Złącza Harting - wszechstronne, funkcjonalne i przyszłościowe

| Prezentacje firmowe Artykuły

Miniaturyzacja i dodawanie nowych funkcjonalności to dwa główne trendy w rozwoju urządzeń elektronicznych. Są one wspierane przez firmę Harting m.in. za pomocą serii złączy Har-flex, zapewniającej możliwość realizacji różnorodnych typów połączeń na płytkach drukowanych spełniających dzisiejsze oraz przewidywane wymagania użytkowników w przyszłości.

Złącza Harting - wszechstronne, funkcjonalne i przyszłościowe

Aby możliwe było zwiększanie złożoności układów elektronicznych i tym samym aby konstruktorzy mogli jeszcze ciaśniej upychać podzespoły na płytkach, konieczne są nowe i funkcjonalne podzespoły. W szczególności miniaturyzacja dotyczy też złączy, które chcemy, aby były niedrogie, elastyczne i tworzyły systemowe rodziny o dużej gęstości upakowania styków.

Elastyczne i odporne

Złącza Har-mezz firmy Harting to elementy łączeniowe typu płytka-płytka wykorzystujące nowe rozwiązania konstrukcji mechanicznej, zapewniające szeroki wybór konfiguracji styków i konfiguracji połączeniowych. Złącze oparte jest na rastrze 1,27mm i zawiera od 6 do 100 styków w zależności od konkretnych potrzeb. Jego wyróżnikiem jest specjalny zacisk mocujący służący do trwałego montażu elementu na płytce drukowanej, eliminujący naprężenia mechaniczne powstające podczas łączenia i rozłączania elementów złącza oraz lutowania.

Cechy główne złączy Har-flex

Złącza Har-flex pozwalają na spinanie płytek w odstępach od 8mm do 13,8mm i oferowane są w czterech różnych wysokościach z tego zakresu. Oprócz wersji prostych dostępne są elementy kątowe i z przyłączem kablowym, dzięki czemu złącza z rodziny Har-flex oferują wiele różnorodnych kombinacji i mogą być aplikowane w wielu zastosowaniach. Wszechstronność elementów połączona z dużą gęstością upakowania styków pozwala projektantom na maksymalne wykorzystanie powierzchni płytki drukowanej, co wiąże się ze znaczącym obniżeniem kosztów.

Kompaktowe i dopasowane

Przeznaczone do montażu powierzchniowego złącza Har-flex dostarczane są w postaci taśmy zwiniętej w rolkę dostosowanej do automatycznego montażu na płytkach drukowanych metodą pick & place. Rolki są dobrze chronione przed możliwymi uszkodzeniami podczas transportu i podczas czynności montażowych oraz spełniają bardzo surowe wymagania procesowe. Doskonała współpłaszczyznowość oraz stosowanie materiałów izolacyjnych odpornych na wysokie temperatury zapewniają znakomitą lutowalność tych elementów.

Złącza Harting Har-flex do montażu powierzchniowego zapewniają bardzo dobre połączenie i dają możliwości automatycznego pozycjonowania podczas procesu lutowania, gwarantując jakość połączeń i sprawną produkcję. Rodzina nowych złączy Har-flex mezzanine uzupełnia serię Har-flex, stanowiąc kolejny, nowoczesny produkt będący wynikiem wieloletnich doświadczeń firmy Harting w zakresie technologii łączeniowych.

Na potrzeby projektowania, obecne i możliwe do przewidzenia w przyszłości, złącza Har-flex są znakomitym wyborem dla połączeń płytkapłytka wymagających dużej niezawodności, sprawnego procesu produkcji oraz maksymalnego wykorzystania dostępnego miejsca. Przegląd dostępnych elementów pokazany został na zdjęciach.

Andreas Springer, Global Product
Manager, Harting Technology Group
Harting Polska Sp. z o.o.

www.harting.pl