Leoni zamyka fabryki w Portugalii i Polsce

Niemiecki producent kabli na rynek motoryzacyjny, Leoni, planuje zamknięcie fabryki w Viana w Portugalii. W zakładzie tym obecnie zatrudnionych jest 600 osób. Firma szacuje, że podjęta decyzja pozwoli jej zaoszczędzić od 10 do 15 mln euro rocznie. Fabryka zostanie zamknięta do końca 2010 r.

Posłuchaj
00:00

Podobne plany przedstawiono wobec jednego z polskich zakładów firmy, nie ujawniono jednak dokładnie, o którą fabrykę chodzi i kiedy to miałoby nastąpić. Jednocześnie, zapowiedziano zwiększenie zatrudnienia w oddziałach firmy w Maroku, Egipcie i Tunezji.

Powiązane treści
Leoni wykupił 100% udziałów j-fiber
Brytyjski Plus Semi wznawia działalność jako Plessey Semiconductors
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Europa potrzebuje nowej geopolityki w sprawie półprzewodników
Produkcja elektroniki
XTPL wchodzi na Tajwan. Strategiczne partnerstwo z Manz Asia w obszarze półprzewodników
Optoelektronika
Nvidia przeznaczy 4 mld dolarów na rozwój fotoniki dla centrów danych AI
Projektowanie i badania
Kiedy zły kod zaczyna być lepszy niż dobry?
Produkcja elektroniki
Czym jest indeks naprawialności?
Aktualności
ACTE zmienia nazwę na Elpress Polska
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Luty 2026
Magazyn
Styczeń 2026
Magazyn
Grudzień 2025

Jak wózek do drukarki 3D może wpłynąć na komfort pracy z technologią druku trójwymiarowego?

Wraz z dynamicznym rozwojem technologii druku 3D rośnie zainteresowanie nie tylko samymi urządzeniami, ale także dodatkowymi akcesoriami i meblami pod drukarki. Jednym z elementów, który może znacząco poprawić wygodę i efektywność pracy z drukarką 3D, jest specjalistyczny wózek.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów