Telzam - producent elementów indukcyjnych

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Telzam zajmuje się produkcją elementów indukcyjnych od 1993 roku. Głównym celem firmy jest produkowanie wyrobów jak najwyższej jakości, oferowanie coraz szerszego asortymentu oraz zapewnienie pełnego zakresu doradztwa technicznego. Atutem firmy jest produkcja według indywidualnych wymagań klienta, również w małych seriach i specyficznych wykonaniach oraz dostarczanie tych wyrobów w krótkim czasie. Nasze elementy indukcyjne projektowane i wykony wane są przy użyciu dokładnie przetestowanych komponentów, dzięki czemu są niezawodne oraz spełniają najwyższe wymagania jakościowe.

Telzam - producent elementów indukcyjnych

Od 11 lat firma posiada system zapewniania jakości ISO, aktualnie PN-ISO 9001:2009. Wysoka jakość produkowanych wyrobów jest potwierdzona opiniami klientów. Naszymi odbiorcami są głównie producenci osprzętu telekomunikacyjnego, medycznego, górniczego, oświetleniowego, zasilaczy impulsowych, układów automatyki oraz filtrów przeciwzakłóceniowych.

Rosnąca sprzedaż filtrów wiąże się z wysokimi wymaganiami związanymi z kompatybilnością elektromagnetyczną, która wymusza stosowanie wysokiej jakości dławików, filtrów, ekranów, rdzeni, koralików ferrytowych, przepustów ograniczających emisję zakłóceń. Ze względu na szeroki zakres zastosowań oferujemy bardzo dużą różnorodność asortymentu elementów indukcyjnych. Można je podzielić na następujące grupy:

Transformatory do zasilaczy impulsowych

Przeznaczone są do zasilaczy o małych i średnich mocach wyjściowych. Wielkości rdzenia, z którego są wykonywane powyższe konwertery, mieszczą się w granicach E13-E70, RM4-RM14, ETD29-ETD59 i EFD15-EFD30. Użycie wysokiej jakości materiałów umożliwia pracę tych transformatorów do częstotliwości 1 MHz, a we wchodzących coraz nowszych rozwiązaniach jeszcze wyższe.

Transformatory telekomunikacyjne i separujące

Znajdują zastosowanie w urządzeniach telekomunikacyjnych. Zapewniają separację, czyli galwaniczne oddzielenie od siebie obwodów elektrycznych. Wykonywane są głównie na rdzeniach, które odznaczają się bardzo dużą efektywną przenikalnością magnetyczną i małą stratnością w szerokim zakresie częstotliwości.

Cewki do czujników indukcyjnych

Wykonywane są głównie na rdzeniach kubkowych. Mają bardzo dobre ekranowanie magnetyczne oraz charakteryzują się możliwością osiągnięcia dużych indukcyjności przy niewielkich wymiarach rdzenia. Powyższe cewki nawijane są głównie licą, co daje możliwość uzyskania lepszych parametrów.

Dławiki na rdzeniach szpulkowych

Mają zastosowanie w układach filtracji napięć bądź jako tłumi ki zakłóceń o częstotliwościach radiowych. Mogą też posłużyć do gromadzenia energii do około 180 mWs w układach zasilaczy impulsowych oraz w urządzeniach automatyki w układach zabezpieczeń do 5,5 A. Łatwość montażu i małe wymiary przy stosunkowo dużych mocach przenoszonych pozwalają na ich powszechne stosowanie w sprzęcie elektronicznym i elektrotechnice.

Anteny DCF i podobne

Wykorzystywane są do odbioru między innymi sygnału DCF używanego do automatycznej synchronizacji czasu na podstawie sygnałów nadawanych drogą radiową, do budowy zegarów i kart do komputerów. Ponadto anteny są szeroko stosowane w technice samochodowej i coraz częściej w sprzęcie gospodarstwa domowego. Uzwojenia anten wraz z kondensatorami tworzą równoległe obwody rezonansowe zestrojone na wymaganą częstotliwość.

Pozostałe elementy indukcyjne

Zaliczają się do nich cewki powietrzne, dławiki typu U, dławiki na rdzeniach pierścieniowych, walcowych itp. Powyżej przedstawione przykłady są tylko częścią szerokiego asortymentu naszych wyrobów, dlatego też, aby uzyskać dokładne informacje o zakresie produkcji elementów indukcyjnych zapraszamy do współpracy i korzystania z pomocy naszych konstruktorów.

Ze względu na precyzyjny dobór elementów indukcyjnych, do konkretnych rozwiązań konstrukcyjnych, większość wyrobów produkujemy na indywidualne zamówienia. Możemy do nich zaliczyć przede wszystkim elementy wielo-uzwojeniowe takie jak transformatory impulsowe wymagające odpowiedniej izolacji i separacji uzwojeń.

Ze swojej strony zapewniamy wysoką jakość produkowanych elementów, szybkie dostawy oraz dopasowanie elementu do specyficznych uwarunkowań narzucanych przez aplikację. W praktyce elementy gotowe zawsze również wiążą się z jakimś ograniczeniem.

Im większa skala produkcji, tym ograniczenia te stają się większym kłopotem dla projektantów i wówczas często zapada decyzja o tym, aby to jednak element był do pasowany do wymagań aplikacji, a nie odwrotnie. Trendem dzisiaj jest tak silna optymalizacja parametrów układów elektronicznych po to, aby osiągnąć maksymalną sprawność urządzeń i oszczędność materiałów, co przekłada się w konsekwencji na popyt na wersje wykonywane na zamówienie.

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje W Internecie na naszej stronie www.telzam.pl są zawarte tylko przykłady wybranych rozwiązań. Często wyroby produkowane przez nas są wynikiem ścisłej współpracy konstruktorów odbiorcy i naszych, dlatego są one dopracowane do konkretnej aplikacji i nie są publikowane. Od wielu lat dokładamy starań, aby sprostać oczekiwaniom klientów.

Celem naszym jest utrzymanie pozycji niezawodnego i solidnego dostawcy wysokiej jakości wyrobów. Dla stałych klientów ustalane są dogodne warunki handlowe. Bazując na naszym doświadczeniu, każdorazowo pod czas konsultacji z naszymi klientami staramy się zaproponować optymalne rozwiązanie układowe jak również cenowe.

Paweł Bieniek
Telzam

www.telzam.pl