Nowa generacja automatów firmy Mirae pick & place

| Technika

W czasie targów Productronica 2013 firma Mirae dokonała oficjalnej europejskiej prezentacji nowej generacji urządzeń do produkcji w technologii SMT. Klienci poza ogólną oceną maszyn mieli również możliwość obserwowania ich działania podczas pracy. Nowe urządzenia MR są następcami znanej już doskonale wszystkim serii Mx, która została uhonorowana międzynarodową nagrodą "Good Design" w roku swojej premiery. Unikatowe rozwiązania techniczne oraz pozytywne opinie klientów spowodowały, że Mirae postanowiło kontynuować równolegle produkcję obu serii maszyn.

Nowa generacja automatów firmy Mirae pick & place

Maszyny z serii MR

Najnowsze dzieło koreańskiego producenta zostało wyposażone w 4. generację silników liniowych, zaprojektowanych i wyprodukowanych również przez firmę Mirae. Dzięki temu urządzenia uzyskują znacznie większą rzeczywistą wydajność produkcyjną. Przebudowie uległo wiele elementów wyposażenia maszyny, oprogramowanie oraz akcesoria dodatkowe.

W skład nowej serii wchodzą modele MR20L, MR20LP oraz MR40L i MR40LP. Wszystkie maszyny umożliwiają zamontowanie 120 podajników 8 mm typu eX. Pozwala to na uzyskanie maksymalnej wydajności układania elementów nawet przy bardzo złożonych projektach, bez konieczności dublowania podajników z elementami. Zmianie uległo również pole robocze, które obecnie w standardzie wynosi aż 700×510 mm z możliwością powiększenia.

Producent wprowadził również sporo zmian w głowicy montującej. Kamera inspekcyjna umieszczona została pomiędzy dwoma zestawami ssawek. Rozwiązanie to spowodowało, że w maszynie nie występują martwe strefy, a samą kamerę można wyposażyć w dodatkowe funkcje. Nowe maszyny cechują się również jeszcze większą uniwersalnością, dzięki czemu urządzenia typu chipshoter mają możliwość montowania elementów w zakresie od 01005 do 50×50 mm bez utraty wydajności. Wszystkie automaty są również przygotowane do montażu elementów PoP. Dodatkowo maszyny typu P pozwalają na obsługę elementów o wysokości do 25 mm.

Jeżeli chodzi o akcesoria dodatkowe, to producent dokonał rewolucji w sposobie szybkiego przezbrajania maszyny. System został zaprojektowany tak, aby klient mógł przezbroić całą maszynę, tj. 120 podajników, używając tylko jednego wózka transportowego. Rozwiązanie to, oprócz szybkości, pozwala zminimalizować przestrzeń potrzebną do przechowywania pustych wózków.

Wśród nowych urządzeń nie mogło zabraknąć maszyn wyposażonych w podwójny system ramion MR40L i MR40LP. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie optymalnej wydajności na poziomie 55000 CPH z możliwością montażu dwóch płytek PCB jednocześnie. Rozwiązanie to powoduje uzyskanie bardzo dobrego współczynnika wydajności do ilości zajmowanego miejsca. Innowacją w serii MR jest ponadto możliwość indywidualnego konfigurowania maszyn. Klient będzie mógł wybrać wyposażenie, które sam uzna za niezbędne dla jego produkcji, co pozwoli na zredukowanie kosztów zakupu maszyny.

Nowości Mirae 2014 r.

Koreański producent w pierwszym kwartale bieżącego roku rozpocznie w Europie sprzedaż automatów montażowych oraz inspekcyjnych przeznaczonych dla branży automotive. Urządzenia z serii Mi10 zostały zaprojektowane z myślą o produkcji Junction Box. Maszyny zostaną wyposażone w specjalnie zaprojektowane podajniki powietrzne oraz dodatkowy system pomiaru wyprowadzeń przed montażem. Drugim premierowym urządzeniem będzie Mi20 wyposażony w laserową głowicę inspekcyjną, umożliwiającą dokonywanie kontroli elementów w 3D, do wykorzystania w trakcie procesu oraz do kontroli gotowego produktu.

SMT-TECH w 2014 r.

Znaczny wzrost popularności urządzeń Mirae oraz innych koreańskich marek w Polsce w ubiegłym roku przyczynił się do podjęcia przez firmę działań, mających na celu zapewnienie klientom jeszcze wyższej jakości świadczonych usług.

Z początkiem roku 2014 uruchomiony został magazyn obsługujący Europę Wschodnią, pozwalający na dostarczanie maszyn do klienta w ciągu kilku dni od daty złożenia zamówienia. W trakcie roku planowane jest również uruchomienie Europejskiego Centrum Serwisowego oraz Europejskiego Centrum Szkoleniowego w ramach grupy KSS, której firma SMT-TECH jest współtwórcą. Zapraszamy do zapoznania się naszą nową ofertą.

SMT-TECH
www.smt-tech.pl

Zobacz również