Nowe automaty produkcyjne o dużych możliwościach

| Prezentacje firmowe Artykuły

RobTools SMT to firma z polskim kapitałem, działająca od kilku lat na rynku elektroniki. Zajmujemy się dostawą linii technologicznych i materiałów do produkcji. Stawiamy sobie za cel profesjonalną obsługę klienta. Dążymy nie tylko do szybkiej reakcji na zmiany otoczenia i potrzeb klienta, ale także do tego by być o krok przed jego oczekiwaniami.

Nowe automaty produkcyjne o dużych możliwościach

Poza sprzedażą urządzeń oferujemy kompleksowe doradztwo przy wyborze odpowiednich rozwiązań dla firmy. Nasz zespół posiada duże doświadczenie technologiczne i praktyczne w zakresie montażu SMT/THT.

W naszej ofercie można znaleźć głównie:

  • linie montażowe SMT (automaty, piece, fale, transporty),
  • myjki ciśnieniowe do PCB, ramek lutowniczych,
  • odciągi oparów podczas lutowania,
  • szafy do przechowywania komponentów,
  • kompleksowe wyposażenie ESD,
  • jonizatory powietrza.

Nowe urządzenia firmy i-Pulse

W ostatnich miesiącach RobTools SMT rozszerzył swoją ofertę urządzeń o wysokiej jakości centra montażowe japońskiej firmy i-Pulse, która należy do grupy Yamaha. Spełniają one nie tylko zadania montażowe, ale także dyspensyjne, idealnie dopasowane do wysokich wymagań nowoczesnych procesów produkcyjnych.

Przykładem takich produktów mogą być nowej generacji automaty do montażu SMD. Są to modele M10 i M20 które, oprócz standardowych funkcji związanych z montowaniem elementów SMD na płytkach drukowanych, mają również możliwości dystrybucji kleju i pasty lutowniczej. Zapotrzebowanie na takie urządzenia wynika z tego, że w dzisiejszych realiach rynku SMT maszyny pick & place w celu sprostania różnorodnym wymaganiom produkcyjnym muszą mieć bardzo dużą funkcjonalność przy jednoczesnym atrakcyjnym stosunku ich wydajności do ceny.

M10 i M20 zostały opracowane zgodnie z nową koncepcją, w której mają one pełnić funkcję "centrów produkcyjnych". Pomysł ten zastąpił dotychczasową koncepcję "centrów montażowych", które oprócz dużej elastyczności oferowały dużą prędkość montażu i wysoką dokładność. Ta funkcjonalność została dalej rozwinięta o dodatkowe funkcje hybrydowe, do których należy zaliczyć nakładanie kleju lub pasty lutowniczej.

Aby było to możliwe, firma i-Pulse zastosowała w tych produktach nową szybką kamerę "Multi-Scan" zapewniającą precyzje działania i wyjątkowo dużą szybkość. Tym samym nowe automaty przewyższają możliwościami dotychczasowe urządzenia pick & place dostępne na rynku, dając pełne możliwości produkcji o superwysokiej jakości. M10 i M20 idealnie nadają się do realizacji produkcji średnio- i wielkoseryjnej.

Sprawdzą się zarówno w firmach świadczących usługi EMS, jak i produkujących własne wyroby. Prostota ich konstrukcji gwarantuje wysoką niezawodność, co minimalizuje koszty eksploatacji. Bazowy automat M20 od strony technicznej i funkcjonalnej jest tym samym co M10, tyle tylko, że można do niego podłączyć dwa razy więcej podajników i może on montować elementy na płytkach drukowanych o maksymalnej długości do 1800 mm, co czyni go doskonałym narzędziem do montażu paneli z diodami LED (LED Placer).

Właściwości i szczegóły

Automat M10 operuje na PCB o rozmiarze do 740×510 mm, zapewniając szybkość montażu do 23000 cph (wg IPC9850). Obsługuje komponenty od 01005 (0402) do 120×90 mm, współpracuje z 72 podajnikami (8 mm). M20 operuje na PCB o długości do 1800×510 mm i współpracuje z 144 podajnikami. Oba automaty zbudowane są na monolitycznej ramie żeliwnej o wysokiej sztywności i wyposażono je w nowe, lekkie, głowice montujące o wysokiej elastyczności i dużej prędkości montażu (4-krotna/1-theta, 6-krotna/2-theta, 4-krotna/4-theta).

Dają one możliwość precyzyjnej kontroli siły docisku układanego elementu, szybkość i możliwość precyzyjnego montażu elementów THT (np. gniazda) i elementów nietypowych na PCB o maksymalnej wysokości komponentu 30 mm. Nowe "amortyzowane" dysze typu Low-Impact redukują naprężenia podczas układania delikatnych elementów, a zastosowany system wizyjny zapewnia kompensację ugięcia PCB, inspekcję koplanarności (współpłaszczyznowości) wyprowadzeń i pomiar wysokości elementu.

Zastosowany nowy system transportu PCB pozwala ponadto na szybkie zablokowanie PCB w pozycji pozwalającej na rozpoczęcie montażu natychmiast po wjechaniu PCB do automatu. Dla nowych urządzeń RobTools SMT zapewnia profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, dostęp do części zamiennych oraz pełną opiekę technologiczną i serwisową.

Robtools SMT
www.robtools.pl