Środa, 14 października 2020

Nowoczesne złącza i innowacyjne systemy połączeniowe

Klienci zaopatrujący się w złącza częściej zwracają uwagę nie tylko na ceny, ale na jakość tych elementów, a ich wiedza techniczna, znajomość rynku i orientacja w branży jest dzisiaj znacznie lepsza niż jeszcze kilka lat temu. Dzięki temu nowe rozwiązania technologiczne nie muszą czekać na upowszechnienie. Na szybko rozwijającym się rynku krajowym stale poprawia się oferta złączy pod kątem szerokości asortymentu, dostępności elementów wysokiej jakości od czołowych firm europejskich i złączy produkowanych w krajach azjatyckich.

Nowoczesne złącza i innowacyjne systemy połączeniowe

Problemy rynku złączy są dość typowe, a za najważniejszy można uznać dużą konkurencję ze strony producentów dalekowschodnich, zarówno cenową, jak i poprzez system tańszych zamienników oraz podróbki. Do czynników negatywnych zalicza się ponadto wielkie rozdrobnienie rynku złączy widoczne w dużej liczbie producentów, typów i wersji produktów. Efektem jest bardzo mała standaryzacja, brak spójnego i wspólnego nazewnictwa.

Pandemia wpływa na koniunkturę

Patrząc na rynek elektroniki w Polsce wiele lat wstecz, można pokusić się o stwierdzenie, że odporność naszej branży na problemy gospodarcze, kryzysy i inne zawirowania zawsze była duża. Nawet duże problemy, jak np. te z 2008 roku, nie były w stanie zepchnąć wzrostu poniżej zera. Ponieważ elektronizacja była i jest sposobem na obniżania kosztów, zapewnienia większej wartości dodanej oraz nowoczesności, oszczędności i cięcia ją omijały. Teraz mamy 2020 rok i kolejne problemy w gospodarce wywołane koronawirusem. Widoczny jest zastój w pojawianiu się nowych projektów, które są przesuwane w czasie lub anulowane. Stałe projekty zostały utrzymane (przede wszystkim w branży przemysłowej), ale ze względu na obawy kontrahentów o przyszłość rynku, wstrzymane zostały nowe inwestycje. Pojawił się również spadek zamówień z zagranicy (Niemcy i Skandynawia) do polskich firm montażowych i kablowni, które są głównymi odbiorcami złączy.

Szczęśliwie złącza są produktami uniwersalnymi, wykorzystywanymi przez wiele branż i odbiorców, dzięki czemu problemy w u jednej grupy odbiorców, np. w motoryzacji, mogą zostać złagodzone dzięki innym.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również