Samtec – prefabrykowane i customowe wiązki kablowe

| Prezentacje firmowe Elektromechanika

Fima Samtec to czołowy na świecie producent zaawansowanych złączy dla elektroniki, w tym elementów płytka-płytka, złączy zasilających przemysłowych oraz listew kołkowych. Komponenty te kierowane są do zaawansowanych technicznie urządzeń, gdzie konieczne jest zapewnienie dużej szybkości transmisji danych, połączenie wielkiej liczby sygnałów oraz gdzie wymagania w zakresie dostępnego miejsca są bardzo wyśrubowane.

Samtec – prefabrykowane i customowe wiązki kablowe

Poza złączami Samtec oferuje prefabrykowane wiązki kablowe, a więc można kupić złącza z zamontowanym odcinkiem przewodu na jednym końcu lub na obu końcach, w różnych wariantach, typach kabla i długościach. Są one bardzo przydatnym produktem w przypadku złączy Samtec, gdyż małe rastry tych elementów, niewielkie wymiary, duża liczba pinów wymagają zastosowania zaawansowanego oprzyrządowania.

Osiągnięcie wysokich parametrów w zakresie szybkości transmisji danych wymaga użycia przewodów o dopasowanej impedancji falowej oraz zapewnienia takiego montażu, aby na skutek niedokładności mechanicznych przy obróbce nie powstały niejednorodności prowadzące do odbić sygnału, nierówności czasów propagacji w poszczególnych liniach przewodów taśmowych itp. zjawiska utraty integralności sygnałowej, a nawet naruszenia stanu powłok ochronnych na metalowych pinach.

Sytuację utrudnia to, że wiele problemów tego typu niełatwo sprawdzić w czasie produkcji wiązek i wychodzą one dopiero po uruchomienia aplikacji. Stąd jakość montażu ma kluczowe znaczenie, a w zakresie złączy o małych rastrach i dużym upakowaniu, zapewnienie montażu porównywalnego z możliwościami producenta jest bardzo trudne.

Na koniec warto przywołać aspekt ekonomiczny. Asortyment złączy jest bardzo szeroki i większość rozwiązań wykorzystuje wzajemnie niekompatybilne piny, co wymusza użycie specjalnie dopasowanego (dedykowanego) zestawu narzędzi do zaciskania. Koszty tzw. kowadła dla elementów o rastrach 2 mm lub znacznie mniej są duże, co powoduje, że dla małych i średnich serii korzystne jest zamówienie wiązek u producenta, bo wówczas odpada koszt narzędzi roboczych (tzw. tooling).

Samtec i Eltronika

Wiązki kablowe firmy Samtec wytwarzane są w oparciu o przewody taśmowe IDC, FFC także w specjalnych w wersjach do transmisji różnicowej, kable mikrokoncentryczne lub typu twinax oraz rozwiązania optyczne. Obudowy złączy mają stopień ochrony IP67 i IP68. Rastry połączeń zaczynają się od 0,8 mm. Firma oferuje też dopasowane narzędzia ręczne i aplikatory półautomatyczne.

Produkcja złączy prowadzona jest w kilku fabrykach świata na bieżąco (USA, Singapur, Chiny, Malezja i Kostaryka), a fabryki Samtec mogą być przykładem profesjonalizmu dla wielu innych zakładów przemysłowych świata. Co jest ważne, obsługa wszystkich zamówień, niezależnie od lokalizacji fabryki, jest niezwykle precyzyjna i uporządkowana.

Klientom polskim wsparcie techniczne i obsługę handlową w zakresie produktów świadczy firma Eltronika.

Producentom kontraktowym oferujemy złącza w rolkach na taśmę oraz na standaryzowanych tacach pod maszyny pick & place. Dostawy realizowane są w ustalonych partiach i w uzgodnionym czasie. Eltronika kompletuje dostawy. Poza oryginalnymi narzędziami ręcznymi do zaciskania pinów, w sprzedaży są piny pakowane luzem lub w rolkach w celu usprawnienia procesu montażu. Istnieje możliwość zamówienia złączy z przewodem w żądanej długości lub konkretną liczbą pinów już od 1 szt.

Wsparcie techniczne

Eltronika zapewnia klientom doskonałe wsparcie techniczne na etapie doboru złącza. Wskazujemy serie złączy, które ze sobą współpracują (stanowią komplet), pomagamy dobrać optymalne elementy do aplikacji, dostarczamy próbki i pośredniczymy w wykonaniu wiązek kablowych.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze dużych projektów jak również specjalistycznych nisz rynkowych.

Działamy w branżach:

  • telekomunikacja,
  • medycyna,
  • wojsko,
  • motoryzacja,
  • maszyny ciężkie,
  • automatyka,
  • robotyka i innych.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy.

 

Eltronika Sp. z o.o.
05-152 Czosnów
Duńska 2A, tel. 22 7519744
www.eltronika.pl
biuro@eltronika.pl