Czym dla Kontrona jest przejęcie firmy Digital-Logic

| Prezentacje firmowe Artykuły

Kontron jest jedną z wiodących firm w zakresie technologii rozwiązań embedded i wzmocniła ona w ostatnich tygodniach swoją pozycję rynkową na rynku globalnym poprzez akwizycję szwajcarskiej Digital-Logic AG, od 18 lat specjalizującej się w produkcji niezawodnych kompaktowych systemów komputerowych.

Czym dla Kontrona jest przejęcie firmy Digital-Logic

Digital-Logic zatrudnia 100 osób, osiągając rocznie obroty 15 mln euro. Początkowo Kontron nabył 78% akcji, jednak zamierza zwiększyć posiadane udziały do 100% w przyszłości.

Przejęcie zwiększa udział Kontrona w rynku i wzmacnia pozycję rynkową w Europie Środkowej, poszerzając ofertę produktów o wersje przeznaczone na strategiczne rynki takie jak kolej, transport, systemy bezpieczeństwa i urządzenia medyczne. Wszystkie te branże wymagają komputerów charakteryzujących się najwyższą niezawodnością i dużą trwałością i na takich obszarach rynku koncentrowała się oferta Digital Logic. Jej portfolio produktów obejmuje małe komputery jednopłytkowe PC/104, PC/104-Plus i PCI/104-Express, bezwentylatorowe wzmocnione i kompaktowe komputery wbudowane do zastosowań stacjonarnych i mobilnych. Produkty są projektowane i wytwarzane z typową szwajcarską precyzją, co zapewnia ich odporność na pracę w rozszerzonym zakresie temperatur i wstrząsy oraz wibracje występujące w przypadku pracy w trudnych warunkach. Po integracji z Kontronem daje to możliwość zaproponowania klientom bardziej synergicznych i kompleksowych rozwiązań oraz ułatwi kontakt. Pojawi się możliwość lepszej obsługi klienta dzięki wykorzystaniu istniejących rozbudowanych kanałów sprzedaży i marketingu.

Ulrich Gehrmann, dyrektor zarządzający firmy Kontron, powiedział: „Filozofia nakierowana na zapewnienie najwyższej jakości i doskonałych relacji z klientem, wdrożona przez zespół Digital-Logic bardzo dobrze pasuje do naszej strategii. Klienci będą czerpać bardzo duże korzyści z wprowadzenia uzupełniających produktów w obszarze standardowych i dostosowanych do wymagań klienta wzmocnionych, kompaktowych komputerów. Bliskość siedziby Digital-Logic w stosunku do naszych central ułatwi integrację i zarządzanie nowym zespołem”. Digital-Logic zostanie włączona do Kontrona pod nazwą „Kontron Compact Computers AG”.

Czym jest dzisiaj firma Kontron?

Kontron projektuje i produkuje standardowe oraz dopasowane do wymagań klienta systemy wbudowane i systemy komunikacyjne dla firm OEM, integratorów systemów oraz dostawców rozwiązań, działających na wielu rynkach. Ośrodki inżynierskie i produkcyjne Kontrona, zlokalizowane w Europie, Ameryce Północnej oraz w regionie Azji i Pacyfiku, współpracują z globalną siecią sprzedaży i pomocy technicznej, pomagając klientom ograniczać czas wprowadzenia produktów na rynek i osiągać przewagę nad konkurencją. Zróżnicowane portfolio produktów firmy Kontron obejmuje: komputery modułowe, komputery jednopłytkowe (SBC - Single-Board Computer), otwarte, modularne platformy i systemy, interfejsy „człowiek-maszyna” (HMI - Human -Machine Interface) oraz układy dostosowane do wymagań klienta. Kontron jest najważniejszym członkiem aliansu Intel Embedded and Communications i w roku 2006 zostały uznane przez firmę Intel „Członkiem Roku”. Po raz trzeci z rzędu organizacja VDC przyznała firmie Kontron status „Platynowego dostawcy” płyt komputerów wbudowanych.

Zobacz również