SMT-TECH – korzystna oferta dla każdej firmy

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma SMT-TECH to autoryzowany dystrybutor i przedstawiciel firmy Mirae oraz kilku innych koreańskich marek w Polsce. Firma proponuje klientom bogatą oferta automatów montażowych, pozwalających na znalezienie optymalnego rozwiązania dla małych serii prototypowych urządzeń aż po linie masowej produkcji o wysokiej wydajności.

SMT-TECH – korzystna oferta dla każdej firmy

SMT-TECH, jako jedyna firma w Polsce, ma w ofercie wynajem linii produkcyjnych. Istotnym atutem takiej oferty jest przede wszystkim bardzo duża elastyczność. Można w ten sposób wybierać pomiędzy maszynami nowymi i używanymi, a także okresowo doposażać wybraną linię w dodatkową liczbę podajników. Usługa skierowana jest nie tylko do firm, które chcą kupić nowe maszyny, ale również do firm, które chciałby wymienić użytkowane obecnie automaty na nowsze. W takich przypadkach SMT-TECH oferuje wykup dotychczasowego sprzętu i zaoferowanie nowszego, który będzie spełniał wszelkie wymagania. Kolejny krokiem nowego podejścia jest ustalenie okresu wynajmu nowej linii produkcyjnej oraz innych dodatkowych warunków. Na czas wynajmu klienci otrzymują pełne wsparcie techniczne z możliwością objęcia urządzeń pakietem darmowych przeglądów serwisowych pozwalających dokładnie zaplanować koszty związane z eksploatacją danej linii.

Po ustalonym okresie wynajmu klienci mają możliwość: oddania linii produkcyjnej, wykupienia urządzeń, dalszego wynajmu na nowych, korzystniejszych warunkach lub wymiany automatów na nowsze, które sprostają nowym wymaganiom w zakresie produkcji. Dla klientów korzystających z długoterminowych wynajmów SM-TECH przewiduje możliwość wymiany automatów na wydajniejszy nawet w trakcie trwania umowy, jeżeli wolumen produkcyjny przekracza możliwości produkcyjne obecnej linii.

Skąd wziął się taki pomysł?

Koncepcja wprowadzenia na polski rynek wynajmu maszyn powstała z chwilą, gdy firma Mirae wypuściła swoją najnowszą serię maszyn typu MR. Urządzenia te jako pierwsze w historii producenta można doposażyć w sposób indywidualny, wybierając elementy niezbędne do przeprowadzenia określonego rodzaju produkcji. Jednocześnie urządzenia przez cały okres użytkowania można rozbudowywać o nowe akcesoria, jak np. system ZHMD umożliwiający sprawdzenie poprawności odłożenia komponentu na płycie. Dodatkowym atutem jest możliwość zamontowania 120 szt. podajników oraz możliwość montażu elementów na płytkach 700×510 mm w standardzie. Nowe oprogramowanie współpracujące z zewnętrznymi skanerami oraz dające możliwość przeniesienia zarządzania bazą danych na zewnętrzne serwery wspomaga znacząco zarządzanie skomplikowanymi liniami produkcyjnymi.

Posiadanie takiego produktu pozwala na dostosowanie oferty firmy do bardzo małej i bardzo dużej wysoko wydajnościowej produkcji. Jednak w warunkach polskich zainteresowanie uniwersalnymi urządzeniami jest ograniczane przez problemy z finansowaniem. Wiele firm nie ma wystarczającego kapitału, aby zainwestować w przyszłościowy sprzęt, co niestety bardzo często prowadzi do przesuwania terminu zakupu linii produkcyjnej na bliżej nieokreślony termin. Właśnie z tego powodu, po kilkuletniej analizie potrzeb rynku oraz w wyniku prowadzenia rozmów z innymi dystrybutorami urządzeń w Europie oraz po zweryfikowaniu warunków technicznych, firma SMT-TECH wprowadziła możliwość wynajmu linii produkcyjnej na czas od 12 do 60 miesięcy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na linie montażowe, szkolenia, wyposażenie ESD i wytwornice azotu.

SMT-TECH