Serwery portów szeregowych

| Prezentacje firmowe Artykuły

Zewnętrzne serwery portów szeregowych firmy Digi to produkty zapewniające możliwość wirtualnego połączenia ze sobą dowolnych urządzeń zawierających interfejs szeregowy.

Serwery portów szeregowych

Zawierają one w sobie niezawodny stos TCP/IP, dają możliwość zdalnego administrowania oraz wykorzystują opatentowaną przez Digi technologię RealPort, pozwalającą na elastyczne przekierowywanie portów komunikacyjnych. Asortyment dostępnych urządzeń z tej rodziny jest ogromny. W ogólności dostępne na rynku są serwery z jednym, dwoma, czterema, ośmioma, szesnastoma ... lub nawet sześćdziesięcioma czterema portami szeregowymi.

Dodatkowo możliwe jest wybranie produktów o podwyższonej odporności, rozszerzonym zakresie temperatur, różnych rodzajach portów szeregowych, umieszczonych obudowie rackowej i z wieloma innymi opcjami. Poniżej opisane zostaną podstawowe charakterystyki kilku grup produktów tego typu pozwalające zorientować się w dostępnych możliwościach technicznych tej rodziny produktów.

Produkty najprostsze - Digi Connect SP i Wi-SP

Digi Connect SP to urządzenie typu plug-and-play przeznaczone do pracy w miejscach, gdzie trzeba połączyć kilka urządzeń z portem szeregowym przez sieć Ethernet. Wersja SP jest dostępna z preinstalowanym oprogramowaniem firmware, dzięki czemu można go używać bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Wersja bezprzewodowa o oznaczeniu Wi-SP zapewnia przemysłowej klasy bezpieczeństwo przesyłanych danych (np. WPA, WPA2, 802.11i).

Charakterystyka:

 • 32-bitowy procesor NET+ARM (NS7520 55 MHz)
 • 4 MB pamięci Flash i 16 MB RAM
 • złącze DB-9M
 • możliwość wyboru RS-232/422/485
 • prędkość maksymalna 230400 bps
 • 7, 8 bitów danych
 • 1, 1,5 i 2 bity stopu
 • tryb mark/space/even/odd parity dla wersji SP i None/even/odd parity dla Wi-SP
 • pełne wsparcie programowosprzętowe kontroli przepływu
 • 10/100 Mbit Ethernet
 • 802.11b wireless LAN
 • zasilanie 9-30VDC

RealPort

RealPort to pierwsze na świecie opatentowane oprogramowanie służące do przekierowywania portów COM. Pozwala ono na wykorzystanie sieci TCP/IP do zapewnienia wirtualnego połączenia do urządzeń szeregowych. Oprogramowanie to jest instalowane bezpośrednio na serwerze i pozwala aplikacjom na komunikowania się z urządzeniami szeregowymi przez sieć TCP/IP tak jakby były one podłączone bezpośrednio do serwera.

W rzeczywistości urządzenia są podpięte do serwerów portów szeregowych Digi umieszczonych w jakimś miejscu sieci. Wyjątkowość RealPort polega na tym, że pozwala ona na wielokrotne połączenia do wielu portów szeregowych na jednym połączeniu TCP/IP. Oznacza to, że RealPort może obsłużyć maksymalną liczbę zdalnych urządzeń, która nie jest ograniczona. Limituje ją jedynie wydajność systemu operacyjnego oraz serwera.

Inne rozwiązania dostępne na rynku wymagają oddzielnego połączenia TCP/IP dla każdego portu szeregowego, czego wynikiem jest znacznie większe obciążenie sieci oraz serwera. Inna wyjątkową cechą RealPort jest pełna sprzętowa oraz programowa kontrola przepływu, jak również możliwość dopasowywania opóźnień i prędkości.

Dzięki temu RealPort pozwala zoptymalizować przepływ danych pod kątem wymagań aplikacji, jaka ma być obsługiwana. Dodatkowo zapewnia on wznawianie połączenia - po wystąpieniu wyjątku połączenia RealPort automatycznie wznawia połączenia z urządzenia do portu COM. Wspierane systemy operacyjne to m.in. Microsoft Windows Server 2003, XP, 2000, NT, 98, Me; SCO Open Server and UnixWare; Linux; AIX; True 64; Sun Solaria SPARC and Inter; HP-UX i NCR UNIX MP-R AS.

GAMMA
www.gamma.pl

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie