10 powodów, aby zlecić montaż elektroniki wraz z zakupem komponentów

| Prezentacje firmowe Komponenty

Przez wiele lat w branży elektroniki dyskutowano nad zagadnieniem, czy sensowne jest prowadzenie produkcji we własnym zakresie, czy też korzystniejsza jest kooperacja z wyspecjalizowanym partnerem zewnętrznym. Dzisiaj, patrząc na to, jak w ostatniej dekadzie rozwinął się rynek w zakresie kooperacji produkcji elektroniki, szczęśliwie te spory branżowe mamy już za sobą. Wiadomo, że warto, że opłaca się to pod wieloma względami, nie tylko w zakresie niższych kosztów.

10 powodów, aby zlecić montaż elektroniki wraz z zakupem komponentów

Dlaczego warto skorzystać z usługi kompletacji podzespołów u producenta EMS?

Czas zatem na kolejne zacieśnienie relacji, na jeszcze większą integrację i kompleksowość usług EMS. Chodzi oczywiście o zakup podzespołów niezbędnych do produkcji, który niesie ze sobą dalsze korzyści biznesowe. Poniżej w 10 punktach postanowiliśmy je wymienić i omówić.

 1. 1. Niższe ceny elementów przy zakupie całego pakietu oraz możliwość kontroli kluczowych cen dla najważniejszych podzespołów. Pakiet komponentów zakupiony u podwykonawcy (EMS) wychodzi w rozliczeniu taniej niż indywidualny zakup elementów u kilku dostawców, jednocześnie klient nie traci możliwości kontroli cen poszczególnych podzespołów, w szczególności tych kluczowych. Co więcej, klient może samodzielnie negocjować ceny projektowe z producentami i zlecić firmie EMS zakup w określonym źródle po ustalonej cenie. Nie jest zatem ograniczony w swoim wyborze, ale przeciwnie - ma większe możliwości.
 2. 2. Usługa montażu elektroniki wraz z zakupem elementów jest tańsza niż analogiczna usługa bazująca na elementach powierzonych. To dlatego, że koszty obsługi zlecenia kompleksowego liczone są według preferencyjnych stawek. Nie ma w tym przypadku konieczności pokrywania dwóch marż handlowych (komponentów i produkcji).
 3. 3. Niższe koszty operacyjne. Kompleksowa usługa jest tańsza, gdyż oznacza:
  • likwidację kosztów transportu elementów do magazynu klienta,
  • obniżenie kosztów pracy nad zamówieniem i wyszukaniem komponentów, możliwość koncentracji tylko na kluczowych elementach,
  • likwidację kosztów kontroli jakości komponentów, reklamacji oraz wyjaśniania pomyłek,
  • obniżenie kosztów księgowości poprzez redukcję liczby faktur, transakcji, przelewów, a przede wszystkim możliwość odejścia od rozliczania produkcji na rzecz prostszego zakupu towarów,
  • likwidację kosztów związanych z rozliczeniem materiału po produkcji,
  • obniżenie kosztów obsługi magazynu i remanentów,
  • likwidację kosztów błędów ludzkich występujących w powyższych procesach.
 4. 4. Spady elementów w procesie produkcji. Około 1-2% komponentów to naturalny odpad w procesie produkcji, który w ofercie montażu wraz z elementami jest już wkalkulowany w ofertę, natomiast przy samodzielnym zakupie podzespołów ten spad staje się dodatkowym kosztem.
 5. 5. Pozostałości elementów po produkcji. Optymalizacja procesu zakupu elementów w minimalnych opakowaniach i zarządzanie cyklem życia produktu redukują pozostałości po produkcji.
 6. 6. Korzystniejsze finansowanie. Elhurt zapewnia nawet 90 dni dodatkowego finansowania. Około 30 dni trwa zakup elementów, dodatkowe 30 dni trwa proces montażu, ostatnie 30 dni należy doliczyć jako średni okres magazynowania elementów nadwyżkowych, o których mowa w punkcie 5. Taki okres stanowi wymierny, darmowy kredyt kupiecki.
 7. 7. Gwarancja wyrobu i pełna odpowiedzialność za procesy. Dostawca usług EMS, który kupuje pakiet komponentów, odpowiada w pełni za jakość finalnego wyrobu. Płytki drukowane, które są najistotniejszym elementem modułu, zawsze powinny być kupowane przez firmę świadczącą usługę montażu. W ten sposób unika się rozmycia odpowiedzialności za jakość.
 8. 8. Komponenty niepełnowartościowe. Duże doświadczenie w kontroli jakości oraz procesy wspierające kontrolę jakości na wejściu łańcucha zaopatrzenia pozwalają uniknąć niebezpieczeństw i kosztów związanych z zastosowaniem niepełnowartościowych komponentów.
 9. 9. Efektywniejszy model biznesowy. Kompleksowa usługa daje możliwość skupienia się na procesach generujących wartość dodaną i zyski dla spółki, tylko taki model biznesowy gwarantuje obecnie sukces, w myśl zasady - stick to the core. Daleko posunięty outsourcing wśród największych firm na świecie jest też najlepszym wzorcem do naśladowania.
 10. 10. Kontrola terminów dostaw i działanie just in time. Możliwość produkcji modułu na magazyn i wywoływania ich w odpowiednim czasie zmniejsza zaangażowanie finansowe klienta. Sztab ludzi zajmujący się kontrolą procesu zakupów zapewnia większą kontrolę oraz daje większą presję biznesową na dostawców komponentów elektronicznych.

Firma Elhurt świadczy usługi EMS od 2002 roku, specjalizując się w produkcji średniej wielkości serii układów elektronicznych z wymaganym nakładem pracy ręcznej. Atutem firmy jest posiadane silne zaplecze dystrybucyjne, co sprawia, że jest w stanie dostarczyć wszystkie elementy elektroniczne niezbędne do realizacji zamówień w najlepszych cenach i o doskonałej jakości.

Zapewniamy indywidualne podejście i profesjonalne usługi produkcji kontraktowej oparte na wysokich kwalifikacjach naszych inżynierów. Klienci mogą nam zlecić zarówno projekt, jak i zakup potrzebnych komponentów do produkcji kontraktowej wykonanej przez naszą firmę. Zapewniamy wysoką jakość, terminowość dostaw, niskie koszty produkcji i wsparcie techniczne.

Wysoka jakość i niezawodność produkowanych urządzeń to najważniejsze cele będące podstawą działalności naszej firmy. Zlecenia realizujemy we własnej hali produkcyjnej w oparciu o najnowsze maszyny i urządzenia. Stale rozbudowujemy nasz potencjał produkcyjny i park maszynowy, co pozwala nam na zwiększenie konkurencyjności i zadowolenia najbardziej wymagających klientów.

Elhurt Sp. z o.o
www.elhurt.com

Zobacz również