Dostawca dla elektroniki i automatyki

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Microdis Electronics oferuje kompletny wybór podzespołów używanych w produktach elektronicznych, także z grupy automatyki przemysłowej.

Dostawca dla elektroniki i automatyki

Szczególne znaczenie w ofercie firmy mają nowoczesne technologie, takie jak identyfikacja bezstykowa, komunikacja bezprzewodowa, nawigacja GPS i komputerowe systemy wbudowane, które w praktyce są bardzo ściśle ze sobą powiązane – szczególnie w automatyce. Firma Microdis Electronics oferuje każdy z wymienionych systemów wraz z profesjonalną pomocą inżynierów aplikacyjnych, co znacznie upraszcza proces projektowania i integracji w końcowym urządzeniu.

Komunikacja bezprzewodowa

Fot. 1. Moduły GPS i GSM firmy u-blox

Cechy technologii RFID idealnie pasują do wymagań wielu systemów automatyki i przemysłu. Niezawodność, wygoda użytkowania, brak części mechanicznych wymagających serwisu – w przeciwieństwie do złączy i głowic czytników kontaktowych – oraz automatyzacja procesu identyfikacji sprawiły, że możliwości zastosowania RFID są wręcz nieograniczone.

Rozciągają się one od aplikacji bankowych, poprzez zabezpieczenia antykradzieżowe, sortowanie bagaży na lotnisku, oznaczanie odzieży w pralniach, aż po identyfikację zwierząt i bezobsługowe systemy magazynowe. Aplikacje RFID doskonale uzupełniają się z systemami GSM czy GPS, które coraz bardziej ingerują w środowisko maszyn. Urządzenia te potrzebują sposobów wymiany informacji.

Wykorzystanie bezprzewodowej sieci GSM jest bardzo wygodne i efektywne, a można to zrobić integrując w aplikacji moduły M2M firmy u-blox (fot. 1) lub Simcom. Transmisja danych na bardzo duże odległości nie zawsze jest wymagana. Często urządzenia wymieniające dane zlokalizowane są w nieznacznej odległości – od kilkunastu do kilkuset metrów.

Do takich zastosowań można zaproponować urządzenia Bluetooth firmy Stollmann, ZigBee lub moduły radiowe pracujące w powszechnie dostępnych pasmach ISM firmy Amber Wireless. Bardzo często występuje konieczność lokalizacji, nie tylko w typowych aplikacjach nawigacyjnych, ale także w zastosowaniach przemysłowych czy pomiarowych. W tym zakresie Microdis oferuje produkty szwajcarskiego producenta u-blox.

Fot. 2. Digital Signage

Nowością są moduły wykonane z wykorzystaniem tzw. technologii superczułej u-blox6, które umożliwiają określenie pozycji nawet w trudnych warunkach, tj. bez widoku nieba, dzięki wykorzystaniu sygnałów odbitych. W ofercie Microdis można znaleźć również gotowe modemy GSM i GSM+GPS (oparte o moduły GPS u-blox), których zastosowanie nie wymaga czasochłonnego projektowania własnego urządzenia.

Rozwiązania dla Digital Signage oraz panele operatorskie

Digital Signage to nowy, szybko rozwijający się rynek związany z audio-wizualnym przekazem informacji. Naszym klientom oferujemy źródła sygnału, jakimi są playery, nośniki (panele LCD) oraz oprogramowanie służące do zarządzania treścią wyświetlanych informacji. W swojej ofercie mamy również szeroki wachlarz rozwiązań przeznaczonych dla przemysłu: panele operatorskie, komputery przemysłowe oraz systemy embedded.

Przemysłowy komputer panelowy ma dużo dłuższy cykl życia niż tradycyjne komputery i jest przystosowany do pracy non-stop. Produkowany jest w niezmienionej konfiguracji przez lata. Można więc przygotowywać aplikacje z wykorzystaniem takich komputerów, mając gwarancję poprawności działania, serwisu i stabilności rozwiązania przez długi okres.

Uzupełnieniem oferty firmy Microdis są wysokiej jakości złącza producentów takich jak JST, Lear Corporation, Fischer Elektronik, RIA Connect, Degson i ITT Cannon oraz wiązki kablowe produkowane zgodnie ze specyfikacją klienta. Ponadto w naszej ofercie znajduje się szeroka gama komponentów półprzewodnikowych produkcji Taiwan Semiconductor i Exar oraz pasywnych Vishay i NIC Components.

Microdis Electronics
www.microdis.net