Przełączniki i przyciski dla elektroniki i automatyki kupuj u Piekarza

| Prezentacje firmowe Artykuły

W ofercie firmy Piekarz znaleźć można wiele typów przełączników i przycisków dla elektroniki i automatyki. Grupa tych produktów liczy kilkaset różnych grup towarowych i stale jest rozszerzana, czego przykładem może być bliska współpraca z renomowanym producentem podzespołów elektromechanicznych - brytyjską firmą Arcoelectric.

Przełączniki i przyciski dla elektroniki i automatyki kupuj u Piekarza

Przełączniki Arcoelectric

Oferta tego producenta obejmuje głównie przełączniki do płyt czołowych, które montowane są poprzez przykręcenie lub wciśnięcie w otwór. Elementy te dostępne są w wielu opcjach wykonania, w tym z prostokątnym lub okrągłym klawiszem w opcji z podświetleniem lub bez podświetlenia, pojedynczym lub podwójnym zestawem styków.

Poza przełącznikami kołyskowymi w ofercie są klasyczne przełączniki z klawiszem naciskanym i elementy dźwigniowe, także do montażu na płytach czołowych urządzeń elektroniki i automatyki.

Głównym przeznaczeniem tych elementów jest załączanie zasilania, stąd obciążalności styków sięgają 10 A przy znamionowym napięciu sieci. Poza zwykłymi wykonaniami włącz-wyłącz, dostępne są także wykonania przełączające.

Przełączniki dla elektroniki

Oferta elementów przełączających dla elektroniki obejmuje wiele typowych elementów takich jak zadajniki kodu BCD w wersji na płytkę drukowaną i płytę czołową, przełączniki DIP. Są też przełączniki suwakowe, do montażu przewlekanego i z oczkami do przewodów oraz przełączniki obrotowe.

W ofercie znaleźć można także isostaty i kontaktrony. Ważną grupę produktów stanowią popularne mikroprzyciski membranowe (TACT) przystosowane do montażu THT i SMD na płytkach drukowanych.

Są one dostępne w kilku rozmiarach i kształtach (kwadratowe i prostokątne) i wszystkich wariantach wykonania różniących się długością dźwigni oraz opcją montażu (kątowe, proste, z dźwignią okrągłą i o przekroju kwadratowym pod klawisz itp.). Dla mikroprzycisków w ofercie firmy Piekarz dostępne są kapturki i klawisze, dające możliwość wyprowadzenia dźwigni przycisku na panel.

Oddzielną grupę mikroprzycisków stanowią wersje typu joystick zawierające cztery styki do wyboru kierunku i pole centralne do zatwierdzania, a także enkodery i impulsatory przeznaczone do realizacji potencjometrów i obwodów regulacji i nastaw w układach cyfrowych.

Przyciski i przełączniki dla automatyki i przemysłu

Duża grupę produktów elektromechanicznych w ofercie firmy Piekarz stanowią wersje do zastosowań przemysłowych. Najbardziej popularną grupą są mikroprzełączniki o wysokiej trwałości i dużej zdolności łączeniowej przeznaczone do współpracy z elementami mechanicznymi takimi jak wały obrotowe, taśmy produkcyjne i podobne.

Mikroprzełączniki dostępne są w wersjach z dźwignią z kółkiem, kulką lub suwakiem, w trzech różnych wersjach wielkości wykonania i wielu różnych opcjach w zakresie długości dźwigni, kąta jej mocowania w stosunku do obudowy przycisku, mocowania przycisku i wyprowadzeń. Pełna oferta liczy kilkadziesiąt różnych wersji.

Drugą ważną grupę stanowią przełączniki panelowe tajwańskiej firmy Auspicious, przeznaczone do montażu na płytach czołowych urządzeń i służące do załączania i uruchamiania ich pracy. Występują one w wersji z klawiszem grzybkowym, klawiszem krytym i obrotowym.

Oferta dla przemysłu to także przełączniki nożne, stacyjki i wersje w obudowach przeznaczone do montażu na ścianach hal produkcyjnych charakteryzujące się dużą odpornością mechaniczną i środowiskową oraz zapewniające wysokie bezpieczeństwo obsługi.

Ostatnią interesującą grupę produktów w ofercie stanowią przełączniki wandaloodporne, wykonane z wysoko wytrzymałej stali, które mają konstrukcję zwartą mechanicznie i odporną środowiskowo. Są one przeznaczone do montażu na płytach czołowych w urządzeniach narażonych na dewastację.

Piekarz
www.piekarz.pl

Zobacz również