Mikrokontroler z interfejsem EUSART (LIN) oraz 3-kanałowym generatorem PWM

Czy poszukujesz precyzyjnego, wielokanałowego generatora przebiegu PWM w niewielkiej obudowie, kontrolowanego za pomocą pętli sprzężenia zwrotnego? Te możliwości ma tani mikrokontroler PIC, który przy okazji może obsługiwać klawiaturę dotykową oraz komunikować się z otoczeniem za pomocą interfejsu EUSART.

Posłuchaj
00:00

Zintegrowanie trzech 16-bitowych generatorów PWM, generatora przebiegów komplementarnych CWG, przetworników analogowo-cyfrowego i cyfrowo-analogowego oraz interfejsu EUSART do komunikacji szeregowej, pozwala na generowanie przebiegu PWM o dużej dokładności i jego kontrolowanie za pomocą pętli sprzężenia zwrotnego i systemu nadrzędnego. Wszystkie wymienione bloki funkcjonalne oraz 8-bitowy rdzeń mikrokontrolera są umieszczone w niewielkiej obudowie 8-nóżkowej.

Mikrokontroler PIC12(L)F157X wyposażono w trzy niezależne, 16-bitowe generatory PWM o elastycznych możliwościach konfigurowania, mogące pracować w wielu trybach (standardowych i dopasowanych do środka impulsu dla obniżenia poziomu zaburzeń EMI). Wytwarzany przebieg o rozdzielczości 16-bitów zapewnia możliwość precyzyjnego sterowania silnikami i oświetleniem LED - przyda się też w innych aplikacjach.

Zastosowany w PIC12(L)F157X generator przebiegów komplementarnych CWG zapewnia możliwość kontroli kluczowych parametrów przebiegów PWM, takich jak polaryzacja, zakres martwy oraz stan wyłączenia awaryjnego. Połączenie wymienionych funkcjonalności pozwala na efektywne kosztowo i oszczędne pod względem zajmowanej powierzchni generowanie sygnału sterującego tranzystorami FET zasilającymi uzwojenia silnika oraz w aplikacjach przetwornic mocy.

Peryferia analogowe wbudowane w mikrokontroler PIC12(L)F157 - tj. 10-bitowy przetwornik A/C, komparator analogowy i 5-bitowy przetwornik C/A - umożliwiają wykonanie pętli sprzężenia zwrotnego oraz mogą być zastosowane do realizacji interfejsu dotykowego z użyciem technologii mTouch.

Mikrokontroler PIC12(L)F157 jest najtańszym, 8-bitowym mikrokontrolerem PIC z interfejsem EUSART, który może transmitować dane również w trybie interfejsu LIN używanego w aplikacjach przemysłowych i w motoryzacji.

Narzędzia deweloperskie
Tanie narzędzia i noty aplikacyjne firmy Microchip dla mikrokontrolerów PIC12(L)F157X:

  • Programator/debuger PICkit-3 (PG164130);
  • Programator/debuger MPLAB ICD-3 (DV164035);
  • Zestaw ewaluacyjny z mikrokontrolerem 8-bitowym o niewielkiej liczbie wyprowadzeń (DM164130-9);
  • RGB Badge Demonstration Platform (do demonstrowania łączenia kolorów RGB).
Więcej na www.microchip.com/get/eupic12f157x
Powiązane treści
Sterownik PWM z prawie zerową mocą standby
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Mikrokontrolery i IoT
Bogactwo interfejsów komunikacyjnych PCIe
Elektromechanika
ept connectors - złącza do wymagających aplikacji
Elektromechanika
QS – złącza wysokoprądowe niskonapięciowe
Elektromechanika
Obudowy gwarantujące bezpieczeństwo i niezawodność
Komponenty
Profesjonalne obudowy EMKO Case – idealne rozwiązanie dla przemysłu i IPC
Komponenty
Kontroler DSC dsPIC o wydajności sterowania w czasie rzeczywistym
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów