Przełączniki i przyciski - szeroka oferta, renomowani producenci

| Prezentacje firmowe Artykuły

Przełączniki i przyciski to jedna z ważniejszych pozycji asortymentowych w ofercie Firmy Piekarz, która jest stale rozszerzana o nowe pozycje. Poza szeroką ofertą atutem firmy jest doskonała dostępność produktów dzięki dużym stanom magazynowym. Dzięki temu większość zamówień na przełączniki i przyciski Firma Piekarz jest w stanie zrealizować tego samego dnia.

Przełączniki i przyciski - szeroka oferta, renomowani producenci

Przełączniki dla elektroniki

Fot. 1. Przełączniki i przyciski dla elektroniki

Przełączniki i przyciski dla potrzeb przemysłu elektronicznego to szeroka grupa produktów przeznaczonych do montażu na płytkach drukowanych oraz panelach i płytach czołowych. Ich wspólną cechą jest duża różnorodność wykonań, rozmiarów, kształtów oraz kolorów.

Do płytek drukowanych przeznaczone są głównie przyciski membranowe TACT w wersjach SMT i THT, także zadajniki kodu BCD, DIP-switche, enkodery, impulsatory, ale także mikroprzełączniki, isostaty, przełączniki kontaktronowe. Z kolei do montażu na płytach czołowych przeznaczone są przyciski panelowe, panelowe w obudowach (także z podświetleniem), wandaloodporne oraz piezoelektryczne.

Fot. 2. Elementy o wzmocnionej konstrukcji (wandaloodporne)

Asortyment przełączników montowanych na panelu czołowym jest bardzo obszerny i obejmuje wersje: dźwigniowe, klawiszowe, krzywkowe (kołyskowe), obrotowe, TACT switche, suwakowe, joysticki oraz przyciskowe w wielu wersjach. Elementy te dostępne są w wielu opcjach wykonania, w tym z prostokątnym lub okrągłym klawiszem z podświetleniem lub bez podświetlenia, pojedynczym lub podwójnym zestawem styków.

Są też przełączniki suwakowe, do montażu przewlekanego i z oczkami do przewodów oraz przełączniki obrotowe. Takie wersje są dostępne w kilku rozmiarach i kształtach (kwadratowe i prostokątne) i wszystkich wariantach wykonania różniących się długością dźwigni oraz opcją montażu (kątowe, proste, z dźwignią okrągłą i o przekroju kwadratowym pod klawisz itp.). Dla mikroprzycisków dostępne są kapturki i klawisze, dające możliwość wyprowadzenia dźwigni przycisku na panel.

Automatyka przemysłowa

Fot. 3. Przełączniki dla automatyki przemysłowej

W obszarze produktów do zastosowań przemysłowych najbardziej popularną grupą są mikroprzełączniki. Pracują one jako wyłączniki krańcowe, czujniki pozycji i obrotu na taśmach produkcyjnych i w maszynach. Mikroprzełączniki dostępne są w wersjach z dźwignią z kółkiem, kulką lub suwakiem, w trzech różnych wersjach wielkości wykonania i wielu różnych opcjach w zakresie długości dźwigni, kąta jej mocowania w stosunku do obudowy przycisku, mocowania przycisku i wyprowadzeń.

Drugą ważną grupę stanowią przełączniki panelowe, przeznaczone do montażu na płytach czołowych urządzeń i służące do załączania i uruchamiania ich pracy. Występują one w wersji z klawiszem grzybkowym, klawiszem krytym i obrotowym. Do przemysłu kierowane są także przełączniki nożne, stacyjki i wersje w obudowach przeznaczone do montażu na ścianach hal produkcyjnych charakteryzujące się dużą odpornością mechaniczną i środowiskową oraz zapewniające wysokie bezpieczeństwo obsługi.

Oddzielną kategorię w ofercie stanowią przełączniki wandaloodporne, wykonane z wysoko wytrzymałej stali, które mają konstrukcję zwartą mechanicznie i odporną środowiskowo. Są one przeznaczone do montażu na płytach czołowych w urządzeniach narażonych na dewastację.

Tylko renomowani dostawcy

Fot. 4. Przyciski piezoelektryczne

Firma Piekarz w zakresie przełączników i przycisków współpracuje z wieloma renomowanymi producentami elementów elektromechanicznych, takimi jak Onpow, Canal, Highly, Mitec, Arcolectric, Yumo, Auspicious i innymi. Pozwala to zapewnić klientom pewne produkty wysokiej jakości, a dzięki uniknięciu pośredników także niskie ceny. Ważną informacją jest też to, że wymienieni producenci są bardzo elastyczni, co pozwala na zamawianie wykonań niestandardowych według życzenia klienta w stosunkowo krótkim czasie.

Pełna informacja - dokładny opis oraz karty katalogowe wraz z cenami i stanami magazynowymi oraz terminami dostaw znajdują się na naszej stronie www, która jest aktualizowana na bieżąco.

Firma Piekarz Sp.J.
www.piekarz.pl