Robtools SMT – wyposażenie dla przemysłu elektronicznego

| Prezentacje firmowe Artykuły

Od roku 2012 firma Robtools SMT jest obecna także w Polsce jako dostawca kompleksowych linii produkcyjnych – nie tylko jako synonim niezawodnych urządzeń, ale jako doradca w wyborze optymalnych rozwiązań dla swoich klientów. Stale rosnąca oferta jest świadectwem najwyższej jakości oferowanych produktów.

Robtools SMT – wyposażenie dla przemysłu elektronicznego

Robtools SMT od dwóch lat sprzedaje i instaluje wysokiej jakości maszyny do montażu SMT firmy Yamaha i-PULSE. Spełniają one nie tylko zadania montażowe, ale także dyspensyjne, idealnie dopasowane do wysokich wymagań nowoczesnych procesów produkcyjnych. Przykładem ta kich produktów mogą być nowej generacji automaty do montażu komponentów SMD. Są to modele M10 i M20, które, oprócz standardowych funkcji związanych z montowaniem elementów na płytkach drukowanych, mają również możliwości dystrybucji kleju i pasty lutowniczej. Zapotrzebowanie na takie urządzenia wynika z tego, że w dzisiejszych realiach rynku SMT maszyny pick & place, w celu sprostania różnorodnym wymaganiom produkcyjnym, muszą mieć bardzo dużą funkcjonalność przy jednoczesnym atrakcyjnym stosunku wydajności do ceny.

 • Linie montażowe SMT (sitodrukarki, automaty, pie ce, fale, transporty, inspekcja), doradztwo technologiczne, serwis, szkolenia
 • Myjki ciśnieniowe do PCB, ramek lutowniczych
 • Odciągi oparów podczas lutowania
 • Szafy do przechowywania komponentów
 • Kompleksowe wyposażenie ESD
 • Jonizatory powietrza

M10 i M20 zostały opracowane zgodnie z nową koncepcją, w której mają one pełnić funkcję "centrów produkcyjnych". Pomysł ten zastąpił dotychczasową koncepcję "centrów montażowych", które oprócz dużej elastyczności oferowały dużą prędkość montażu i wysoką dokładność. Ta funkcjonalność została dalej rozwinięta o dodatkowe funkcje hybrydowe, do których na leży zaliczyć dozowanie kleju lub pasty lutowniczej. Aby było to możliwe, firma Yamaha i-PULSE zastosowała w tych produktach najnowsze rozwiązania techniczne. Tym samym nowe automaty przewyższają możliwościami dotychczasowe urządzenia pick & place dostępne na rynku, dając pełne możliwości produkcyjne połączone z wydajnością i precyzją.

  Do nowych urządzeń Robtools SMT zapewnia:
 • profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • dostęp do części zamiennych
 • pełną opiekę technologiczną i serwisową
 • wysoką jakość, terminowość oraz profesjonalizm, co jest wynikiem wieloletniego doświadczenia praktycznego oraz wiedzy personelu

M10 i M20 idealnie nadają się do realizacji produkcji średnio- i wielkoseryjnej. Sprawdzą się zarówno w firmach świadczących usługi EMS, jak i produkujących własne wyroby. Prostota ich konstrukcji gwarantuje wysoką niezawodność, co minimalizuje koszty eksploatacji i serwisu.

Bazowy automat M20 od strony technicznej i funkcjonalnej jest tym samym co M10, tyle tylko, że można do niego podłączyć dwa razy więcej podajników i może on montować elementy na płytkach drukowanych o maksymalnej długości aż do 1800 mm, co czyni go doskonałym narzędziem do montażu paneli z diodami LED (LED Placer).

Robtools SMT Sp. z o.o.

Zobacz również