Złącza Harting – wszechstronne, funkcjonalne i przyszłościowe

| Prezentacje firmowe Artykuły

Miniaturyzacja i dodawanie nowych funkcjonalności to dwa główne trendy w rozwoju urządzeń elektronicznych. Są one wspierane przez firmę Harting m.in. za pomocą serii złączy Har-flex, zapewniającej możliwość realizacji różnorodnych typów połączeń na płytkach drukowanych spełniających dzisiejsze oraz przewidywane wymagania użytkowników w przyszłości.

Złącza Harting – wszechstronne, funkcjonalne i przyszłościowe

Aby możliwe było zwiększanie złożoności układów elektronicznych i tym samym aby konstruktorzy mogli jeszcze ciaśniej upychać podzespoły na płytkach, konieczne są nowe i funkcjonalne podzespoły. W szczególności miniaturyzacja dotyczy też złączy, które chcemy, aby były niedrogie, elastyczne i tworzyły systemowe rodziny o dużej gęstości upakowania styków.

Elastyczne i odporne

Cechy główne złączy Har-flex

Złącza Har-mezz firmy Harting to elementy łączeniowe typu płytka-płytka wykorzystujące nowe rozwiązania konstrukcji mechanicznej, zapewniające szeroki wybór konfiguracji styków i konfiguracji połączeniowych. Złącze oparte jest na rastrze 1,27mm i zawiera od 6 do 100 styków w zależności od konkretnych potrzeb. Jego wyróżnikiem jest specjalny zacisk mocujący służący do trwałego montażu elementu na płytce drukowanej, eliminujący naprężenia mechaniczne powstające podczas łączenia i rozłączania elementów złącza oraz lutowania.

Rodzina złączy Har-flex

Złącza Har-flex pozwalają na spinanie płytek w odstępach od 8mm do 13,8mm i oferowane są w czterech różnych wysokościach z tego zakresu. Oprócz wersji prostych dostępne są elementy kątowe i z przyłączem kablowym, dzięki czemu złącza z rodziny Har-flex oferują wiele różnorodnych kombinacji i mogą być aplikowane w wielu zastosowaniach. Wszechstronność elementów połączona z dużą gęstością upakowania styków pozwala projektantom na maksymalne wykorzystanie powierzchni płytki drukowanej, co wiąże się ze znaczącym obniżeniem kosztów.

Kompaktowe i dopasowane

Przeznaczone do montażu powierzchniowego złącza Har-flex dostarczane są w postaci taśmy zwiniętej w rolkę dostosowanej do automatycznego montażu na płytkach drukowanych metodą pick & place. Rolki są dobrze chronione przed możliwymi uszkodzeniami podczas transportu i podczas czynności montażowych oraz spełniają bardzo surowe wymagania procesowe. Doskonała współpłaszczyznowość oraz stosowanie materiałów izolacyjnych odpornych na wysokie temperatury zapewniają znakomitą lutowalność tych elementów. Złącza Harting Har-flex do montażu powierzchniowego zapewniają bardzo dobre połączenie i dają możliwości automatycznego pozycjonowania podczas procesu lutowania, gwarantując jakość połączeń i sprawną produkcję.

Rodzina nowych złączy Har-flex mezzanine uzupełnia serię Har-flex, stanowiąc kolejny, nowoczesny produkt będący wynikiem wieloletnich doświadczeń firmy Harting w zakresie technologii łączeniowych. Na potrzeby projektowania, obecne i możliwe do przewidzenia w przyszłości, złącza Har-flex są znakomitym wyborem dla połączeń płytka-płytka wymagających dużej niezawodności, sprawnego procesu produkcji oraz maksymalnego wykorzystania dostępnego miejsca. Przegląd dostępnych elementów pokazany został na zdjęciach.

Andreas Springer
Harting Polska Sp. z o.o.

www.harting.pl

Zobacz również