Wykorzystuj dotychczas stworzony kod na nowych platformach x86. Najnowsze wbudowane kontrolery ułatwiają migrację z LPC do eSPI

Rodzina kontrolerów embedded Microchip MEC14XX to jedna z pierwszych na rynku, która obsługuje zarówno interfejs Low Pin Count (LPC), jak i najnowszy Enhanced Serial Peripheral Interface (eSPI). Dzięki temu ułatwia migrację ze starszych standardów do nowych projektów z procesorami x86, pracującymi przy niższych napięciach sygnałów.

Posłuchaj
00:00

Nowe kontrolery pozwalają korzystać z wcześniej poczynionych inwestycji w rozwój projektów notebooków i tabletów z rdzeniami x86, jednocześnie obsługując interfejsy wejścia i wyjścia pracujące z napięciami 3,3 i 1,8 V. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania zewnętrznych układów translacji napięć, a projektowanie na potrzeby różnych platform x86, w tym opartych o procesory Intel Atom, Intel Core i układy firmy AMD, jest łatwiejsze.

Narzędzia deweloperskie

Układy MEC14XX to pierwsze wbudowane kontrolery firmy Microchip, przygotowane z myślą o platformach x86 i wspierane przez wielokrotnie nagradzane narzędzia deweloperskie MPLAB:

  • kompilator MPLAB XC32,
  • emulator MPLAB REAL ICE,
  • debugger ICD 3,
  • programator / debugger PICkit 3.
Więcej na www.microchip.com/get/eumec14xx
Powiązane treści
Elvesys zaprojektował najszybszą na świecie platformę do wykrywania patogenów
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Zasilanie
Transformatory zasilaczy impulsowych - indywidualne rozwiązania z systemem izolacji UL
Produkcja elektroniki
Grupa Renex wprowadza nowe oprogramowanie do robota lutowniczego Reeco z ramieniem Yamaha SCARA
Pomiary
Nowe oscyloskopy Voltcraft - seria DOV ma ekran dotykowy, wyjście HDMI, małą masę i kompaktowe wymiary
Komponenty
SAMA7D65 MPUs - zaawansowana grafika i komunikacja
Produkcja elektroniki
Specjalistyczne usługi dla EMS – przegląd
Mikrokontrolery i IoT
Ekonomiczne mikrokontrolery PIC32A z wydajnymi analogowymi układami peryferyjnymi
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów