Największy polski producent PCB kończy 40 lat

| Gospodarka PCB

W marcu 2024 r. minie 40 lat od dnia, w którym Techno-Service S.A. TS PCB, wówczas jeszcze Zakład Wytwarzania Obwodów Drukowanych, wyprodukował pierwszą płytkę PCB, rozpoczynając tym samym oficjalnie swoją działalność.

Największy polski producent PCB kończy 40 lat

Regulator napięcia - bo tak nazywała się płytka - został oprawiony w ramy i wisi dziś w honorowym miejscu w siedzibie firmy, by przypominać o tym, jak dzięki zaangażowaniu i determinacji możliwe było przekształcenie niewielkiego zakładu, ulokowanego w kilku ciasnych pomieszczeniach i dysponującego kilkoma prostymi maszynami, w duże, nowoczesne i prężnie działające przedsiębiorstwo produkcyjne.

40 lat historii firmy, to 40 lat nieustającego rozwoju, inwestycji w nowoczesny park maszynowy, powiększania powierzchni produkcyjnej o nowe budynki i doskonalenia jakości, co skutkowało uzyskaniem certyfikatów ISO 9001 i 14001. Dziś, jako liczący się europejski producent obwodów drukowanych (PCB), firma cieszy się zaufaniem szerokiego grona odbiorców na rynku krajowym i zagranicznym, realizując szerokie spektrum zleceń z przewagą skomplikowanych, wielowarstwowych PCB, w rynkowych cenach i pewnych terminach, zaczynających się od 24 godzin. Pełna oferta dostępna jest na stronie internetowej www.tspcb.pl.

O tym, co TS PCB może dziś zaoferować, decydowali i decydują klienci. Chcąc sprostać rosnącym wymaganiom rynku, na bieżąco unowocześniany jest park maszynowy i wprowadzane są nowe rozwiązania technologiczne, odpowiadające indywidualnym potrzebom partnerów, przy jednoczesnej dbałości o najlepszy stosunek jakości do ceny. Jednym z ostatnich przykładów takiego podejścia jest wdrożenie znakowania obwodów za pomocą kodów QR.

Kupowane i wdrażane z myślą o potrzebach klientów nowe maszyny i technologie oraz liczne usprawnienia organizacyjne pozwoliły firmie nie tylko na uzyskanie lepszych parametrów technologicznych PCB i zwiększenie wydajności, ale także na obniżenie kosztów produkcji, co przekłada się na możliwość zaoferowania klientom rynkowych, konkurencyjnych cen.

Podejmując decyzje zakupowe, czy to w obszarze materiałów czy maszyn, zawsze czynione są starania, by wybierać dostawców polskich lub europejskich. Przykładem takiego działania jest projekt wdrożonej do produkcji na początku tego roku linii galwanicznej. To najnowsza tego typu linia w Europie, która powstała na bazie firmowego projektu, opracowanego wspólnie z niemieckim dostawcą technologii, a zrealizował ją polski wykonawca.

Nad każdym etapem procesowania zleceń i obsługi maszyn czuwa zespół kompetentnych operatorów, inżynierów i specjalistów. Wiele osób pracuje w firmie dłużej niż 20 lat i to oni przekazują młodszym całe know-how. Ta mieszanka energii najmłodszych członków zespołu z wiedzą jego bardziej doświadczonej części, a także zaangażowanie każdego z pracowników pozwoliły firmie zbudować bezpieczną, sprawnie funkcjonującą i odporną na kryzysy organizację, dbającą o relację z dostawcami materiałów i technologii. Szerokie kompetencje zespołu w połączeniu z zaawansowanymi, autorskimi rozwiązaniami IT umożliwiają firmie także szybkie reagowanie na zgłaszaną przez klientów potrzebę zmian i modyfikacji nawet zamówień będących już w produkcji, a tym samym na oferowanie największej możliwej elastyczności.

Stabilna, ale jednocześnie elastyczna konstrukcja TS PCB sprawdziła się zwłaszcza po wybuchu pandemii, a następnie wojny w Ukrainie. W obliczu poważnych turbulencji, które dotknęły wówczas właściwie każdy sektor przemysłu, bez zakłóceń realizowane były dostawy PCB do klientów, co było możliwe dzięki nieprzerwanej pracy zakładu, jak również ze względu na stosowane rozwiązania logistyczne i relacje z dostawcami, w tym pełne zabezpieczenie dostaw materiałów produkcyjnych.

Obecna sytuacja także nie należy do najłatwiejszych - widmo recesji i narastający niepokój na europejskiej scenie politycznej nie sprzyjają rozwojowi branży. W takich okolicznościach 40 lat istnienia na rynku sprawia, że firma czuje się bardziej niż kiedykolwiek dotąd zobowiązana do wspierania klientów w realizacji ich projektów i zapewnianiu stabilności ich biznesu.

Firma TS PCB zapewnia, że nieustannie doskonaląc procesy, podnosząc kompetencje zespołu oraz optymalizując koszty i dbając o sprawną logistykę będzie wciąż najlepszym partnerem biznesowym dla klientów, co pozwoli na kolejne, owocne lata funkcjonowania i świętowanie kolejnych, równie okrągłych co obecna rocznic.

Techno-Service S.A. TS PCB

źródło: TS PCB