Rozwijaj systemy wbudowane za pomocą platformy programistycznej Digilent Basys MX3 z mikrokontrolerem PIC32MX
| TechnikaDigilent Basys MX3, platforma programistyczna PIC 32, umożliwia projektantom szybkie rozpoczęcie opracowywania i debugowania aplikacji wbudowanej. Dzięki kompletnemu zestawowi peryferiów i gniazdom dla rozszerzeń Pmod użytkownicy mogą stworzyć szeroką gamę aplikacji systemów wbudowanych.
Najbardziej ekscytującym elementem zestawu jest szczegółowe wprowadzenie z dołączonym przewodnikiem PIC32. Materiały te, zatytułowane "Systemy wbudowane z Basys MX3 i PIC32MX370", są całkowicie bezpłatne i obejmują łącznie 7 teoretycznych jednostek dydaktycznych oraz 15 ćwiczeń. "Systemy wbudowane z Basys MX3 i PIC32MX370" zawierają wystarczającą ilość informacji, aby nauczyć każdego entuzjastę wszystkiego, co potrzebne na temat systemów wbudowanych. Rzućmy okiem na materiały.
Układ I/O mikroprocesora
Od samego początku zaczniesz zapoznawać się ze sprzętem PIC32MX370, programując rejestry i tworząc plik konfiguracji sprzętowej. Diagramy przepływu danych i diagramy przepływu sterowania są wykorzystywane w ramach planowania projektu i do nauki najlepszych praktyk projektowych, w tym tego, kiedy i jak testować. Jeśli nie znasz oprogramowania MPLAB X lub chcesz odświeżyć umiejętności programowania w języku C, możesz skorzystać z dołączonych linków do różnych samouczków.
Elementy systemów czasu rzeczywistego
Za pomocą klasycznego przykładu aplikacji sterowania prędkością wirnika silnika krokowego jednostka ta omawia koncepcje wielowątkowego zarządzania czasem procesu dla systemu dynamicznego w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem wielopoziomowego szeregowania zadań.
Równoległy układ I/O i uzgadnianie dla sterowania LCD
Poznasz podstawy komunikacji cyfrowej poprzez wyświetlanie statycznych i dynamicznych danych na pokładowym wyświetlaczu LCD z interfejsem równoległym. Nauczysz się tłumaczyć diagramy czasowe dostarczone przez karty danych urządzeń docelowych na sekwencje czasowe instrukcji programu, dowiesz się, jak korzystać z danych zakodowanych w ASCII, a także eksperymentować z mechanizmami wymaganymi do synchronizacji systemów asynchronicznych za pomocą uzgadniania sprzętowego i programowego.
Komunikacja – synchroniczne i asynchroniczne protokoły szeregowe
Część 1. zawiera przegląd, który dotyczy różnych perspektyw komunikacji cyfrowej wysokiego poziomu, w tym synchronicznych versus asynchronicznych i sieciowych. Część 2. omawia ponadto protokoły asynchronicznej komunikacji, w szczególności protokół Uniwersalnego asynchronicznego nadajnika-odbiornika (UART).
Protokoły komunikacyjne IrDA
Dowiesz się, jak używać przerwań i licznika rdzenia do dekodowania dwóch protokołów IrDA, aby nauczyć się metod dekodowania różnych protokołów IrDA używanych do zdalnego sterowania urządzeniem.
Analogowy układ I/O i sterowanie procesami
Dowiesz się, jak pracować z sygnałami analogowymi, poznając aplikacje wbudowanych kontrolerów w algorytmach sterowania w czasie rzeczywistym, które wykorzystują analogowe wejścia i wyjścia. Użyjesz algorytmu komputerowego, aby zaimplementować procesor z zamkniętą pętlą do sterowania prędkością silnika i zobaczyć, jak można wykorzystać sprzężenie zwrotne do linearyzacji procesu z natury nieliniowego i uzyskania zerowego błędu kontroli stanu ustalonego.
Cyfrowe przetwarzanie sygnałów (DSP)
Moduł koncentruje się na przetwarzaniu sygnałów w zakresie częstotliwości audio z wykorzystaniem koncepcji cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP) za pomocą mikroprocesora PIC32MX370. Do wykrywania obecności sygnałów zastosowana zostanie zarówno metoda generowania sygnałów o wielu częstotliwościach bez użycia funkcji transcendentalnych czy tablic przeglądowych, jak i dyskretna transformata Fouriera (DFT). Celem tej jednostki nie jest nauka teorii filtrowania cyfrowego, a raczej implementacji filtrowania cyfrowego przy użyciu konwencjonalnego mikroprocesora zamiast specjalistycznych cyfrowych procesorów sygnałowych.
Platforma programistyczna Basys MX3 zapewnia łatwe i niedrogie wprowadzenie do obsługi mikrokontrolera PIC32 i zintegrowanego środowiska programistycznego (IDE) MPLAB X. Produkt jest dostępny na stronie TME, autoryzowanego dystrybutora Digilent.
źródło: Digilent