Ericsson zainwestuje w badania nad siecią 6G

| Gospodarka Komunikacja

Producent sprzętu sieciowego Ericsson zainwestuje w Wielkiej Brytanii miliony funtów w badania technologii 6G, współpracując z uniwersytetami w zakresie bezpieczeństwa sprzętu, sztucznej inteligencji i sieci kognitywnych, a także obliczeń kwantowych. Ta ​​10-letnia inicjatywa pomoże w rozwoju sieci 6G nowej generacji, które mają być dostępne na rynku około roku 2030.

Ericsson zainwestuje w badania nad siecią 6G

Katherine Ainley, CEO firmy Ericsson na Wielką Brytanię i Irlandię, zapowiedziała, że w Wielkiej Brytanii utworzony zostanie zespół 20 doświadczonych badaczy, który skupi się najpierw na sieci 6G i bezpieczeństwie sprzętu. ​​Nowa grupa uzupełni 17 istniejących ośrodków badawczych Ericssona w 12 krajach. Firma będzie także szukać sponsorów dla studentów. Katherine Ainley wskazała, że możliwe jest nawiązanie współpracy z uniwersytetami Surrey, Bristol i Manchester, dodając, że od zaangażowania naukowców do rozwoju technologii komercyjnej zazwyczaj mija 8-10 lat.

Szwedzka firma dostarcza sprzęt 5G do wszystkich czterech brytyjskich operatorów sieci komórkowych. Brytyjski rząd ma wkrótce opublikować strategię dotyczącą technologii 6G.

źródło: Reuters

Zobacz również