Przemysłowe obudowy metalowe na zamówienie

| Prezentacje firmowe Artykuły

Na polskim rynku, gdzie produkowane serie produktów najczęściej określane są jako "małe i średnie" oraz przy specjalistycznym charakterze produkowanych urządzeń i dużej zmienności produkcji, ważnym trendem rynku obudów jest produkcja pod wymagania klienta. Tego typu obudowy z metalu, także wersje wielkogabarytowe, można znaleźć w ofercie firmy Jakubowski-Mechanika z Łodzi.

Przemysłowe obudowy metalowe na zamówienie

Obudowa falownika o wymiarach 800×1200 mm, wykonana ze stali

Wytwarzane przez firmę obudowy wykonywane są z giętej blachy stalowej lub frezowane z jednego bloku aluminium. Są one kierowane w potrzeby producentów wytwarzających urządzenia dla energetyki, taboru kolejowego, elektroniki przemysłowej, telekomunikacji, sektora oświetleniowego, a nawet medycznego (obudowy przeglądarek medycznych), a także stają się bazą specjalizowanych rozwiązań w przemyśle spożywczym lub jako wersje wandaloodporne, przeciwwybuchowe.

Jakubowski-Mechanika wiele uwagi przykłada zarówno do ciekawego wzornictwa (kształty, ergonomia, kolorystyka) jak i funkcjonalności. W obecnych uwarunkowaniach rynkowych takie aspekty stają się tak samo ważne i decydujące o pozytywnym postrzeganiu wyrobów, jak dobre materiały i dokładne wykonanie.

Metal to solidność

Obudowa wyświetlacza o wymiarach 300×200 mm stosowanego w urządzeniach nadzorujących procesy przemysłowe, wykonana z jednego bloku aluminium, frezowana grubości 25 mm

Obudowy metalowe dają większe możliwości producentom urządzeń elektronicznych. W ich przypadku możliwe jest wykonanie małych serii przy zachowaniu realnych cen, dzięki braku konieczności zamawiania specjalnych form wtryskowych. Dodatkowo metalowe ścianki tworzą naturalny ekran poprawiający odporność urządzenia na zaburzenia elektromagnetyczne oraz ograniczający emisję elektromagnetyczną na zewnątrz.

Co więcej, mimo że obudowy z tworzyw sztucznych mają wiele korzystnych parametrów w stosunku do metalu, takich jak na przykład mniejszy ciężar, do wielu urządzeń obudowy z metalu będą sprawdzać się jednak lepiej. Metal od zawsze kojarzył się z solidnością i trwałością. Obudowy wykonane na zamówienie to najlepszy wybór przy małych i średnich specjalistycznych seriach, tam gdzie istnieje konieczność wyróżnienia się ciekawym projektem, gdy istnieje ryzyko wandalizmu, problemy z ochroną własności intelektualnej oraz gdy trzeba zapewnić najwyższą jakość produktu przez długi czas.

W ofercie znaleźć można:

  • obudowy (zasilaczy, falowników, przetwornic, wyświetlaczy, ekranów dotykowych),
  • szafy sterownicze zwykłe oraz ocieplane, jak też elementy ich wyposażenia,
  • płyty czołowe,
  • płyty podkładowe do klawiatur membranowych,
  • specjalistyczne konstrukcje spawane,
  • wykończenie radiatorów (obróbka, cięcie, gwintowanie, montowanie wkładek gwintowanych).

Nowość - sklep online

Pod adresem http://obudowydlaelektroniki. pl w ostatnich miesiącach został uruchomiony sklep online. Znajdują się tam obudowy do wyświetlaczy i ekranów dotykowych, obudowy dla energetyki i taboru szynowego, a także obudowy do zasilaczy i radiatory. Sklep pozwala na szybkie zapoznanie się z ofertą produktów oraz możliwościami produkcyjnymi firmy i realnymi cenami oraz podstawowymi parametrami technicznymi. Przez cały czas powiększamy zasoby informacyjne sklepu i poszerzamy opisy produktów.

Jakubowski-Mechanika
www.jakubowski-mechanika.pl