LC Elektronik. Klawiatury optymalnie dopasowane do aplikacji – indywidualne wzornictwo, różne technologie

| Prezentacje firmowe Artykuły

LC Elektronik jako jedyna firma w Polsce dostarcza klawiatury krótkiego skoku wykonane w różnych technologiach, umożliwiając swoim klientom wybór najlepszego rozwiązania do konkretnej aplikacji.

LC Elektronik. Klawiatury optymalnie dopasowane do aplikacji – indywidualne wzornictwo, różne technologie
Klawiatury membranowe

Klawiatura stanowi niezwykle istotny element sprzętu elektronicznego. Użytkownik poprzez jej wygląd, ergonomię, właściwości ocenia całe urządzenie. Dla producenta urządzenia ważne są natomiast jej parametry techniczne, koszty i czas uruchomienia produkcji, cena jednostkowa. W efekcie klawiatura powinna stanowić racjonalne połączenie indywidualnego projektu wzorniczego oraz wyboru optymalnej technologii wykonania.

Jeden dostawca klawiatur w wielu technologiach umożliwia producentowi szybkie i łatwe porównanie rozważanych wariantów, zmianę technologii w trakcie rozwoju produktu, optymalizację konstrukcji urządzenia i procesu jego produkcji w wymiarze kosztów i czasu. Taką firmą jest LC Elektronik.

Inny wymiar biznesowy oferowanych przez LC Elektronik to takie zaprojektowanie urządzenia, by uwzględniało możliwość zastosowania klawiatury wytwarzanej w różnych technologiach. Może to stanowić klucz do trafienia z tym samym faktycznie wyrobem na zupełnie różne rynki. Takie zabieg zwiększa wolumen sprzedaży w oparciu o jeden projekt i ten sam proces produkcyjny.

Klawiatura typu PCB Panel dotykowy z klawiaturą membranową

Dodatkowo przy wprowadzaniu wyrobu na rynek umożliwia rozłożenie zaangażowania finansowego w czasie przez oparcie się na tańszych i szybszych we wdrożeniu klawiaturach membranowych w fazie prototypu i małej serii, a następnie przejście na technologię silikonową, PCB czy panele dotykowe przy większej skali produkcji.

Leszek Czabak, LC Elektronik
leszek.czabak@lcel.com.pl

Zobacz również