Cadence przejmuje Invecas

| Gospodarka Aktualności

Firma Cadence ogłosiła, że ​​przejęła spółkę Invecas, Inc., która działa w branży inżynierii projektowej, oprogramowania wbudowanego i rozwiązań na poziomie systemowym. Invecas ma siedzię w Santa Clara, w Kalifornii. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Oczekuje się, że przejęcie nie będzie miało znaczenia dla całkowitych przychodów i zysków Cadence w tym roku.

Cadence przejmuje Invecas

Invecas zbudował bliskie relacje z kluczowymi graczami w ekosystemie projektowym, a także z topowymi dostawcami usług foundry oraz montażu i testowania. Firma obsłużyła już setki klientów z różnych branż, w tym m.in. z branży mobilnej, sieciowej, czy motoryzacyjnej. Oprócz wiodących rozwiązań EDA firmy Cadence, Invecas będzie również wykorzystywać i rozszerzać szerokie portfolio rozwiązań IP Cadence, aby umożliwić wdrażanie bardziej wszechstronnych, niestandardowych rozwiązań produktowych.

Dzięki przejęciu kalifornijskiej firmy, do Cadence dołącza wykwalifikowany zespół inżynierów zajmujących się projektowaniem systemów, posiadający wiedzę specjalistyczną w dostarczaniu klientom niestandardowych rozwiązań w zakresie projektowania chipów, inżynierii produktu, zaawansowanych opakowań oraz oprogramowania wbudowanego. Grupa inżynierów działająca w Hajdarabadzie, w Indiach, kierowana przez CEO Invecas Dasaradha Gude, ma ogromne doświadczenie w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań systemowych i głęboką wiedzę specjalistyczną w zakresie zaawansowanych technologii chipowych, sygnałów mieszanych, weryfikacji, oprogramowania wbudowanego, pakowania oraz realizacji zleceń "pod klucz".

źródło: Global SMT & Packaging