Wykorzystuj dotychczas stworzony kod na nowych platformach x86. Najnowsze wbudowane kontrolery ułatwiają migrację z LPC do eSPI

| Prezentacje firmowe Artykuły

Rodzina kontrolerów embedded Microchip MEC14XX to jedna z pierwszych na rynku, która obsługuje zarówno interfejs Low Pin Count (LPC), jak i najnowszy Enhanced Serial Peripheral Interface (eSPI). Dzięki temu ułatwia migrację ze starszych standardów do nowych projektów z procesorami x86, pracującymi przy niższych napięciach sygnałów.

Wykorzystuj dotychczas stworzony kod na nowych platformach x86. Najnowsze wbudowane kontrolery ułatwiają migrację z LPC do eSPI

Nowe kontrolery pozwalają korzystać z wcześniej poczynionych inwestycji w rozwój projektów notebooków i tabletów z rdzeniami x86, jednocześnie obsługując interfejsy wejścia i wyjścia pracujące z napięciami 3,3 i 1,8 V. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania zewnętrznych układów translacji napięć, a projektowanie na potrzeby różnych platform x86, w tym opartych o procesory Intel Atom, Intel Core i układy firmy AMD, jest łatwiejsze.

Narzędzia deweloperskie

Układy MEC14XX to pierwsze wbudowane kontrolery firmy Microchip, przygotowane z myślą o platformach x86 i wspierane przez wielokrotnie nagradzane narzędzia deweloperskie MPLAB:

  • kompilator MPLAB XC32,
  • emulator MPLAB REAL ICE,
  • debugger ICD 3,
  • programator / debugger PICkit 3.
Więcej na www.microchip.com/get/eumec14xx

Zobacz również