Bornico - kompleksowa oferta usług od pomysłu do gotowego wyrobu

| Prezentacje firmowe Artykuły

Zakład Elektroniczny Bornico działa na rynku elektronicznym od dwudziestu lat. Główny profil naszej produkcji to złożone komponenty elektroniczne do nowoczesnych wag elektronicznych, przemysłowych i laboratoryjnych. Nasze wyroby charakteryzują się wysokim, światowym poziomem rozwiązań technicznych.

Bornico - kompleksowa oferta usług od pomysłu do gotowego wyrobu

Posiadamy ogromny potencjał intelektualny, doświadczenie i wyposażenie. Świadczymy usługi montażu, zapewniamy doradztwo techniczne oraz kompleksową realizację zleceń od projektu do gotowego wyrobu.

Doświadczenie i kompetencje

W związku z wieloletnią współpracą z Radwag Wagi Elektroniczne, firma słusznie kojarzona jest z projektowaniem i produkcją modułów do wag elektronicznych, jednak Bornico oferuje również usługi w zakresie projektowania i produkcji wszelkiego rodzaju podzespołów i całych urządzeń elektronicznych, których wspólnym mianownikiem jest wysoki poziom rozwiązań technicznych. "Od pomysłu do gotowego wyrobu" - ideę tę firma jest w stanie realizować dzięki doświadczeniu pracowników i posiadanemu parkowi maszynowemu.

Ścisła współpraca konstruktorów i działu produkcyjnego na każdym etapie realizacji projektu pozwala uniknąć wielu błędów popełnianych, gdy projekt wraz z dokumentacją powstaje w oderwaniu od realiów produkcyjnych. Dobór elementów, ich rozłożenie na płytkach czy chociażby kształt formatek z zachowaniem wymogów technologicznych, minimalizuje ryzyko wystąpienia niepożądanych defektów i co najważniejsze, znacznie obniża koszty produkcji, dając w efekcie lepszy i tańszy produkt.

Bezdyskusyjnie największym atutem firmy jest potencjał intelektualny. Doświadczony zespół konstruktorów, działający od początku istnienia firmy, jest w stanie zrealizować każdy projekt od zalążka pomysłu do uruchomienia produkcji. Lata doświadczeń dają możliwość podjęcia się wykonania różnego rodzaju zleceń, od prostych układów aż po kompleksowe rozwiązania systemów na wielu płytkach PCB. Integralną częścią projektów jest również oprogramowanie, w tworzeniu którego też jesteśmy w stanie pomóc.

Produkcja kontraktowa

Produkcja w zakładzie Bornico to głównie montaż elementów elektronicznych we wszystkich powszechnie stosowanych technologiach w zakresie montażu powierzchniowego i przewlekanego. Silną stroną firmy jest możliwość równoległej produkcji różnorodnych produktów na potrzeby projektów realizowanych w całości przez firmę i typowych usług montażowych CEM.

Dużą elastyczność zakład zawdzięcza posiadaniu kilku maszyn do montażu powierzchniowego i stosunkowo krótkim czasom przezbrajania. Dzięki temu możliwa jest produkcja zarówno krótkich, jak i długich serii płytek w kilku wariantach jednocześnie. Elementy do montażu mogą być elementami powierzonymi, ale firma prowadzi również kompletację elementów oraz całą logistyczną obsługę zamówień.

Oferta

Projektowanie modułów i całych urządzeń elektronicznych, w tym:

 • przygotowanie schematów i projektu obwodów drukowanych według założeń klienta,
 • dobór optymalnych elementów,
 • wykonanie prototypów,
 • tworzenie oprogramowania,
 • badania (w tym badania EMC we własnym laboratorium),
 • wdrożenie do produkcji.

Kontraktowy montaż elektroniki:

 • montaż SMT i THT we wszystkich powszechnie stosowanych technologiach,
 • testowanie zmontowanych układów - AOI, ocena wzrokowa, testy funkcjonalne wraz z programowaniem, dodatkowe testy i/lub kalibracje na życzenie klienta,
 • nakładanie powłok ochronnych,
 • etykietowanie,
 • przygotowanie obudów i montaż podzespołów w obudowach,
 • produkcja kabli,
 • produkcja gotowych urządzeń OEM,
 • doradztwo techniczne na każdym etapie produkcji świadczone przez doświadczonych pracowników produkcji i inżynierów działu R&D,
 • pełna, kompleksowa obsługa logistyczna - dobór i zaopatrzenie w elementy i obwody drukowane, zapewnienie magazynów, pakowanie i transport w dowolne miejsce.

Zakład Elektroniczny Bornico
www.bornico.com.pl