Elmatica włącza się w procesy standaryzacyjne IPC

Międzynarodowe stowarzyszenie producentów świadczących usługi w przemyśle elektronicznym (IPC) i jednocześnie najważniejsza organizacja zrzeszająca firmy EMS, której celem jest ujednolicenie jakości produkcji, montażu i serwisu sprzętu elektronicznego, opublikowało pierwszą definicję standardu dla przemysłu motoryzacyjnego - IPC-6012DA. Stanowi on dodatek do normy IPC-6012D definiującej jakość, parametry i wymagania dotyczące sztywnych płytek drukowanych.

Posłuchaj
00:00

 

Publikacja stanowi ważny krok w kierunku standaryzacji skomplikowanych wymagań wobec dostawców PCB pracujących na rzecz tej branży. Standard IPC-6012DA opisuje wymagania i specyficzne parametry, jakie trzeba spełnić w produkcji płytek drukowanych dla przemysłu motoryzacyjnego, które nie znalazły się w bazowej normie IPC-6012D.

Jest to też pierwsze opracowanie jednolitego dodatku specyficznego dla przemysłu motoryzacyjnego, który precyzuje wiele różnych specyfikacji korporacyjnych. Z pewnością jeden wspólny dokument opisujący kluczowe wymagania wobec PCB ze strony producentów z sektora motoryzacyjnego powinien pomóc w biznesie wszystkim firmom.

W kolejnym okresie planowane są prace nad kolejnym sektorem o podobnej specyfice, jakim jest elektronika medyczna. Jeszcze w tym roku zostanie powołana do życia grupa robocza, skupiająca użytkowników i dostawców dla tego sektora.

Elmatica, obchodząca w tym roku 45 lat działalności, jest jednym z najstarszych brokerów PCB na świecie. Firma ściśle współpracuje z IPC na polu opracowywania norm kwalifikacyjnych, dotyczących dostaw PCB. Elmatica upatruje korzyści biznesowych w standaryzacji wymagań, gdyż dzięki wieloletniemu doświadczeniu umożliwi to organizację procesu zaopatrzenia w zupełnie nowy, przełomowy sposób. W idealny sposób koresponduje to z ambicjami IPC w zakresie standaryzacji i kontroli rynku PCB.

Elmatica
www.elmatica.com

Powiązane treści
Płytki drukowane - wymagania ofertowe i technologiczne cały czas rosną
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Zasilanie
Transformatory zasilaczy impulsowych - indywidualne rozwiązania z systemem izolacji UL
Produkcja elektroniki
Grupa Renex wprowadza nowe oprogramowanie do robota lutowniczego Reeco z ramieniem Yamaha SCARA
Pomiary
Nowe oscyloskopy Voltcraft - seria DOV ma ekran dotykowy, wyjście HDMI, małą masę i kompaktowe wymiary
Komponenty
SAMA7D65 MPUs - zaawansowana grafika i komunikacja
Produkcja elektroniki
Specjalistyczne usługi dla EMS – przegląd
Mikrokontrolery i IoT
Ekonomiczne mikrokontrolery PIC32A z wydajnymi analogowymi układami peryferyjnymi
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów