wersja mobilna
Online: 520 Czwartek, 2018.03.22

Biznes

Automaticon 2011

piątek, 11 marca 2011 12:36

Automaticon to największa w krajowej branży impreza targowo-wystawiennicza, stanowiąca dla wielu osób główny punkt w zawodowym kalendarzu spotkań, którą traktuje się często jako barometr koniunktury. Podobnie jak w latach ubiegłych publikujemy w marcowym "Elektroniku" przewodnik targowy, w którym analizujemy główne trendy związane z tym wydarzeniem oraz zapowiadamy najważniejsze produkty i firmy, które pojawią się na tej imprezie.

Spis treści » Hannover Messe - nieszczęśliwy zbieg okoliczności
» Czym jest Automaticon dla branży?
» Co z tymi firmami elektronicznymi?
» W aspekcie długofalowym
» Tegoroczne targi
» Pokaż wszystko

Ubiegły rok był dla Automaticonu czasem roszad wśród wystawców. Widać to było szczególnie wśród firm niemieckich, których wiele w ramach oszczędności i na skutek dekoniunktury na europejskim rynku automatyki nie wystawiało się, m.in. ABB, Lenze oraz Omron Electronics. Na ich miejsca weszły inne, w tym wiele mniejszych. W ten sposób na ubiegłorocznym Automaticonie wystawiało się aż 60 nowych firm, w tym w większości małych i średnich polskich przedsiębiorstw.

Zeszły rok był też premierą nowej hali w Expo XXI, w której stoiska miało kilkudziesięciu wystawców, w tym wiele nowych firm. Czekaliśmy na to od lat, niemniej frekwencja odwiedzających w tym miejscu była przez całe targi niższa niż w przypadku dwóch starych hal, co zaskoczyło negatywnie zgromadzonych tam wystawców. Na targach nie było też tak ciasno jak w ubiegłych dwóch latach, kiedy czasem nie można było przejść między stoiskami.

Seminaria 6 kwietnia (środa)

Seminaria 7 kwietnia (czwartek)

Imprezy targowe w najbliższych miesiącach

Większy luz to zapewne wynik zwiększenia przestrzeni dostępnej w halach targowych i przetasowań w rozłożeniu stoisk, niemniej dla stałych bywalców targów, którzy przyzwyczaili się już do ścisku, zmiana ta czasem sprawiała wrażenie, że odwiedzających było mniej.

Hannover Messe - nieszczęśliwy zbieg okoliczności

Hanower to od lat jedno z głównych na świecie miejsc spotkań branży przemysłowej, a głównymi obszarami tematycznymi tamtejszych targów jest automatyka przemysłowa i napędy, energetyka, logistyka oraz usługi w przemyśle. Światowa renoma ściąga wystawców z wielu krajów, w Hanowerze wystawia się też coraz więcej firm z Polski, m.in. Zamel, Relpol, Lumel. Sporo osób z branży przemysłowej przyjeżdża tam, aby zobaczyć tę imprezę i spotkać się ze swoimi dostawcami.

Nieszczęśliwie w tym roku termin tych targów pokrywa się dokładnie z Automaticonem, co może prowadzić do perturbacji. Osoby planujące odwiedziny na obu imprezach będą musiały wybrać, a ponieważ polskie oddziały zagranicznych firm wspomagane są w Polsce przez swoje zagraniczne centrale chociażby ciekawymi ekspozycjami i nowościami, może to ograniczyć udział gości zagranicznych u nas.

Joanna Ziętarska

System

  • Firma System wystawia się po raz pierwszy na Automaticonie. Dlaczego zdecydowaliście się na ten krok?

W ostatnich latach działalność firmy opierała się głównie na kontaktach telefonicznych, mailowych i osobistych. Teraz wracamy do targowej formuły bezpośrednich rozmów z potencjalnymi klientami. Biorąc udział w targach, liczymy na zdobycie nowych kontaktów. Targi pomogą nam zorientować się w potrzebach naszych potencjalnych klientów - dzięki bezpośredniej rozmowie poznamy ich oczekiwania i projekty.

  • Jakie produkty będziecie promować na stoisku i dlaczego te?

Wystawiając się na targach promować będziemy produkty naszych wieloletnich partnerów: wyświetlacze Electronic Assembly, tranzystory w.cz. LDMOS i VDMOS oraz wzmacniacze mocy w.cz., filtry EMI/EMC oraz moduły przeciwzakłóceniowe.

Mamy też sporo nowych produktów, jeszcze mało znanych na rynku jak na przykład rejestratory danych firm Star-Oddi i Ambetronics. Wszystkie oferowane przez nas produkty są to rozwiązania innowacyjne, oparte o unikatowe pomysły, wdrożenia i technologie i mamy nadzieję, że spotkają się z zainteresowaniem odwiedzających.

Szkoda, że organizatorzy nie zdecydowali się przesunąć terminu Automaticonu chociaż o tydzień. Z informacji na stronie internetowej Expo XXI na temat rozkładu imprez wynika, że korekta o tydzień wcześniej byłaby zapewne wykonalna. 


Prezentacje firmowe

World News 24h

środa, 21 marca 2018 19:59

Marvell announced that it is launching innovative NVM Express (NVMe)-based chipset solutions that will accelerate the time to market for application-optimized data center SSD implementations. These new, highly-versatile building blocks can optimally address current and emerging workload storage requirements, spanning capacity, latency, performance, power and cost, to enable tailored SSD solutions for specific cloud and enterprise workloads.

więcej na: www.prnewswire.com