Arteris otworzył w Krakowie centrum badawczo-rozwojowe

Firma Arteris - dostawca systemowych komponentów IP dla struktur połączeń, przyspieszających projektowanie złożonych systemów mikroelektronicznych (System-on-Chip, SoC) - rozszerza swoją globalną obecność. Ogłosiła otwarcie nowego centrum badań i rozwoju oraz wsparcia klientów z lokalizacją w Krakowie. Oddział będzie wspierać rozwój technologii IP realizowanej w postaci połączeń sieciowych między blokami funkcjonalnymi w układach scalonych oraz oprogramowania do automatyzacji integracji SoC w przemyśle półprzewodnikowym.

Posłuchaj
00:00

Arteris obsługuje ponad 200 klientów na całym świecie, korzystając z zespołów pracowników w 11 krajach. Dodanie nowego oddziału w Polsce pozwoli firmie poszerzyć globalny zasięg i stworzyć nowe możliwości zawodowe dla inżynierów projektujących sprzęt elektroniczny i oprogramowanie. Krakowskie biuro Arteris będzie się koncentrować głównie na pracach rozwojowych i innowacyjnych.

- W miarę jak złożoność projektowania i rozwijania układów półprzewodnikowych nadal przyspiesza, potrzeba wysoko wykwalifikowanych inżynierów staje się kluczowa, aby wspierać naszych klientów oraz przyszłe innowacje produktowe. Kraków to jeden z najbardziej dynamicznych technologicznych ekosystemów w Europie, z doskonale wykształconymi inżynierami - powiedział Adam Morawiec, starszy dyrektor i dyrektor generalny Arteris Polska.

Arteris rozwija współpracę z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, jedną z czołowych instytucji akademickich w Polsce. Ta współpraca odzwierciedla wspólne zaangażowanie w napędzanie i promowanie postępu technologicznego oraz formowanie kolejnych pokoleń inżynierów. Informacje o możliwościach pracy w firmie Arteris można znaleźć na stronie arteris.com/careers.

Źródło: Arteris

Powiązane treści
Elektronicy na AGH mają nowe pomieszczenia
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Navitas Semiconductor ogłasza strategiczne partnerstwo z GigaDevice
Produkcja elektroniki
Dla branży EMS 2024 rok nie był udany
Pomiary
Stoen kontynuuje instalację liczników zdalnego odczytu
Mikrokontrolery i IoT
Infineon Technologies umacnia globalną pozycję lidera w branży półprzewodników dla motoryzacji
Produkcja elektroniki
Słaby start rynku półprzewodników w 2025 roku
Projektowanie i badania
Sterowanie mimiką twarzy szansą na szerszą dostępność VR i AR
Zobacz więcej z tagiem: Projektowanie i badania
Targi zagraniczne
EMC Japan 2025 - EMC & Noise Countermeasure Technology Expo
Gospodarka
Sterowanie mimiką twarzy szansą na szerszą dostępność VR i AR
Gospodarka
DigiKey sponsoruje KiCad
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów