Rozwiązania Digital Signage i bezprzewodowa komunikacja dla przemysłu

| Prezentacje firmowe Artykuły

Microdis Electronics oferuje szeroki wybór podzespołów używanych w produktach elektronicznych, także tych z grupy automatyki przemysłowej. Sprzedaż prowadzona jest zarówno hurtowo, jak i dla ilości prototypowych. Szczególne znaczenie w ofercie firmy Microdis mają nowoczesne technologie, takie jak identyfikacja bezstykowa, komunikacja bezprzewodowa, nawigacja GPS i komputerowe systemy wbudowane, które w praktyce są bardzo ściśle ze sobą powiązane - szczególnie w automatyce.

Rozwiązania Digital Signage i bezprzewodowa komunikacja dla przemysłu

Firma oferuje każdy z wymienionych systemów wraz z profesjonalną pomocą inżynierów aplikacyjnych, co znacznie upraszcza proces projektowania i integracji w urządzeniu końcowym.

Komunikacja bezprzewodowa

Fot. 1. Moduły GPS, GSM i UMTS firmy u-blox

Cechy technologii RFID idealnie pasują do wymagań wielu systemów automatyki i przemysłu. Niezawodność, wygoda użytkowania, brak części mechanicznych wymagających serwisu - w przeciwieństwie do złączy i głowic czytników kontaktowych - oraz automatyzacja procesu identyfikacji sprawiły, że obszar zastosowań RFID jest wręcz nieograniczony. Aplikacje bankowe, zabezpieczenia antykradzieżowe, systemy segregacji bagażu na lotniskach czy bezobsługowe systemy magazynowe to tylko niektóre przykłady.

Aplikacje RFID doskonale uzupełniają się z systemami GSM czy GPS, które coraz bardziej ingerują w środowisko maszyn. Implementacja sieci GSM jest bardzo wygodna i efektywna. Wymaga zintegrowania w aplikacji odpowiedniego modułu, np. M2M firmy u-blox (fot. 1) lub Simcom. Nie zawsze wymagana jest transmisja danych na bardzo duże odległości. Często komunikujące się ze sobą urządzenia są zlokalizowane w odległości kilkunastu do kilkuset metrów.

Do takich zastosowań można zaproponować moduły Bluetooth firmy Stollmann, ZigBee lub moduły radiowe pracujące w powszechnie dostępnych pasmach ISM firmy Amber Wireless. Bardzo często występuje konieczność lokalizacji, nie tylko w typowych aplikacjach nawigacyjnych, ale też w zastosowaniach przemysłowych czy pomiarowych. W tym zakresie Microdis oferuje produkty szwajcarskiego producenta u-blox (fot. 1).

Nowością są tu moduły wykonane z wykorzystaniem tzw. technologii superczułej u-blox6, które umożliwiają określenie pozycji nawet w trudnych warunkach, tj. bez widoku nieba, dzięki wykorzystaniu sygnałów odbitych. Dostępne są też gotowe modemy GSM i GSM+GPS (oparte o moduły GPS u-blox), których zastosowanie nie wymaga czasochłonnego projektowania własnego urządzenia.

Digital Signage

Fot. 2. Digital Signage

Digital Signage to nowy, szybko rozwijający się rynek związany z audiowizualnym przekazem informacji. Oferujemy dedykowane do tych rozwiązań komputery firmy Nexcom. Seria NDiS jest adresowana do szerokiej grupy aplikacji DS, od niedrogich media playerów po zaawansowane rozwiązania sieciowe wraz z serwerem, przeznaczone do obsługi wielu monitorów i media playerów. Urządzenia platformy NDiS oferują wszystkie cechy potrzebne do stworzenia niemalże dowolnego rozwiązania Digital Signage.

Kolejną pozycją w naszej ofercie jest szeroki wachlarz rozwiązań przeznaczonych dla przemysłu: paneli operatorskich, komputerów kompaktowych, płyt głównych w różnych formatach/standardach oraz innych produktów embedded. Rozwiązania przemysłowe charakteryzuje dużo dłuższy cykl życia w porównaniu z tradycyjnymi komputerami. Są one przystosowane do pracy ciągłej w trudnych warunkach, m.in. w obecności zapylenia, wibracji, skoków temperatur itp.

Można przygotowywać aplikacje z wykorzystaniem tego typu komputerów, mając gwarancję niezawodności, poprawności działania, serwisu i stabilności rozwiązania przez wiele lat. Uzupełnieniem oferty jest szeroki wybór wysokiej jakości elementów elektromechanicznych. Bazując na umowach dystrybucyjnych, Microdis oferuje złącza firm JST, Lear Corporation, Fischer Elektronik, Fischer Connectors i RIA Connect. Korzystając z własnego parku maszynowego, realizujemy wiązki kablowe zgodnie ze specyfikacją klienta.

Mocną stroną oferty są też radiatory i obudowy firmy Fischer Elektronik oraz sensory i przełączniki TACT firmy Alps. W naszej ofercie znajduje się ponadto szeroka gama komponentów półprzewodnikowych produkcji Taiwan Semiconductor i Isocom, pasywnych Vishay i NIC Components oraz kwarców i oscylatorów firmy Epson. Kompletny program dostaw prezentujemy na naszej stronie internetowej www.microdis.net.

Microdis Electronics
www.microdis.net