Ropla Elektronik – twój dostawca wyświetlaczy LCD i LED

| Prezentacje firmowe Artykuły

Badania zachowań użytkowników elektroniki konsumenckiej przeprowadzone na zlecenie serwisu Reevoo wskazują, że przeciętny użytkownik staje się bezradny wobec urządzeń stworzonych po to, aby mu pomóc. Zdaniem twórców raportu 21% użytkowników ma problemy z obsługą nawigacji GPS, przy czym tylko 6% spośród nich przeczytało instrukcję obsługi! Większość użytkowników po zakupie sprzętu od razu chce z niego korzystać. Liczą na to, że obsługa będzie intuicyjna i samodzielnie odkryją sposób działania. Co więcej, jeśli urządzenie nie działa tak, jakby chcieli, ponad 25% z nich zgłasza się do serwisu lub kupuje inne urządzenie tego samego typu, w dalszym ciągu nie zaglądając do instrukcji.

Ropla Elektronik – twój dostawca wyświetlaczy LCD i LED

Sytuacja ta stanowi niezwykłe wyzwanie dla producentów sprzętu elektronicznego. Z jednej strony wyścig technologiczny wymusza na nich konstruowanie urządzeń coraz bardziej zaawansowanych technicznie i wyposażonych w coraz większą liczbę funkcji, a z drugiej muszą one być intuicyjne w obsłudze.

Dlatego też w coraz większej liczbie urządzeń montowane są różnego rodzaju wyświetlacze. Ich zadanie jest takie samo bez względu na to, czy jest to mały wyświetlacz wykonany w technologii LED, czy duży wyświetlacz TFT wyposażony w panel dotykowy. Mają sprawić, że obsługa urządzenia będzie łatwiejsza.

Celem firmy Ropla Elektronik, której jednym z głównych obszarów działalności jest dystrybucja wyświetlaczy diodowych i ciekłokrystalicznych, jest oferowanie rozwiązań optymalnych do konkretnych aplikacji. Obecnie wyraźnie widać tendencję do korzystania z coraz bardziej zaawansowanych metod wizualizacji. Klienci, którzy do niedawna jeszcze stosowali wyświetlacze siedmiosegmentowe LED, dziś zamawiają tekstowe lub graficzne wyświetlacze LCD. Ci, którzy do niedawna stosowali wyświetlacze LCD, coraz częściej pytają o TFT.

Naszym zadaniem jako dystrybutora jest zaspokajanie tych potrzeb, tak więc siłą rzeczy nasza oferta również przesuwa się w kierunku rozwiązań coraz bardziej wyrafinowanych.

Tak jak w przypadku większości oferowanych przez nas produktów, również dystrybucja wyświetlaczy opiera się na umowach autoryzacji podpisanych ze starannie wybranymi producentami.

Kouhi Technology Limited

Mało który producent może pochwalić się tak szeroką paletą produktów. Mamy w ofercie pojedyncze i wielokrotne wyświetlacze siedmiosegmentowe oraz alfanumeryczne w różnych wykonaniach i konfiguracjach, których rozmiary wynoszą od 7mm do 500mm. Istnieje przy tym możliwość dopasowania poszczególnych cech, takich jak długość wyprowadzeń, kolor znaków czy kolor tła do specyficznych wymogów klienta. Wszystko to w rozsądnej cenie!

Data Image Corporation

Jedna z szybciej rozwijających się firm w swojej branży, mogąca poszczycić się realizacją zleceń na potrzeby potentatów, takich jak Hewlett Packard, Siemens, Whirlpool, LG i wielu innych. W ofercie Data Image znajdą Państwo całą gamę monochromatycznych i kolorowych modułów ciekłokrystalicznych wykonanych w technologiach COB, COG, COF i TAB. Obecnie Data Image główny nacisk kładzie na rozwój paneli TFT. Możemy zaproponować Państwu wyświetlacze o przekątnej od 2,4” do 12,1” obsługiwane przez magistralę analogową lub cyfrową (w tym LVDS). Wiele modeli jest dostępnych ze zintegrowanym panelem dotykowym.

Technologia produkcji wyświetlaczy jest jedną z najbardziej ukształtowanych i najmniej zmieniających się na rynku elektronicznym. Mocno ugruntowaną pozycję mają technologie znane od lat. Dla nikogo nie jest zaskoczeniem wyświetlacz LED dostępny we wszystkich możliwych kolorach czy moduł LCD wykonany w technologii COG i zintegrowany z panelem dotykowym. Jednak diabeł tkwi w szczegółach!

Maciej Dziuban, Ropla Elektronik

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie