Wasz partner w montażu obwodów drukowanych

| Prezentacje firmowe Artykuły

Elza Europe oferuje usługi montażu obwodów drukowanych oraz zapewnia pełen asortyment materiałów łącznie z PCB. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2002 roku. Oferuje najnowsze technologie produkcji i montażu. Gwarantuje wysoką jakość usług i przystępne ceny.

Wasz partner w montażu obwodów drukowanych

Elza Europe zajmuje się montażem na zlecenie, zarówno na płytkach wykonanych w zakładzie, jak też dostarczonych przez klienta. Duże inwestycje w wyposażenie technologiczne gwarantują wysoki standard usług i wykonanie każdego rodzaju montażu oraz zapewniają moc produkcyjną 10 milionów komponentów i 4 miliony THT miesięcznie. Wszystkie produkty są testowane. Na życzenie klienta wykonujemy test funkcjonalny, IC, AOI.

Używamy specjalnych testerów dla kabli i wiązek przewodów. Od 2007 roku działa w Polsce polski oddział Elzy, które oferuje klientom pełną obsługę handlową, opiekę nad realizacją projektów oraz wsparcie techniczne. Lata doświadczeń pozwoliły nam na wypracowanie standardów pracy, dzięki którym świadczymy usługi na najwyższym poziomie. Specjalizujemy się w produkcji skomplikowanych obwodów dwustronnych i wielowarstwowych, które znajdują zastosowanie w szeroko pojętej elektronice.

Płytki drukowane

Oprócz płytek dwustronnych i wielowarstwowych, które stanowią większość naszej produkcji, oferujemy także obwody jednostronne oraz wersje na podłożu aluminiowym wykorzystywane najczęściej w produkcji modułów oświetleniowych bazujących na diodach LED dużej mocy. Oferowane przez nas produkty są w pełni zgodne z dyrektywą unijną RoHS oraz normami IPC.

Nasz park maszynowy składa się w większości ze sterowanych numerycznie, bardzo precyzyjnych i wydajnych maszyn, dzięki którym proces produkcyjny jest w niemal w 100% zautomatyzowany. Bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na finalny produkt jest kontrola międzyoperacyjna i końcowa wyrobu, której poświęcamy wiele uwagi. Dla zapewnienia stuprocentowej sprawności naszych obwodów produkowane obwody poddajemy badaniom na testerach elektrycznych i optycznych.

Szablony i montaż

Poza obwodami drukowanymi podejmujemy się wykonania szablonów laserowych do nakładania pasty lutowniczej o wymiarach do 600×600mm i grubości 0,05-0,5mm. W dalszej kolejności klienci mają możliwość zlecenia nam montażu podzespołów na płytkach drukowanych dzięki czemu oferujemy im kompleksową obsługę produkcyjną.

Firma Elza Europe w liczbach:

  • w obecnej chwili firma zatrudnia 150 pracowników (40 w Polsce, 110 w Republice Czeskiej),
  • roczny obrót firmy przekracza 12 mln euro,
  • jesteśmy również przystosowani i do produkcji wieloseryjnej,
  • silną stroną Elzy jest elastyczność: tygodniowo realizujemy średnio 6,4 nowych projektów,
  • 85% naszej produkcji kierowane jest na eksport, z tego 60% do Szwajcarii.

Zakres oferty obejmuje przygotowanie techniczne, automatyczny montaż powierzchniowy - w technologii bezołowiowej, ręczny montaż elementów nietypowych SMT i THT przy użyciu kleju lub pasty lutowniczej. Stosujemy kontrole międzyoperacyjne w procesie produkcji zapewniające wysoką jakość usługi, testowanie AOI i funkcjonalne oraz finalny montaż mechaniczny. Zabezpieczamy pakiety powłokami ochronnymi i oferujemy pełną pomoc w rozwiązywaniu problemów produkcyjno-technologicznych związanych z produktem.

ELZA Europe Sp. z o.o.
www.elzaeurope.pl