Krajowy producent wiązek kablowych

| Prezentacje firmowe Artykuły

Misją Z.E. Omega jest wytwarzanie wiązek elektrycznych i okablowania najwyższej jakości oraz dostarczanie ich na linie produkcyjne naszych klientów w celu zoptymalizowania procesu montażu wyrobu gotowego. Naszymi klientami są producenci automatyki, elektroniki, urządzeń AGD, urządzeń grzewczych, dystrybutorów wody, kosiarek elektrycznych oraz automatów rozrywkowych.

Krajowy producent wiązek kablowych

Jakość naszej produkcji została potwierdzona certyfikatem ISO 9001, a także wieloma audytami przeprowadzanymi okresowo przez naszych klientów. Nasza produkcja jest w pełni dostosowana do zaleceń i wymagań nabywców.

W oparciu o dostarczone wzory lub prototypy okablowania wykonujemy profesjonalną dokumentację niezbędną do produkcji, jak również oferujemy pomoc i konsultacje w celu optymalnego wykonania wiązek. Wielu naszym klientom pozwoliło to zoptymalizować proces montażu gotowego urządzenia lub automatu.

Nasz park maszynowy

Kluczową częścią biznesu produkcji wiązek jest posiadanie przez firmę rozbudowanego i nowoczesnego parku maszynowego, pozwalającego na osiągnięcie równowagi pomiędzy wydajnością produkcji i tym samym niską ceną usługi oraz wysoką jakością. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy najważniejszych posiadanych urządzeń, gdyż daje to możliwość oceny potencjału produkcyjnego firmy.

Linia montażu wyrobu gotowego

Linia montażu wyrobu gotowego składa się z ośmiu stanowisk montażowych. W cyklu produkcyjnym realizujemy proces instalacji wiązki elektrycznej, lutowania, klejenia uszczelek, skręcania obudowy oraz testowania. Linia jest wyposażona w automatyczny transporter, który zgodnie z ustalonym takt timem przenosi wyroby pomiędzy stanowiskami aż docierają one do kontrolera jakości.

Tablice montażowe do wiązek wieloprzewodowych
Stosowane przez nas tablice montażowe są dedykowane do konkretnej wiązki, a ich konstrukcja pozwala na szybkie wprowadzanie zmian. Jest to bardzo pomocne przy wykonywaniu prototypów urządzeń jak również w sytuacji, gdy klienci wprowadzają zmiany w swoich końcowych wyrobach. Wszystkie wiązki są testowane za pomocą układów elektronicznych.

Linia do montażu przewodów w obudowach wielopinowych
Linia produkcyjna wyposażona jest w stanowiska z czujnikami światłowodowymi. Dzięki temu w trakcie produkcji kontrolujemy każdą sztukę wyrobu pod kątem prawidłowego umieszczenia przewodu w obudowie. Gdyby w danym gnieździe został umieszczony przewód o niewłaściwym kolorze, dalszy montaż zostanie zatrzymany.

Prasa do zaciskania złączy z monitoringiem siły zacisku
Prasa jest wyposażona w przystawkę do odizolowywania przewodów przed zakuciem. Urządzenie monitoruje wykonywane zaciski. Jeżeli zacisk złącza nie spełnia zadanych kryteriów jakościowych, złącze jest automatycznie odcinane.

Laboratorium do badania przekrojów metalograficznych
Dla zaciskanych połączeń elektrycznych nie tylko siły zaciskania oraz zrywania końcówek mają wpływ na jakość połączenia. Bardzo ważnym parametrem jest gazoszczelność zacisku. W tym celu wykonuje się przekrój metalograficzny zaciskanej końcówki oraz dokonuje analizy pod mikroskopem. Gazoszczelny zacisk gwarantuje najlepsze połączenie elektryczne jak również znacząco wpływa na żywotność krimpu.

Crimp Center
Crimp Center jest najnowszym urządzeniem pracującym w naszej firmie. Maszyna wykonuje operacje cięcia, zakuwania oraz drukowania napisów i rysunków na przewodach w jednym cyklu produkcyjnym. Dodatkowo gwarantuje najwyższą jakość produkowanych wiązek przez ciągły monitoring siły i jakości zakucia końcówek na przewodach. Parametry te są zapisywane i analizowane pod kątem statystyki i zdolności procesu produkcji. Wadliwe wiązki są automatycznie odrzucane.

Power Strip 9500
Urządzenie Power Strip 9500 do cięcia i zdejmowania izolacji z przewodów wielożyłowych o maksymalnej średnicy zewnętrznej do 14mm. Maksymalna długość obrabianego przewodu do 999,999 metrów, odizolowanie 999,9mm. Przy obróbce przewodów wielożyłowych istnieje możliwość odizolowywanie również wewnętrznych żył.

EcoStrip
Urządzenie do cięcia i odizolowywania przewodów jednożyłowych o maksymalnej średnicy zewnętrznej do 6mm. Maksymalna długość zdjęcia izolacji może wynosić do 999,9mm. EcoStrip jest wyposażony w przystawkę do obróbki krótkich przewodów o długości 20mm.

Zakład Elektroniczny Omega Sp. z o.o.
www.zeomega.cc.pl

Zobacz również