SMT-TECH - nowy dystrybutor Mirae w Polsce

| Prezentacje firmowe Artykuły

Koreańska korporacja Mirae obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Od początku opracowuje i produkuje maszyny do automatyzacji procesów produkcyjnych w przemyśle elektronicznym. Błyskawiczny sukces rynkowy i ekonomiczny przyniosła firmie produkcja szybkich testerów i sorterów pamięci DRAM, w produkcji których Korea od dziesięcioleci zajmuje pozycję światowego lidera.

SMT-TECH - nowy dystrybutor Mirae w Polsce

Na bazie zdobytych doświadczeń, a przede wszystkim rozwiniętej własnej technologii wytwarzania napędów liniowych, w 1996 roku Mirae wyprodukowała pierwsze automaty do montażu komponentów powierzchniowych. Na rynkach światowych maszyny te znane były jako linia Meridian pod marką Quad. Później dystrybucją meridianów zajął się Tyco Electronics, ale współpraca ta nie przynosiła wymiernych korzyści.

Z początkiem roku 2000 Mirae rozpoczęła budowę własnej sieci sprzedaży, poszerzając jednocześnie ofertę automatów pick & place o nowe modele. Cechami wspólnymi tych urządzeń są: duża trwałość, niski poziom hałasu, wysoka precyzja i powtarzalność działania, łatwość obsługi. Napędy w osiach X,Y oparto na własnej produkcji bezprzekładniowych silnikach liniowych, co skutkuje znacznie niższymi kosztami eksploatacji i przeglądów, w porównaniu z maszynami o napędach tradycyjnych. Warto podkreślić, że dzięki wykorzystaniu własnych podzespołów napędowych Mirae stosuje zaawansowaną technologię, nie płacąc marży jej dostawcy. Liczba zainstalowanych maszyn P&P przekroczyła trzy tysiące, a liczba posiadanych przez Mirae patentów sięga dwustu.

Aktualna oferta automatów montażowych zaspokaja potrzeby niemal każdego producenta elektroniki. Można tu znaleźć urządzenia do produkcji prototypowej i krótkich serii o dużym zróżnicowaniu typów elementów, charakteryzujące się wydajnością od 8000 do 15 000 komponentów na godzinę (linia Mx100).

Są też maszyny wielogłowicowe o wydajności do 23 tysięcy komponentów na godzinę (seria Mx200), zdolne układać elementy SMD od 0,6×0,3 mm (01005) do 50×50 mm (maksymalnie 90×30 mm). Największa z tej serii maszyn polecane jest do aplikacji LED i zdolna obsługiwać PCB o rozmiarach aż 1200×460 mm.

Wydajność rzędu 42 tysięcy komponentów na godzinę uzyskują maszyny serii Mx400. Są to systemy o dwóch suwnicach, mające łącznie 12 głowic roboczych. Atrakcyjną ofertę maszyn uzupełnia długa lista dostępnych podajników (wśród których znajduje się podajnik do diod LED luzem, dyspenser naklejek), różnorodnych ssawek i chwytaków oraz dodatkowego osprzętu, usprawniającego proces produkcyjny.

Nowe opracowania

Na swoje trzydziestolecie Mirae Corporation przygotowuje nową generację automatów SMT. Europejska premiera będzie miała miejsce jesienią, na targach Productronica w Monachium. Dla producentów źródeł światła opartych na diodach LED opracowano i wdrożono do produkcji nowoczesne i szybkie testery parametrów i sortery diod LED.

Oprócz nowości sprzętowych Mirae konsekwentnie dąży do usprawnienia sprzedaży maszyn i obsługi posprzedażnej swoich klientów. Producent pozyskał do współpracy w Polsce nowego dystrybutora - firmę SMT-TECH. Umowa o współpracy wprowadza nie tylko nowe, atrakcyjniejsze dla klientów warunki sprzedaży, ale też powołuje do istnienia Autoryzowane Centrum Serwisowe, wyposażone we własny magazyn części zamiennych i eksploatacyjnych.

Centrum już teraz ma pod opieką ponad 30 maszyn Mirae, pracujących na terenie Polski. SMT-TECH prowadzi szkolenia i serwis maszyn także poza granicami naszego kraju. Oferuje również pomoc w projektowaniu linii montażowych SMT, proponując przetestowane w rzeczywistym działaniu rozwiązania.

Ariel Łukaszewski
SMT-TECH

www.smt-tech.pl

Zobacz również