Digilent przedstawia zestaw Genesys ZU-5EV dla inteligentniejszego obrazowania

| Prezentacje firmowe Aktualności

Zestaw Genesys ZU-5EV zaprojektowano z myślą o wysokiej rozdzielczości obrazu wideo. Doskonale nadaje się do zastosowań multimedialnych, samochodowych systemów ADAS, nadzoru i innych wbudowanych aplikacji wizyjnych. Płytka wyposażona jest w urządzenie EV Xilinx Zynq UltraScale+ MPSoC (Multi-Processing System on Chip). ZU-5EV wyposażono w czterordzeniowy procesor aplikacji Arm Cortex-A53, dwurdzeniowy procesor czasu rzeczywistego Cortex-R5, procesor graficzny Mali-400 MP2, kodek wideo H.264/H.265 obsługujący 4KP60 i blok logiki programowalnej FinFET+ 16 nm.

Digilent przedstawia zestaw Genesys ZU-5EV dla inteligentniejszego obrazowania

Doskonałe połączenie wbudowanych urządzeń peryferyjnych, łatwej do modernizacji pamięci DDR4, gniazd Mini PCIe i microSD, wielu kamer, kodeka wideo i urządzeń nadawczo-odbiorczych GTH z obsługą źródła i odbiornika HDMI oraz 10G SFP+ pozwala na wiele zastosowań. Różne wyspecjalizowane porty, w tym porty rozszerzeń FMC Gigabit, porty Pmod i szybkie porty modułów rozszerzeń zgodne z SYZYGY dla naszych nowych modułów Zmod, pozwalają na elastyczną rozbudowę i łatwy dostęp do szerokiego asortymentu modułów dodatkowych, idealnych do ewaluacji elementów z krzemu i szybkiego prototypowania.

Genesys ZU-5EV zapewnia pełną kompatybilność z wysokowydajnymi pakietami Vitis i Vivado firmy Xilinx. Ten zestaw narzędzi łączy blok logiki programowalnej FPGA i wbudowane oprogramowanie ARM, zapewniając łatwy w obsłudze, intuicyjny proces projektowania. Może znaleźć zastosowanie w projektowaniu systemów o dowolnej złożoności – od kompletnego systemu operacyjnego obsługującego wiele aplikacji serwerowych po prosty program, który steruje kilkoma diodami LED. Użytkownicy, którzy nie są zainteresowani wykorzystaniem procesora w swojej konstrukcji, mogą również traktować MPSoC jako samodzielny układ FPGA.

Główne cechy Genesys ZU-5EV:

 • XCZU5EV-SFVC784-1-E (z radiatorem i wentylatorem)
  - Czterordzeniowy procesor aplikacji ARM® Cortex-A53
  - Dwurdzeniowy procesor czasu rzeczywistego ARM® Cortex-R5
  - Procesor graficzny Mali-400 MP2
  - 256 tys. komórek logicznych
 • Pamięć:
  - Moduł 4 GiB DDR4 SODIMM
  - ISSI 256 MB SNOR Flash
  - Gniazdo karty microSD
 • Łączność z urządzeniami peryferyjnymi:
  - Dwufunkcyjne urządzenie USB Type-C 3.1 Gen1
  - Podwójne gniazdo MiniPCIe/mSATA
  - Host USB 2.0
 • Łączność sieciowa:
  - Wbudowane Wi-Fi 2,4 GHz
  - Ethernet 1G z IEEE 1588
  - Gniazdo karty SIM
  - WLAN/WWAN/LoRa: opcja – MiniPCIe
  - Ethernet 10G SFP+
 • Multimedia:
  - Dwupasmowy DisplayPort 1.2a
  - 2 x dwupasmowy Pcam
  - Kodek audio
  - H.264/H.265
  - Źródło HDMI
  - Odbiornik HDMI
 • Rozszerzenia
  - 1 x złącze rozszerzające FMC
  - 1 x FMC Gigabit
  - 1 x port SYZYGY
  - 4 x port Pmod

Genesys ZU-5EV można kupić w sklepie autoryzowanego dystrybutora firmy Digilent w Polsce – Transfer Multisort Electronic.

źródło: Digilent