Zagniatarki do ręcznego zaciskania pinów w złączach firmy Knipex

| Prezentacje firmowe Artykuły

Małe serie wiązek kablowych, wersje prototypowe lub prace serwisowe przy istniejących urządzeniach wymagają posiadania niezawodnych i profesjonalnych zagniatarek pozwalających na ręczne zaciskanie pinów złączy z wysoką jakością i powtarzalnością. Do takich celów nadają się narzędzia firmy Knipex, które są bezkonkurencyjne w takich zadaniach.

Zagniatarki do ręcznego zaciskania pinów w złączach firmy Knipex

Szczypce do zagniatania styków okrągłych z matrycą czterotrzpieniową firmy Knipex to profesjonalne narzędzie z matrycą o wysokiej precyzji i jakości przeznaczoną do 4-punktowego zagniatania dwupłaszczyznowego końcówek złączy.

Gwarantuje wykonanie połączeń zagniatanych o najwyższej jakości i powtarzalności. Jest wyposażone we wzorzec do kontroli ustawienia wyjściowego.

Wysoka jakość zagniatania została osiągnięta dzięki blokadzie pozwalającej na otwarcie szczypiec tylko wtedy, gdy złącze zostało już zaciśnięte. Z kolei optymalne przełożenie siły osiągnięte dzięki mechanizmowi dźwigniowemu zapewnia efektywną pracę bez uczucia zmęczenia.

Szczypce są wygodne w użyciu dzięki poręcznemu kształtowi oraz niezwykle trwałe dzięki wykonaniu ich ze stali elektrycznej chromowo-wanadowej specjalnej jakości, hartowanej olejowo.

W tej serii narzędzi dostępnych jest 8 różnych wersji. Są one oferowane w walizce z tworzywa sztucznego z wkładką piankową.

97 52 63 - precyzyjna regulacja siły zaciskania za pomocą koła nastawnego w zależności od średnicy przewodu. Oferowane z pozycjonerem.

97 52 63 DG - zapewniają możliwość ustawienia wymiaru zagniatania w zakresie 0,01 mm. Mają wbudowany wyświetlacz cyfrowy wymiarów zagniatania i zapewniają możliwość ustawienia parametrów zagniatania w mm, w calach, a także w milsach. Oferowane z pozycjonerem.

97 52 64 - zapewniają regulację siły zaciskania za pomocą koła nastawnego w 4 różnych pozycjach w zależności od średnicy przewodu. Mają pozycjoner do precyzyjnego ustawiania zaciskanego styku.

97 52 65 - pozwalają na precyzyjną regulację siły zaciskania za pomocą koła nastawnego w zależności od średnicy przewodu i mają pozycjoner do precyzyjnego ustawiania zaciskanego styku z tabelą doboru wartości ustawień.

97 52 65 A - zapewniają precyzyjną regulację siły zaciskania za pomocą koła nastawnego w zależności od średnicy przewodu z tabelą doboru wartości ustawień.

97 52 65 DG - dają możliwość ustawienia wymiaru zagniatania w zakresie 0,01 mm i zawierają wyświetlacz cyfrowy wymiarów zagniatania z możliwością ustawienia parametrów zagniatania w mm, w calach i milsach, a także tabelę doboru wartości ustawień.

97 52 65 DG A - pozwalają na ustawienie wymiaru zagniatania w zakresie 0,01 mm i są dostępne z wyświetlaczem cyfrowym wymiarów zagniatania z możliwością ustawienia parametrów zagniatania w mm, w calach, a także zgodnie z milsami. Mają tabelę doboru wartości ustawień. Oferowane są bez pozycjonera.

Uzupełnieniem zaprezentowanych zagniatarek jest pozycjoner do precyzyjnego ustawienia zaciskanego styku. Pozwala on na precyzyjne ustawianie długości (20-45 mm) i średnicy (1-8 mm) zagniatanego połączenia. Pozwala na osiągnięcie wysokiej powtarzalności. Ma uniwersalną konstrukcję z możliwością dopasowania do wszystkich dostępnych w handlu styków wtykowych okrągłych w zakresie pracy szczypiec z matrycą do zagniatania 4-punktowego dwupłaszczyznowego.

AgenTools Sp. z o.o. Sp. k.
www.agentools.pl