Kontraktowa produkcja elektroniki dla wymagających producentów urządzeń elektronicznych

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Producenci, którzy wykorzystują podzespoły elektroniczne w swoich produktach opartych na obwodach drukowanych, stoją przed wieloma decyzjami. Kluczowe jest to, jak efektywnie i stabilnie będzie przebiegał proces produkcji. Mają więc do wyboru dostawców świadczących usługi kompleksowe bądź takich, którzy oferują jedynie wybrany zakres usług.

Kontraktowa produkcja elektroniki dla wymagających producentów urządzeń elektronicznych

W przypadku produkcji i montażu produktów elektronicznych i elektromechanicznych o wysokim poziomie złożoności mogą pojawiać się skomplikowane wyzwania techniczne, technologiczne oraz związane z łańcuchem dostaw. Ryzyko takich problemów można jednak zminimalizować, współpracując z dostawcą, który ma kompleksowe zaplecze w kontraktowej produkcji elektroniki (projektowanie elektroniki, produkcja PCB, montaż SMT, montaż THT, zarządzanie łańcuchem dostaw, testy, montaż finalny, usługi dodatkowe w produkcji elektroniki).

 
Montaż finalny i pakowanie w ramach kompleksowej produkcji elektroniki

Współpracując z jednym partnerem produkcyjnym, można skrócić czas wprowadzania nowego produktu na rynek, podnieść wydajność całego procesu produkcji oraz obniżyć koszty operacyjne i administracyjne. Mniejsze jest też ryzyko biznesowe, a odpowiedzialność za jakość jest wyraźnie zarysowana – gdy klient zgłasza zaistniały problem tylko jednemu dostawcy, kwestia odpowiedzialności nie budzi wątpliwości, a znalezienie rozwiązania leży po stronie firmy oferującej kompleksową usługę.

Omówmy to zagadnienie szerzej na przykładzie przedsiębiorstwa produkującego maszyny przemysłowe sterowane elektronicznie. Taka firma do produkcji swojego produktu potrzebuje poszczególnych podzespołów, w tym sterownika. Sterownik wymaga produkcji płytki PCB, montażu elementów, oprogramowania i przetestowania. Przedsiębiorca zamawia płytki PCB i elementy elektroniczne niezależnie od montażu i pozostałych usług. Wymaga to od niego skoordynowania planu produkcyjnego z dostawami i wysyłkami poszczególnych elementów. Do gry, poza producentem PCB, dostawcą elementów i firmą montażową, wchodzą spedytorzy. Opóźnienia rosną z każdym kolejnym zaangażowanym w proces podmiotem. Załóżmy, że to producent PCB się opóźnia. Wymusza to automatycznie zmiany w harmonogramie produkcyjnym – przesunięcia terminu montażu, a docelowo również terminu finalizacji produktu końcowego. Liczba kombinacji i przypadków, na które producent musi być przygotowany, rośnie wykładniczo. Oczywiście można temu zaradzić, planując odpowiednie bufory czasowe czy zamawiając z zapasem, ale skutkuje to m.in. zamrożeniem środków. Warto zatem rozpocząć realizację projektu z dostawcą, który zapewni całościową obsługę i sprosta adaptacji projektu do wymagań klienta oraz do rynku, na którym prowadzi on działalność.

Doświadczony partner

Firma Printor ma ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji elektroniki dla wielu branż. Możliwość transferu doświadczenia, wiedzy i rozwiązań pomiędzy różnymi gałęziami produkcji, w których wykorzystywana jest elektronika, pozwoliło nam wypracować autorskie podejście i efektywne rozwiązania. Jako kontraktowy producent elektroniki zapewniamy naszym klientom kompleksową współpracę. Współpracujemy zarówno z przedsiębiorstwami światowego rozmiaru, jak i z firmami rozwijającymi się. Obszarem naszej działalności jest kontraktowa produkcja elektroniki, obejmująca zamówienia seryjne. W przypadku nowych projektów (z przeznaczeniem do produkcji seryjnej) realizujemy również usługi projektowania, wykonania prototypu oraz partii próbnej. Oferujemy projektowanie elektroniki, realizujemy produkcję obwodów drukowanych PCB, mamy linię do wysokoseryjnego montażu SMT. Wykonujemy montaż THT i montaż końcowy, realizujemy testy funkcjonalne pakietów, a także programowanie, pokrywanie gotowych produktów lakierami lub zalewami zabezpieczającymi. Mamy własny magazyn i system logistyki.

Wybierz świadomie, patrz nie tylko na cenę

Twoja decyzja w zakresie wyboru dostawcy elektroniki jest kluczowa, bo determinuje charakter cyklu produkcyjnego. Masz do wyboru opcję wielu dostawców, którzy będą odpowiedzialni za poszczególne etapy współpracy, bądź jednego partnera, który zapewni realizację zamówienia od projektu do gotowego, przetestowanego produktu finalnego. Przekonaj się, jak wygodna jest to opcja i jak wiele korzyści może przynieść Twojej firmie.

 

Atuty firmy Printor na rynku usług EMS
Wysoka jakość Standardy
  • Standardy systemu zarządzania ISO 9001:2015 oraz ISO 13485 (certyfikacja maj/czerwiec 2024)
  • Certyfikat zgodności UL ZMPV-0
  • Odpowiednie warunki produkcji – kontrola temperatury i wilgotności (klimatyzacja, wentylacja)
  • Produkcja PCB – zgodność z IPC-A-600
  • Montaż – zgodność z IPC-A-610
  • Ochrona antystatyczna (ESD) – strefa zgodna z IEC 61340
  • Czystość PCB i podzespołów sprawdzana zgodnie z IPC-TM-650

Printor Sp. z o.o.
tel. 42 652 79 44
info@printor.pl
www.printor.pl