Filtrowane złącza D-Sub firmy Conec

| Prezentacje firmowe Artykuły

Od 1985 roku firma Conec jest jednym z wiodących dostawców złączy ze zintegrowanymi filtrami. Wraz ze wzrostem prędkości transmisji danych i częstotliwości pracy, spełnienie norm kompatybilności elektromagnetycznej EMC, gwarantujące bezkonfliktowe działanie urządzeń elektronicznych, staje się coraz trudniejsze.

Filtrowane złącza D-Sub firmy Conec

Złącza Conec ze zintegrowanym filtrem ułatwiają projektantom sprostać tym wymaganiom, oszczędzając jednocześnie liczbę podzespołów oraz miejsce na płytkach drukowanych. Sporym ułatwieniem jest to, że złącza z filtrami mają tę samą wielkość jak ich odpowiedniki bez filtrów. Decyzję o zastosowaniu takiego elementu można zatem podjąć w ostatniej fazie projektu lub wręcz po jego zakończeniu, gdyż zmiany na płytce PCB nie są wymagane.

Najczęściej wykorzystywanym filtrem w tych elementach jest filtr typu C, mający po jednym kondensatorze na każdy styk złącza. Jest on podłączony do obudowy stanowiącej wspólne uziemienie. W ten sposób tworzy się filtr dolnoprzepustowy dla każdego styku. Charakterystyka tłumienności przedstawia spadek dla częstotliwości z zakresu od 1 MHz aż do ponad 1 GHz. Ułatwia to wybór optymalnej wartości filtra w odniesieniu do szybkości sygnału i częstotliwości, która ma być tłumiona. Bardziej zaawansowane filtry, jak LC oraz PI, mają dodaną indukcyjność oraz dodatkowe kondensatory i mają zastosowanie w sytuacji, gdzie odstęp sygnału od zakłóceń jest niewielki.

Filtrowane złącza D-Sub firmy Conec dostępne są w standardowym typoszeregu D-Sub, czyli od 9 do 50 styków, oraz w wykonaniu zagęszczonym od 15 do 62 styków. Dodatkowo, wersje silnoprądowe w wykonaniach 2W2, 3W3, 5W5 i 8W8 są dostępne z dużo większymi wartościami pojemności kondensatorów, ponieważ obwody tego typu wymagają zapewnienia dużo niższej impedancji niż obwody sygnałowe.

Wszystkie filtrowane złącza Conec mają styki toczone maszynowo, co zapewnia wysoką jakość połączenia oprócz oczywistych korzyści EMC.

Zapraszamy do kontaktu z nami - dysponujemy próbkami i materiałami katalogowymi, które chętnie przekażemy w ręce konstruktorów.

Conec Polska sp. z o.o.
www.conec.com

Zobacz również