Złącza okrągłe Apex – produkty dla wymagających

| Prezentacje firmowe Elektromechanika

Złącza APEX są przeznaczone do pracy w trudnych warunkach środowiskowych, w tym w obecności wibracji, przy ekstremalnych zmianach temperatur i obecności wilgoci. Nadają się idealnie do wymagających zastosowań, takich jak motoryzacja, budownictwo i rolnictwo. Charakteryzują się solidną konstrukcją i niezawodnością. Są dostępne w szerokiej gamie typów, wersji montażu, pokryć styków i innych.

Złącza okrągłe Apex – produkty dla wymagających

APEX jest jednym z największych tajwańskich producentów złączy. Firma kładzie duży nacisk na innowacje, jakość, zaawansowanie technologii. Produkcja opiera się na najnowszych maszynach o dużej precyzji, produkty są chronione wieloma patentami i mają liczne certyfi- katy potwierdzające jakość i możliwość stosowania w urządzeniach profesjonalnych na całym świecie, w tym ISO 9001, 9002, 14001 itd.

Złącza okrągłe M8/M12

Dużą część oferty stanowią standardowe złącza okrągłe o średnicy 8–12 mm (z montażem M8/M12) przeznaczone do łączenia czujników, komponentów i elementów wykonawczych w systemach automatyki przemysłowej. Są to kompaktowe rozwiązania sygnałowe, komunikacyjne i zasilające, w których postawiono na bezpieczeństwo i niezawodność. Złącza pozwalają na obciążalność prądem do ok. 4 A na pin przy napięciu dopuszczalnym do ok. 250 V.

Złącza mają standardowe kodowanie A/B/D i X oraz sześciokątną nakrętkę zabezpieczającą przeznaczoną do ręcznego dokręcania i zabezpieczenia połączenia. Dostępne są różne wersje zawierające od 3 do 12 pinów w wykonaniu z końcówkami do lutowania, z zaciskiem śrubowym lub przeznaczone do zaciskania.

Wersje wodoodporne charakteryzują się stopniem ochrony IP67-68, a niektóre z nich mają dodatkowo aprobaty UL dla zapewnienia najwyższej jakości. Wszystkie mają doskonałe parametry elektryczne potwierdzone przez normy IEC 61076-2-101 (Ed. 1) / IEC 60947-5-2.

Firma APEX oferuje nie tylko różne typy złączy kablowych, gniazd na panel i akcesoria, ale także może zmodyfikować dane złącze pod wymagania aplikacji klienta (zastosować specjalne przewody, zakończenia przewodów pod życzenie klienta, indywidualny rozstaw pinów w złączu itp.)

Eltronika jest autoryzowanym dystrybutorem złączy Apex, więcej informacji na temat tej grupy produktów jest na stronie www.eltronika.pl.

 

Eltronika
tel. 22 751 97 44
www.eltronika.pl