BSH uruchomi w Polsce nową fabrykę AGD

Producent sprzętu gospodarstwa domowego - Grupa BSH Home Appliances - rozwinie swoją działalność w Polsce. Do nowej fabryki, która powstanie w Rudnej Wielkiej, w pobliżu Rzeszowa, przeniesie z obecnej lokalizacji produkcję małych urządzeń. Atutem lokalizacji jest bliskość autostrady oraz drogi ekspresowej, a także dostęp do komunikacji publicznej i kolei. Całkowita wartość inwestycji wynieść ma blisko 600 mln złotych.

Posłuchaj
00:00

W skład nowego obiektu o powierzchni 73 tys. m² wejdzie hala produkcyjna, część logistyczna oraz pomieszczenia biurowe. Zakończenie budowy zakładu, zaprojektowanego zgodnie z wysokimi standardami zrównoważonego rozwoju, zaplanowano na połowę 2026 roku. Szczególną uwagę zwrócono na zapewnienie bezpieczeństwa i bardzo dobrych warunków pracy - m.in. dostęp do maksymalnie dużej ilości dziennego światła, szerokie ścieżki komunikacyjne czy przestronną kantynę. Fabrykę zbuduje firma Panattoni. Zatrudnienie znajdzie tu ponad 1000 osób.

- Budowa tej nowej fabryki małego AGD to kolejny krok milowy dla naszej spółki i najlepsze potwierdzenie, że BSH czuje się w Polsce bardzo dobrze i widzi tutaj dobre perspektywy. Rozwijamy się w Polsce już od ponad 30 lat. Tworzymy ponad siedem tysięcy miejsc pracy w sześciu fabrykach, centrach logistycznych, dwóch centrach badań i rozwoju oraz centrach usług wspólnych. Dotąd zainwestowaliśmy w Polsce niemal półtora miliarda euro. Ma to niebagatelny wpływ na rozwój miast i regionów, w których działamy. Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować długą i bogatą historię produkcji AGD na Podkarpaciu - powiedział Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH w Polsce.

Firma BSH jest obecna na Podkarpaciu od 12 lat. Rzeszowski oddział produkuje kapsułkowe ekspresy do kawy Bosch Tassimo i odkurzacze, prowadząc eksport tych urządzeń na cały świat. Ostatnio firma zainwestowała w nowe linie produkcyjne. W Rzeszowie działa również należące do BSH centrum badań i rozwoju małego AGD, obecnie rozbudowywane.

Źródło: BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Powiązane treści
Polska jest potęgą w produkcji AGD
Nowa fabryka AGD na Dolnym Śląsku
Polska największym producentem AGD w Europie
Coraz więcej sprzętu AGD powstaje w Polsce
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Rynek ADAS zmierza ku wartości 66 miliardów dolarów
Zasilanie
Mouser Electronics i EPC ogłaszają umowę dystrybucyjną obejmującą rozwiązania zasilania eGaN
Projektowanie i badania
Creotech Quantum pozyskuje 81,2 mln zł na rozwój technologii
Produkcja elektroniki
NGK inwestuje 70 mld jenów w nową fabrykę ceramiki dla branży półprzewodników
Komponenty
AMD zainwestuje ponad 10 mld dolarów w tajwański ekosystem półprzewodników dla infrastruktury AI
Projektowanie i badania
Konkurs element14 Community: Zaprojektuj przyszłość inteligentnego transportu i pojazdów elektrycznych
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Sztuczna inteligencja wychodzi z centrów danych. Chipy neuromorficzne rewolucjonizują obliczenia brzegowe
Gospodarka
Drogie pamięci wypchną z rynku podstawowe komputery
Gospodarka
Zakończono podział Creotech Instruments. Debiut giełdowy Creotech Quantum już 17 kwietnia

Rozwiązania dotykowe dla inteligentnych wyświetlaczy kokpitowych

Branża motoryzacyjna zmienia się w niespotykanym dotąd tempie, a nowoczesne pojazdy wymagają wyświetlaczy kokpitowych, które są nie tylko zachwycające wizualnie, ale także bezpieczne, niezawodne i intuicyjne w obsłudze. Rozszerzona generacja Microchip's M1 kontrolerów ekranów dotykowych maXTouch pozwala sprostać tym wyzwaniom.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów