Intel i Ericsson będą razem pracować nad niestandardowym układem 5G

Intel poinformował, że będzie współpracować ze szwedzkim producentem sprzętu telekomunikacyjnego w celu stworzenia niestandardowego chipa dla urządzeń sieciowych 5G firmy Ericsson, przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii produkcyjnej. Nowy chip Ericssona ma korzystać z technologii "18A" Intela i będzie jednym z pierwszych układów zewnętrznych klientów, w których wykorzystana zostanie ta technologia.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

Intel i Ericsson nie podali szczegółów, kiedy chip trafi na rynek, ale Intel wcześniej twierdził, że technologia "18A" będzie gotowa do 2025 roku.

Amerykański potentat stracił pozycję lidera w produkcji najmniejszych i najbardziej energooszczędnych półprzewodników na rzecz takich rywali, jak TSMC. Kluczowym elementem planu dyrektora naczelnego Intela, Pata Gelsingera, ogłoszonego w 2021 roku i mającego na celu odzyskanie przewagi, było dokonanie postępów w produkcji pozwalających na wprowadzenie pięciu generacji chipów w ciągu czterech lat.

Źródło: Reuters

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj ElektronikaB2B do ulubionych źródeł
Powiązane treści
Szybki rozwój rynku chipsetów 5G
Ericsson i Telefónica będą wspólnie rozwijać Cloud RAN
Kosztem 4,6 mld dolarów Intel utworzy w Polsce zakład montażowo-testowy
120-lecie działalności Ericssona w Polsce
Ericsson zainwestuje w badania nad siecią 6G
Intel wygrywa apelację o uchylenie wyroku w sprawie patentu VLSI o wartości 2,18 mld dolarów
Czy nadejdzie dominacja technologii 5G?
5G na rzecz obronności: Ericsson i Wojskowa Akademia Techniczna łączą siły
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Micron uruchamia fundusz o wartości 250 mln dolarów dla sektora AI
Projektowanie i badania
Unia Europejska stawia na bezpieczeństwo w kwestii AI
Produkcja elektroniki
Rynek urządzeń do produkcji półprzewodników (WFE) u progu eksplozji - ponad 1,2 bln dolarów skumulowanej sprzedaży do 2031 roku
Komunikacja
eSIM staje się nowym fundamentem cyberbezpieczeństwa
Optoelektronika
TSMC i Sony łączą siły w produkcji sensorów obrazu. Projekt wart 6,3 mld dolarów
Produkcja elektroniki
Dla producentów pamięci AI to żyła złota
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Informacje z firm
Firma WIN SOURCE na targach ITM Industry Europe 2026 - wsparcie rozwoju łańcucha dostaw europejskiego przemysłu wytwórczego
Gospodarka
Sztuczna inteligencja wychodzi z centrów danych. Chipy neuromorficzne rewolucjonizują obliczenia brzegowe
Gospodarka
Drogie pamięci wypchną z rynku podstawowe komputery

Szafa wydawcza JotKEl

Nowoczesny przemysł stanowi szczególne wyzwanie dla gospodarki magazynowej. Duże znaczenie ma zwłaszcza pozyskanie informacji zwrotnej o aktualnym stanie zasobów, co umożliwia optymalizację dostaw. Dobrze zorganizowana gospodarka magazynowa zapewnia ciągłość produkcji, a to bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów postojów. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom i bazując na prawie 50-letnim doświadczeniu, firma JotKEl stworzyła system automatycznych mebli wydawczych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów