DigiKey uruchamia nową serię wideo poświęconą zrównoważonemu rozwojowi

DigiKey rusza z nową serią wideo Sustainable Futures, prezentującą przełomowe technologie i rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój. Wspólnie z Analog Devices firma przybliża historie inżynierów i przedsiębiorstw, które kształtują ekologiczną przyszłość przemysłu – od inteligentnej automatyzacji po cyfrową łączność i elastyczną produkcję.

Posłuchaj
00:00

Zielone technologie w centrum uwagi

Firma DigiKey ogłosiła premierę nowej serii wideo Sustainable Futures, poświęconej liderom innowacyjnych rozwiązań przyjaznych środowisku. Pierwszy sezon, sponsorowany przez Analog Devices (ADI), koncentruje się na firmach i osobach, które wyznaczają kierunki rozwoju technologii ekologicznych oraz wdrażają bardziej zrównoważone praktyki w swoich organizacjach.

W obliczu dynamicznych zmian klimatycznych świat coraz szybciej dostosowuje się do wyzwań związanych ze środowiskiem naturalnym. Budowanie zrównoważonej przyszłości to zbiór działań jednostkowych i wspólnych, obejmujących różne sektory. Seria wideo Sustainable Futures przedstawia wyzwania i sukcesy inżynierów oraz liderów technologii, którzy aktywnie kształtują zieloną transformację.

IoT i IIoT w służbie planecie

– Technologie takie jak IoT i IIoT stały się nieodzownymi narzędziami w walce ze zmianami klimatu i wyczerpywaniem zasobów – powiedział Hermann Reiter, dyrektor ds. rozwoju współpracy z dostawcami na region EMEA w DigiKey. – W miarę jak systemy te stają się coraz bardziej zaawansowane i dostępne, DigiKey wraz z partnerami, takimi jak ADI, wprowadzają na rynek produkty i rozwiązania wspierające ich powszechniejsze wdrażanie w różnych branżach, co prowadzi nas ku bardziej zrównoważonej przyszłości.

– Od lat ADI skupia się na wspieraniu branży w optymalizacji wykorzystania zasobów i zwiększaniu efektywności operacyjnej – dodała Fiona Treacy, dyrektor zarządzająca ds. automatyki przemysłowej w ADI. – Zaczynamy od naszych wewnętrznych procesów, a następnie przekładamy to na rozwiązania, które oferujemy klientom. To właśnie te technologie umożliwiają branży realizację dzisiejszych i przyszłych potrzeb.

Odcinek 1: Optymalizacja na rzecz zrównoważonego rozwoju

Pierwszy odcinek serii, zatytułowany Optymalizacja na rzecz zrównoważonego rozwoju, podejmuje temat wyzwań związanych z wdrażaniem zrównoważonej produkcji oraz przedstawia strategie i innowacje technologiczne, które mogą stanowić odpowiedź na te potrzeby. Materiał pokazuje również, jak elastyczna produkcja może pozytywnie wpływać na efektywność i ekologię procesów.

Odcinek 2: Cyfrowa łączność w służbie zrównoważonego przemysłu

Drugi film, Cyfrowe sygnały połączone, koncentruje się na cyfrowej łączności i jej kluczowej roli w przyszłości zrównoważonego rozwoju w zakładach przemysłowych. Odcinek ukazuje, jak technologie komunikacyjne i systemy wizyjne wbudowane w maszyny umożliwiają podejmowanie trafniejszych decyzji operacyjnych.

Odcinek 3: Inżynieria zrównoważonej przyszłości

Trzeci i ostatni odcinek, Inżynieria zrównoważonej przyszłości, prezentuje rozwiązania z zakresu logistyki – od inteligentnego przepływu materiałów, przez przemysłowe systemy wizyjne, po zautomatyzowane systemy robotyczne – które mogą istotnie przyczynić się do przyspieszenia transformacji przemysłu w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Serię Sustainable Futures można obejrzeć pod adresem: https://www.digikey.lt/en/resources/iot-resource-center/sustainable-futures

Źródło: DigiKey

Więcej na digikey.pl
Powiązane treści
DigiKey sponsoruje KiCad
DigiKey dodał ponad 100 tysięcy nowych produktów i ponad 100 nowych dostawców w pierwszym kwartale 2025 roku
DigiKey i SparkFun współpracują w zakresie dostarczania zestawów robotycznych XRP
Kryteria wyboru konwertera DC-DC do aplikacji medycznych
DigiKey i Qorvo ogłaszają globalne partnerstwo dystrybucyjne
DigiKey poszerza ofertę modeli CAD dzięki współpracy z TraceParts
W 2024 roku DigiKey wprowadził do oferty ponad 1,1 miliona nowych części
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów