Flextronics inwestuje w Austrii

Flextronics zainwestuje ok. 2,2 mln euro w przeciągu nadchodzących 6 miesięcy w zakład produkcyjny w miejscowości Althofen (Austria). Plany zakładają nie tylko zwiększenie liczebności personelu, ale również zakup nowego wyposażenia fabryki.

Posłuchaj
00:00

Obecnie, zakład zatrudnia 750 pracowników i specjalizuje się w produkcji sprzętu dla sektora medycznego, motoryzacyjnego i przemysłowego, a lista czołowych odbiorców uwzględnia takie nazwy jak BMW, Serono, Leica czy Whirlpool. Roczne obroty fabryki to 150 mln euro. Jako powód podjętych decyzji co do zwiększenia skali działalności wymienia się przede wszystkim wzrost liczby nowych kontraktów, jakie uzyskano dla tej placówki.

Powiązane treści
Wzrosła sprzedaż Flextronicsa w IV kw.
Flextronics otwiera nowe centrum fabryczne w Chinach
Flextronics rozwija nowoczesną produkcję w malajskim Penang
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Sprzęt dla półprzewodników bije rekordy – AI i nowe technologie napędzają globalny rynek do 138 mld USD!
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów