Po produkty ochrony EMI/ESD zapraszamy do firmy Farnell

| Prezentacje firmowe Artykuły

W szerokiej ofercie produktów i podzespołów elektronicznych firmy Farnell nie mogło oczywiście zabraknąć materiałów i podzespołów do ochrony przed elektrycznością statyczną. Warto zwrócić uwagę na propozycję firmy w tym obszarze, ponieważ w porównaniu do innych dystrybutorów Farnell ma tutaj szerokie, kompletne portfolio produktów obejmujące w sumie aż około 7500 pozycji.

Po produkty ochrony EMI/ESD zapraszamy do firmy Farnell

 

Oferta w zakresie ESD

Rdzeń oferty w zakresie ESD tworzą materiały do produkcji elektronicznej, których celem jest ochrona wytwarzanych produktów i używanego sprzętu przez wyładowaniami powstającymi przy manipulacji, przenoszeniu i operacjom technologicznym. Do takich zastosowań proponujemy maty, opaski, pudełka, torby i torebki, skrzynie, gabloty, krzesła, a także produkty chemiczne potrzebne do utrzymania w czystości w strefie chronionej zakładu pracy (ścierki, szczotki, a nawet odkurzacz przeznaczony do pracy w strefie EPA).

Drugą część oferty skierowaną do produkcji elektroniki tworzą materiały ochrony osobistej pracowników. Są to buty, fartuchy, rękawice, opaski, uziemiacze dla palców pięt i podobne. W swojej ofercie Farnell ma także potrzebne drobiazgi, do których można zaliczyć, znaki ostrzegawcze, etykiety samoprzylepne, przewody uziemiające, chwytaki, narzędzia do ponoszenia, bez których nie da się utrzymać porządku. Farnell proponuje też narzędzia przeznaczone do pracy w strefie chronionej.

W grupie tej znajdują się pincety, wkrętaki, ściągacze izolacji, chwytaki, szczypce. W ramach każdej z wymienionych kategorii firma ma kompletne linie produktów pochodzących od wielu czołowych producentów światowych, w tym większość topowych marek światowych. Dzięki temu klient zaopatrujący się w u nas nie jest skazany na produkty jednego producenta i ma możliwość wyboru najlepszych wyrobów spośród wielu. W ofercie dostępne są także zestawy dla serwisów, gdzie w obrębie jednej walizki zgromadzony został komplet najpopularniejszych przyrządów.

Oprócz materiałów ochronnych coraz większym zainteresowaniem cieszy się aparatura pomiarowa pozwalająca na regularną kontrolę i badanie jakości zastosowanej ochrony. W tym obszarze klientom proponujemy testery ESD pozwalające na pomiar wielkości ładunku elektrostatycznego, mierniki rezystancji powierzchniowej, testery opasek uziemiających, testery uziemień, mierniki sprawdzające jakość ochrony osobistej oraz zestawy łączące w jednym mierniku kilka funkcji pomiarowych. Podzespoły ochrony przed wyładowaniami ESD dostępne w ofercie obejmują wszystkie grupy ochronników, jak diody, warystory, odgromniki, w wersjach do montażu przewlekanego i SMD.

Oferta produktów do EMI

W grupie materiałów i podzespołów ochronnych zapewniających uzyskanie kompatybilności elektromagnetycznej Farnell oferuje wyczerpującą grupę filtrów sygnałowych i sieciowych, ekrany, koraliki i bloki ferrytowe. Mamy dławiki, tłumiki stanów nieustalonych i podobne elementy, jakie można znaleźć na wejściu i wyjściu większości produktów elektronicznych. Dla działów konstrukcyjnych proponujemy ponadto walizki zawierające kilkadziesiąt różnych produktów ochronnych pozwalających dobrać najlepszy dla danej aplikacji element. Są to uszczelki, pianki, listwy ekranujące do złączy i do pracy jako elementy łączące części obudów.

Mamy także specjalistyczne taśmy, maty, podkładki wykonane z różnych materiałów, w wielu kształtach i wykonaniach, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić zawsze lepszy wybór od konkurencji. Produkty ochronne w naszej ofercie pochodzą od najbardziej renomowanych producentów zagranicznych, takich jak Laird Technologies, Chomerics, Spectrum Control i Ferrishield. Oferta w zakresie materiałów ekranujących sięga 150 pozycji, co dla wielu konstruktorów okazało się zbawiennym kołem ratunkowym i szansą „last minute” pozwalającą na spełnienie wymagań Dyrektywy EMC bez konieczności kupowania czegokolwiek i długiego czekania na dostawy.

Pełna oferta materiałów tłumiących w firmie Farnell, a zwłaszcza popularnych miękkich uszczelnień elektromagnetycznych wykorzystywanych przy montażu gotowych produktów, modernizacjach i serwisie jest dostępna w dostawie na drugi dzień, z czego korzysta wielu krajowych inżynierów elektroników.

Aby poznać zarys oferty firmy Farnell najłatwiej wejść na poniższe podstrony:
www.pl.farnell.com/ochrona-esd-i-bezpieczenstwo- miejsca-pracy
www.pl.farnell.com/tlumienie-emc-rfi

Zobacz również