Zasilacze impulsowe w ofercie Firmy Piekarz

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Piekarz proponuje klientom szeroki wybór zasilaczy na potrzeby elektroniki i elektrotechniki. W ofercie znajdują się zarówno zasilacze modułowe, buforowe, montowane na szynę DIN, jak i zasilacze do LED takich renomowanych producentów, jak m.in. Delta Electronics i Mean Well. W lokalnym magazynie Firmy Piekarz nie brakuje również zasilaczy typu open frame oraz tzw. zasilaczy laboratoryjnych firmy PowerLab.

Zasilacze impulsowe w ofercie Firmy Piekarz

Firma Piekarz stale rozszerza ofertę zasilaczy impulsowych, nawiązując kontakty z licznymi dystrybutorami krajowymi oraz zagranicznymi, starając się przy tym, aby proponowane jednostki spełniały wysokie standardy jakościowe i cieszyły użytkownika długą i bezawaryjną pracą. Proponowane przez firmę zasilacze mają liczne zabezpieczenia m.in. na wypadek przepięć oraz przeciążeń (do 150-160% znamionowego natężenia prądu).

Zasilacze do LED

Wychodząc naprzeciw coraz prężniej rozwijającemu się rynkowi oświetlenia ledowego, w ofercie Firmy Piekarz można znaleźć liczne modele zasilaczy przeznaczonych specjalnie do zasilania diod oraz taśm ledowych. W zależności od warunków, w jakich ma pracować zasilacz, dostępne są wersje o różnych klasach szczelności z IP67 włącznie.

Klient może również określić, czy chce wybrać standardowy model stałonapięciowy, czy też stałoprądowy. Wtedy napięcie zasilające ledy reguluje się w zakresie, na jaki pozwala dany rodzaj zasilacza przy niezmienionym natężeniu prądu.

Zasilacze na szynę DIN

Zasilacze na szynę DIN dzięki wygodzie ich montażu chętnie nabywane są przez klientów do użytku w środowisku przemysłowym. Jednostki tego typu można z łatwością zamontować w szafkach instalacyjnych, obok złączek i innego sprzętu przeznaczonego do tego typu montażu. Takie rozwiązanie znajduje częste zastosowanie m.in. w szafach sterowniczych. W zakresie złączek i obudów do montażu na szynie TS-35. Firma Piekarz nawiązała stałą współpracę z tajwańskim producentem Dinkle International, sukcesywnie rozszerzając ofertę artykułów dostępnych z lokalnego magazynu.

W ofercie znajdują się głównie zasilacze o mocy od 10 do 120 W, o napięciach wyjściowych od 5 do 48 V, lecz nie brakuje również modeli o mocy dochodzącej nawet do 1000 W. Większość z nich to zasilacze 1-fazowe. Użytkownicy wymagający zasilania 3-fazowego mogą wybierać jednostki z serii "DRP" firmy Delta Electronics lub "DRT" firmy Mean Well. Dostępna jest też 2-fazowa seria "WDR" pozwalająca podać na wejście zasilacza napięcie do 550 VAC.

Zasilacze modułowe

Zasilacze modułowe to kolejny rodzaj urządzeń cieszących się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Do ich głównych walorów należy szeroki wachlarz możliwości montażu. Jednostki tego typu można położyć na blacie, przykręcić do chassis czy zamontować na szynie DIN poprzez zastosowanie odpowiednich uchwytów mocujących.

Kolejnym sposobem montażu jest montaż zasilaczy w obudowach. Klient może wybierać z obudów dostępnych w sklepie Firmy Piekarz wykonanych z ABS, poliwęglanu lub aluminium. Obudowy w zależności od wybranego modelu mają różne klasy szczelności. Dostępne są wersje montowane na szynę DIN, z uchwytem montażowym lub typowe pudełka bez uchwytu.

Niektóre obudowy mają przezroczystą pokrywę, umożliwiającą kontrolę zamontowanego w nich układu wraz z zasilaczem bez potrzeby demontażu wieczka. Firma Piekarz importuje obudowy bezpośrednio od producenta - firmy Gainta Industries.

Gdyby zaszła potrzeba wyprowadzenia kabli zasilających z obudowy, godnym polecenia rozwiązaniem są wodoszczelne okrągłe złącza przemysłowe Weipu, dostępne w czterech rozmiarach w konfiguracjach od 2 do 19 pinów, pozwalające na przesył prądu do 30 A przy napięciu do 500 V. Złącza umożliwiają połączenie przewód-obudowa oraz przewód-przewód. Dostępne są w wykonaniu z solidnego tworzywa lub metalu.

W ofercie zasilaczy modułowych dostępne są modele o napięciach wyjściowych od 3,3 do 54 V. Możliwy jest również zakup zasilaczy z dwoma wyjściami. Na szczególną uwagę zasługuje też seria "AD-155" należąca do grona tzw. zasilaczy buforowych.

Zasilacze laboratoryjne

W sprzedaży nie może zabraknąć zasilaczy przeznaczonych do pracy w środowisku laboratoryjnym, które charakteryzują się dużą precyzją regulacji napięcia wyjściowego. W tym obszarze aplikacyjnym można wybierać pomiędzy wersjami 1-, a 3-kanałowymi.

Zasilacze do druku

Asortyment niskonapięciowych zasilaczy firmy Myrra przeznaczonych do montażu przewlekanego jest stale poszerzany. W sklepie dostępne są zarówno wersje ze stałym, jak i regulowanym napięciem wyjściowym, a także z dwoma wyjściami. Istotną zaletą zasilaczy jest rozstaw nóżek zgodny z rozstawem w transformatorach zalewanych, co sprawia, że jednostki te łatwo zastosować w zamian klasycznego transformatora w ramach wcześniej zaprojektowanej płytki PCB.

Zasilacze wtyczkowe

W tym obszarze w sprzedaży jest szeroki wybór zasilaczy wtyczkowych, głównie zasilacze ze standardowymi wtyczkami 2,1/5,5 mm oraz 2,5/5,5 mm, ale nie brakuje też modeli z innymi typami wtyczek. Również użytkownicy potrzebujący uniwersalnych rozwiązań znajdą coś dla siebie.

Oferta bogata jest w zasilacze z wymiennymi końcówkami wtyczkowymi oraz możliwością regulacji napięcia wyjściowego. Poza standardowymi zasilaczami sieciowymi, w ofercie Firmy Piekarz dostępne są także zasilacze z wymiennymi wtyczkami, umożliwiające zasilanie urządzeń w samochodzie wprost z 12 V gniazda zapalniczki.

Firma Piekarz U.Z. Piekarz spółka jawna
www.piekarz.pl

Zobacz również