PB Technik - Twój partner do produkcji elektroniki

| Prezentacje firmowe Artykuły

PB Technik to wiodąca na rynku polskim firma dystrybucyjna zajmująca się sprzedażą i dostawami linii technologicznych, pojedynczych urządzeń, narzędzi, materiałów i sprzętu do wyposażenia produkcji. Oferujemy nie tylko maszyny, lecz również kompleksowe rozwiązania i technologie, pomoc we wdrażaniu procesów produkcji, szkolenia IPC, szkolenia z procesów technologicznych, obsługi maszyn i ich programowania oraz w pełnym zakresie serwis posprzedażny.

PB Technik - Twój partner do produkcji elektroniki

Ofertę naszą zbudowaliśmy w oparciu o wiodących producentów uznanych na całym świecie, stawiając na wysoki poziom techniczny, znajomość technologii oraz fachową i sprawną obsługę. Poniżej przedstawiamy przegląd naszych ofert w zakresie narzędzi do produkcji elektroniki.

Urządzenia do inspekcji manualnej

Vision Engineering - światowy lider w produkcji mikroskopów stereoskopowych z wymiennymi obiektywami. W ofercie dwie linie produktowe Mantis i Lynx. Linia Mantis oferuje dwa urządzenia Compact - przeznaczone do pracy z małymi powiększeniami oraz Elite - do większych powiększeń. Natomiast Lynx jest bezokularowym, stereoskopowym mikroskopem wykorzystującym opatentowaną przez producenta technologię dynaskopową.

System przeznaczony jest do prac wymagających wysoko rozdzielczego obrazu. Nadaje się zarówno do inspekcji w przemyśle elektronicznym, jak i w innych gałęziach przemysłu.

Ersa - opatentowany system optyczny Ersascope do bezpośredniej obserwacji ukrytych połączeń elektrycznych bez potrzeby niszczenia badanego obiektu. Urządzenia tej serii oferują przyjazną dla użytkownika, bezpieczną i tanią metodę na szybką inspekcję elementów: BGA, MicroBGA, Flip-Chip z dodatkowymi możliwościami takimi jak oglądanie wewnętrznych menisków pod wyprowadzeniami elementów PQFP i PLCC.

Optilia - jest liderem rynku w dziedzinie produkcji poręcznych systemów do kontroli wizyjnej. Możliwość kontroli elementów SMD i BGA.

Urządzenia pomocnicze

Ersa - oferuje kilkanaście rodzajów lutownic i stacji lutowniczych. Szeroka gama tych produktów obejmuje mikrolutownice, lutownice standardowe z opcjonalną regulacją temperatury, lutownice gazowe oraz warsztatowe, tak że każdy znajdzie odpowiednie narzędzie dla siebie. W ofercie również urządzenia do napraw płytek.

PBT Roznov - obecna oferta firmy to rodzina 6 systemów myjących do wszystkich rodzajów aplikacji, zgodnych ze stale rosnącymi wymaganiami związanymi z czystością i wydajnością. Urządzenia występują w wersji z myciem natryskowym lub ultradźwiękowym. Mają dużą możliwość konfiguracji i dodatkowych opcji, co powoduje, że maszyny są bardzo uniwersalne i mogą mieć szerokie zastosowanie.

Uolamef - włoska firma od wielu lat zajmująca się produkcją urządzeń formujących wyprowadzenia przewlekanych elementów elektronicznych oraz produktów służących do liczenia elementów taśmowanych, pakowanych luzem, również SMD. Oferta firmy obejmuje również półautomaty do pozycjonowania i montażu podzespołów na płytkach drukowanych.

Szeroka gama produktów umożliwia krępowanie niemal wszystkich podzespołów przewidzianych do montażu THT, możliwe jest również wykonanie narzędzi formujących wyprowadzenia zgodnie z specyfikacją klienta.

CAB - zakres produktów obejmuje urządzenia do separowania płytek PCB, systemy magazynowania i przenoszenia płytek drukowanych. Prostota i funkcjonalność separatorów zapewniają firmie CAB dominującą pozycję wśród producentów tego typu urządzeń.

Elma - to niemiecki producent myjek ultradźwiękowych, lider w dziedzinie produkcji myjek dla wszystkich gałęzi przemysłu w których wymagane jest szybkie i precyzyjne czyszczenie takich jak np. medycyna, laboratoria czy przemysł elektroniczny.

Narzędzia ręczne

Bernstein - oferuje pełny zakres najwyższej jakości narzędzi używanych w przemyśle elektrycznym i elektronicznym. Począwszy od pojedynczych elementów, jak szczypce do cięcia, śrubokręty czy pęsety, poprzez całe komplety narzędzi, zebrane w taki sposób, aby wszechstronność ich zastosowań była możliwie jak największa i zaspokajała wymagania nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

Xuron - oferuje precyzyjne cążki boczne o opatentowanej technologii cięcia, polegającej na mijaniu się ostrzy o 0,025 mm, co w efekcie powoduje o połowę mniejszą siłę nacisku przy mniejszym odkształceniu ciętego przewodu, nóżki komponentu. Narzędzia te wykonane są również w wersji ESD.

Virtual Industries - oferuje szeroki wachlarz pęset podciśnieniowych do układania i przepakowywania elementów elektronicznych. Narzędzia spełniają wymogi ochrony antystatycznej. W ofercie duży wybór ssawek o różnych kształtkach i z różnych materiałów.

Etykiety, drukarki, podajniki etykiet

Brady - lider w dziedzinie znakowania praktycznie wszystkiego. Bogata oferta drukarek termotransferowych, etykiet samoprzylepnych dla różnych gałęzi przemysłu: motoryzacji, elektroniki, elektrycznego, lotnictwa, spożywczego, laboratoriów medycznych i biologicznych. Wysoce wyspecjalizowana oferta drukarek, etykiet, znaczników do przemysłu kablowego i wiązek kablowych. W ofercie drukarek urządzenia stacjonarne i małe przenośne dla instalatorów. Ponad 5000 rodzajów etykiet, w tym etykiety przeznaczone dla przemysłu elektronicznego, etykiety do oznaczania przewodów i wiązek kablowych oraz do oznaczenia ogólnego.

Start International - ręczne i półautomatyczne aplikatory etykiet.

Na wszystkie sprzedawane urządzenia zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na miejscu w Polsce. Nasi inżynierowie serwisu oprócz wiedzy potrzebnej do napraw mają doświadczenie w ustawianiu procesów produkcyjnych i technologicznych, niezbędne przy instalacji maszyn, szkoleniach i wdrażaniu produkcji. Świadczymy również usługi doradztwa technicznego oraz szkoleń.

PB Technik
www.pbtechnik.com.pl

Zobacz również