Szukasz automatu pick & place do swojej produkcji? Firma SMT-TECH dopasuje dla Ciebie najlepsze rozwiązanie

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma SMT-TECH to wyłączny dystrybutor urządzeń firmy Mirae w Polsce. W naszej ofercie znajdują się trzy serie automatów przeznaczone do produkcji prototypowej, uniwersalne urządzenia do małej i średniej produkcji oraz maszyny o dużej wydajności. Wszystkie urządzenia oparte są na najnowszej generacji silnikach liniowych, zapewniających cichą, precyzyjną i bezobsługową pracę. Dzięki temu automaty firmy Mirae wykorzystywane są na całym świecie, w tym również w Polsce, przez firmy produkujące urządzenia dla wojska, medycyny, branży motoryzacyjnej czy producentów elektroniki użytkowej.

Szukasz automatu pick & place do swojej produkcji? Firma SMT-TECH dopasuje dla Ciebie najlepsze rozwiązanie

Seria Mx-100

Mx-100LP

Rodzina Mx-100 to najbardziej ekonomiczna seria maszyn, będąca idealnym rozwiązaniem dla niewielkich wolumenów produkcyjnych oraz produkcji prototypów. Najpopularniejsza w ramach tej grupy jest dwugłowicowa maszyna Mx-100LP, uzyskująca dokładność montażu 25 μm (3 σ) i pozwalająca na pracę z komponentami od 01005 do 50×50 mm (maksymalnie 30×90 mm).

Wydajność dla Mx-100LP według norm IPC9850 dla elementów typu chip wynosi 8000 cph oraz 2400 cph dla komponentów w obudowie QFP208. Natomiast dla czterogłowicowego automatu Mx-100L wydajność wzrasta do 15000 cph dla elementów typu chip. Jednocześnie wszystkie maszyny Mirae produkowane w wersji "L" pozwalają zamontować maksymalnie 100 szt. podajników 8 mm oraz pozwalają na pracę z płytami PCB o wielkości 750×460 mm.

Automaty z serii Mx-100 są idealną alternatywą dla szeroko rozpowszechnionych w Polsce automatów jednogłowicowych. Dzięki wbudowanemu we wszystkich seriach maszyn Mx trójdzielnemu systemowi transportu płytek postawiony poza linią automat Mirae może obsługiwać jednocześnie trzy płyty PCB, pozwalając na prowadzenie płynnej małoseryjnej produkcji SMT, nawet przy wykorzystaniu ręcznych lub półautomatycznych drukarek pasty lutowniczej. Dodatkowo dla zwiększenia uniwersalności urządzeń, producent umożliwia stosowanie podajników wibracyjnych, które nie wymagają użycia wyspecjalizowanych przechwytów umożliwiających poprawne pobieranie elementów.

Rodzina Mx-200

Podajnik wibracyjny

Seria Mx-200 to linia maszyn uznawana za najbardziej optymalne połączenie wszechstronności i wydajności w stosunku do przystępnej ceny. Grupa ta dzieli się na dwa podstawowe typy urządzeń:

 • Mx-200(L) - sześciogłowicowy chipshooter, zapewniający montaż elementów typu chip o wielkości od 01005 do 18×18 mm (maksymalnie 24×18 mm) z prędkością 21000 cph (wg IPC9850),
 • Mx-200(L)P - połączenie czterogłowicowego chipshootera, zapewniającego wydajność na poziomie 15000 cph dla komponentów typu chip, z dodatkową głowicą precyzyjną o wydajności 1200 cph dla komponentów w obudowach QFP208. Daje to jednocześnie maszynie możliwości montażu elementów w zakresie od 01005 do 50×50 mm (maksymalnie 30×90 mm).
 • Mx-200LP - urządzenie to uznane zostało przez użytkowników za najlepsze rozwiązanie dla małych oraz średnich firm produkcyjnych. W Polsce ten typ maszyn cieszy się bardzo dużą popularnością wśród firm, wykonujących usługowy montaż na zlecenie. Urządzenia te, podobnie jak maszyny Mx-100, mogą pracować poza tradycyjną linią montażową. Jednocześnie dzięki oprogramowaniu optymalizującemu proces montażu istnieje możliwość wykorzystania poprzedniego ustawienia podajników do produkcji kolejnego zlecenia. Dzięki temu eliminowana jest strata czasu wynikająca ze zmiany modelu. Oprogramowanie zapewnia również automatyczne dzielenie i optymalizację danego zlecenia na dowolną liczbę maszyn wykorzystywanych w linii produkcyjnej oraz importowanie plików: CAD, txt, gerber i bmp.

Seria Mx-400

Automatyczna zmieniarka tacek

Mx-400 to najbardziej zaawansowana linia maszyn o wysokiej wydajności, których głównymi atutami są:

 • podwójne ramię montażowe,
 • możliwość montażu dwóch płyt PCB w tym samym czasie,
 • indywidualna konfiguracja liczby głowic w maszynie,
 • mała powierzchnia linii montażowej.

Wszystkie urządzenia z serii Mx-400 wyposażone są standardowo w dwa niezależnie poruszające się ramiona. Standardowym wyposażeniem jest również system podwójnego transportu, umożliwiającego wprowadzenie do obszaru pracy dwóch płytek drukowanych. Dzięki temu automat może jednocześnie montować dwa pakiety o rozmiarze do 750×250 mm lub jedną dużą płytę o rozmiarze 750×460 mm.

Typowy chipshooter z serii Mx-400 pozwala na montaż elementów typu chip z wydajnością do 42000 cph (wg IPC9850). Automat w takiej konfiguracji ma dwanaście głowic po sześć na jednym ruchomym ramieniu. Istnieje również możliwość zamontowania w maszynie podwójnego zestawu głowic z automatu Mx-200LP. Dzięki temu uzyskuje się uniwersalny automat o wydajności do 30000 cph dla elementów typu chip oraz 2400 cph dla elementów w obudowach QFP208.

Seria Mx-400 to również idealne rozwiązanie dla firm dysponujących ograniczoną przestrzenią produkcyjną. Kompaktowe rozmiary oraz możliwość tworzenia maszyn modułowych umożliwiają uzyskanie z dwóch maszyn z serii Mx-400 łącznej wydajności 84 000 cph przy całkowitej długości maszyny 2500 mm.

Wszystkie serie maszyn Mx mogą być wyposażane w szeroką gamę elementów dodatkowych, takich jak automatyczna zmieniarka na dwadzieścia tacek, wózki do szybkiego przezbrajania maszyn, czytniki kodów kreskowych, podajniki naklejek oraz wiele innych.

W celu uzyskania dokładniejszych informacji prosimy o kontakt z oficjalnym przedstawiciel Mirae w Polsce - firmą SMT-TECH (www.smt-tech.pl). Wszystkim naszym klientom zapewniamy:

 • bezpłatne doradztwo techniczne,
 • szkolenia z zakresu optymalizacji procesu,
 • obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną prowadzoną przez Autoryzowane Centrum Serwisowe,
 • akcesoria i części zamienne dostępne w magazynie w Polsce.

SMT-TECH
www.smt-tech.pl