Szybki rozwój rynku chipsetów 5G

| Gospodarka Aktualności

Według Adroit Market Research rynek chipsetów 5G ma obecnie wartość 13,29 mld dolarów, a do 2030 roku osiągnie 92,09 mld dolarów, co oznacza wzrost przy wskaźniku CAGR wynoszącym 21,10%.

Szybki rozwój rynku chipsetów 5G

Chipset 5G, to mikrochip, który został specjalnie zaprojektowany do obsługi łączności 5G w sprzęcie takim, jak smartfony, tablety, modemy, routery i inne urządzenia mogące się komunikować. Odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu komunikacją pomiędzy urządzeniem a siecią 5G. Typowy chipset składa się z wielu układów scalonych, w tym procesora pasma podstawowego lub modemu, transceivera RF i różnych komponentów pomocniczych. Komponenty te współpracują ze sobą, aby obsługiwać złożone zadania komunikacyjne 5G, takie jak kodowanie i dekodowanie danych, transmisja i odbiór sygnału oraz zarządzanie protokołami sieciowymi.

W miarę jak sieci 5G zaczynają być wdrażane w różnych częściach świata, konsumenci coraz częściej poszukują urządzeń obsługujących tę nową technologię. W porównaniu z poprzednimi generacjami urządzenia 5G oferują większą prędkość wysyłania i pobierania, mniejsze opóźnienia i większą pojemność, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać szybszy i niezawodny dostęp do Internetu. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na chipsety 5G do zasilania tych urządzeń i zapewniania oczekiwanej przez konsumentów szybkiej łączności.

źródło: Electronic Specifier