IASE - łączymy energetykę z automatyką

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o. (IASE) ma ponad 40-letnie doświadczenie w projektowaniu systemów automatyki i od 65 lat aktywnie uczestniczy w zmianach technicznych na rynku energetycznym. Doświadczenia inżynierów zebrane podczas realizacji przez IASE szeregu inwestycji w energetyce polskiej i światowej posłużyły i nadal służą doskonaleniu produktów oraz usług zgodnie ze światowymi tendencjami rozwojowymi w technologii energetycznej i informatyce.

Posłuchaj
00:00

Wiodącym produktem Instytutu jest jedyny polski system automatyki nowej generacji - MASTER. Służy on do kontroli, sterowania i wizualizacji urządzeń wytwarzania. Jest oparty całkowicie na polskiej myśli technicznej. System dzięki zastosowaniu najnowszej techniki mikroprocesorowej umożliwia jego dostosowanie do wszelkich urządzeń pomiarowych i wykonawczych pojawiających się na rynku.

Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego, Instytut prowadzi stałe badania nad nowymi rozwiązaniami technicznymi. Wszystkie elementy systemu poddawane są badaniom technicznym we własnym akredytowanym Laboratorium Badawczym i Wzorcującym (AB 1384, AP 145).

Nieustający rozwój technologiczny oraz ostra konkurencja wymuszają na wszystkich producentach konieczność ciągłego procesu doskonalenia urządzeń automatyki przemysłowej. Wynikiem są coraz lepsze i bardziej zaawansowane produkty IASE umożliwiające w sposób doskonalszy, bardziej wyrafinowany i bezpieczniejszy przeprowadzenie procesów automatycznej regulacji.

Powstałe nowe konstrukcje w znaczny sposób zwiększają pewność działania wszystkich zachodzących zjawisk podczas procesu automatycznej regulacji. Dla potencjalnego odbiorcy oznacza to znaczne zwiększenie bezpieczeństwa pracy obiektu.

Zasłużone laury

Miarą wysokiej jakości naszych wyrobów oraz usług są otrzymane w ostatnim czasie medale i wyróżnienia:

  • Dyplom i medal za "Hybrydowy System Energii Odnawialnej" na XVIII Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX 2015 - Kielce, III.2015 r.
  • Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na XXI Giełdzie Wynalazków nagrodzonych na światowych wystawach innowacji w 2014 roku Centrum Nauki Kopernik, za "Sposób wykrywania i ostrzegania przed zakłóceniami w swobodnym spływie strumienia paliwa stałego w przykotłowym zasobniku węgla zespołu młynowego", Warszawa, II.2015 r.
  • Złoty medal z wyróżnieniem za wynalazek "Sposób wykrywania i ostrzegania przed zakłóceniami w swobodnym spływie strumienia paliwa stałego w przykotłowym zasobniku węgla zespołu młynowego" na Międzynarodowych Targach Wynalazczości Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INOVA - Bruksela, X.2014 r.
  • Statuetka Izby Gospodarczej i Ochrony Środowiska za "Sposób wykrywania i sygnalizowania zakłóceń w pracy młyna węglowego średniobieżnego" na XXVII Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2014 - Bielsko Biała, IX.2014
  • Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy (Diamentowa Statuetka) nadany przez Kapitułę Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego przy Loży Dolnośląskiej Business Centre Club - edycja XXIII, IX.2014
  • Dyplom i medal za wynalazek "Sposób wykrywania i ostrzegania przed zakłóceniami w swobodnym spływie strumienia paliwa stałego w przykotłowym zasobniku węgla zespołu młynowego" na XVII Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX 2014 - Kielce, III.2014 r.
  • Złoty medal z wyróżnieniem za "Sposób wykrywania i ostrzegania przed zakłóceniami w swobodnym spływie strumienia paliwa stałego w przykotłowym zasobniku węgla zespołu młynowego "na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji Tunis Innov 2014, Tunis III.2014 r.
  • Tytuł "Gazele Biznesu 2013" przyznane przez "Puls Biznesu" - II.2014 r.
  • Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na XXI Giełdzie Wynalazków nagrodzonych na światowych wystawach innowacji w 2013 roku Centrum Nauki Kopernik, Warszawa, II.2014r. za wynalazek "Sposób automatycznej regulacji mocy czynnej i częstotliwości cieplnych bloków energetycznych".

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o.
www.iase.wroc.pl

Powiązane treści
Zbliżają się Krajowe Warsztaty EMC
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Zasilanie
Transformatory zasilaczy impulsowych - indywidualne rozwiązania z systemem izolacji UL
Produkcja elektroniki
Grupa Renex wprowadza nowe oprogramowanie do robota lutowniczego Reeco z ramieniem Yamaha SCARA
Pomiary
Nowe oscyloskopy Voltcraft - seria DOV ma ekran dotykowy, wyjście HDMI, małą masę i kompaktowe wymiary
Komponenty
SAMA7D65 MPUs - zaawansowana grafika i komunikacja
Produkcja elektroniki
Specjalistyczne usługi dla EMS – przegląd
Mikrokontrolery i IoT
Ekonomiczne mikrokontrolery PIC32A z wydajnymi analogowymi układami peryferyjnymi
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów