Aparatura i wyposażenie pracowni edukacyjnych

| Prezentacje firmowe Artykuły

Aparatura pomiarowa dla edukacji oraz urządzenia przeznaczone do pracy jako wyposażenie pracowni to grupa specjalistycznych urządzeń, od których wymaga się przede wszystkim trwałości i funkcjonalności. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim przeglądem takiego sprzętu oferowanego przez firmę Biall.

Aparatura i wyposażenie pracowni edukacyjnych

Stanowiska pomiarowe

Viking to szeroka oferta stanowisk pomiarowo-warsztatowych odznaczających się ergonomią, nowoczesnym wzornictwem, odpornością, jak również wysoką jakością wykonania. Meble składają się z zamiennych modułów, umożliwiających stworzenie miejsca pracy dopasowanego do wymagań każdego z klientów.

Sprzęt ten dostępny jest w wersji ESD, przez co spełnia wymagania zarówno jednostek naukowa-badawczych jak i zakładów produkujących urządzenia elektroniczne oraz serwisów. Są one dostępne w czterech wersjach różniących się wielkością, wyposażeniem i funkcjonalnością: Classic, Comfort, Constant i Ostrov.

Zasilacze laboratoryjne

Zasilacz to podstawowa część wyposażenia każdego stanowiska badawczego i niezbędny element każdej instalacji pomiarowej. Do celów edukacyjnych firma Biall proponuje zasilacze laboratoryjne DC pojedyncze serii M10-QS, zdolne do pracy ciągłej (do 16h) przy pełnym obciążeniu o niskich tętnieniach i szumach (1 mV).

Pracują one w trybach CV/CC w zależności od obciążenia, mają wyświetlacze 3- 4-cyfrowe i wyposażono je w pełen komplet zabezpieczeń przed przeciążeniem i stanami nieustalonymi. Zakres dostępnych mocy wynosi od 30 V/5 A po 30 V/30 A.

Rezystory i kondensatory dekadowe

Dekadowe elementy RLC to podstawa każdej pracowni w średniej szkole technicznej i baza do ćwiczeń. Dekady rezystancyjne BXR04-07 charakteryzują się 1-procentową dokładnością, zakresem rezystancji 1 Ω - 10, 100 kΩ oraz 1 i 10 MΩ w zależności od wersji. Obudowy plastikowe pozwalają na pracę z wysokim napięciem. W podobnym wykonaniu dostępne są dekady indukcyjne (1 µH - 10 H, 5%), pojemnościowe (0,1 nF - 10 µF).

Do aplikacji laboratoryjnych przeznaczone są z kolei wersje z serii DBL, o dokładności 0,1% dla R i 2% dla L i C.

Mierniki analogowe

Miernik analogowe z serii MS to przyrządy w mocnych, trwałych, wodoodpornych i bezpiecznych w użyciu obudowach, odporne na wstrząsy i narażenia mechaniczne. Mają wbudowane bezpieczne gniazda a obwody elektryczne są podwójnie izolowane, zapewniają wysoką dokładność i stabilność.

Zakresy pomiarowe zmienia się jednym przyciskiem. W ramach serii MS dostępne są woltomierze, amperomierze, galwanometry, watomierze w wersjach AC i DC, a więc podstawowy komplet przyrządów dla pracowni. Ich zakresy pomiarowe pokrywają napięcia 3-1000 V, 100 µA-10 A.

Druga seria o oznaczeniu JL przeznaczona jest do pracy w warunkach pracowni elektrycznej. Poza podstawowymi amperomierzem i woltomierzem zawierają sie w niej także mierniki częstotliwości, współczynnika mocy, watomierze, także w wersji 3-fazowej.

Biall Sp. z o.o.
www.bial.com.pl

Zobacz również