Contrans TI - nowości w ofercie

| Automaticon 2015 Artykuły

Contrans TI zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska M12 w hali 4, gdzie można zobaczyć - m.in. PowerCube - inne wcielenie listwy zasilającej i maszyny do nawijania transformatorów

Contrans TI - nowości w ofercie

O doprowadzeniu zasilania nieco inaczej

Plątanina kabli pod biurkiem to codzienna rzeczywistość. Nie wygląda pięknie, ustawicznie przyrasta mimo zabiegów pielęgnacyjnych, a listwa zasilająca, na której plątanina pasożytuje, nie jest ani estetyczna, ani funkcjonalna. Problem banalny, ale by mu zaradzić, trzeba przemyśleć rzecz na nowo i wymyślić, co już wymyślono, jeszcze raz.

Zajęli się tym projektanci holenderskiej firmy Allocacoc, którzy postawili sobie zadanie wymyślenia na nowo listwy zasilającej. Kiedy już to zrobili, zajęli się dodawaniem jej nowych funkcji.

Podstawowy produkt firmy Allocacoc z serii PowerCube nazywa się PowerCube Standard i jest swego rodzaju rozgałęźnikiem o nietypowym, sześciennym kształcie (fot. 1). Pięć ścianek kostki zajmują gniazda, na szóstej ściance znajduje się wtyczka. W PowerCube Extended na szóstej ściance znajdziemy na stałe połączony przewód, który czyni z tego modelu funkcjonalny odpowiednik listwy zasilającej o jakże innej formie.

Modele PowerCube Extended wyposażone są w uchwyt dokujący, mocowany do płaskiej powierzchni za pomocą wkrętów lub samoprzylepnie. Na serię PowerCube ReWirable składają się modele, które można konfigurować. Jedną ze ścianek zajmuje standardowe (takie, jak w komputerach PC) gniazdo z bezpiecznikiem. Można do niego podłączyć przewód lub akcesoryjny adapter do jednego z siedmiu funkcjonu jących na świecie standardów gniazd elektrycznych, czyniąc z PowerCube ReWirable uniwersalny adapter podróżny. Wszystkie moduły można również łączyć ze sobą, by zwiększyć liczbę dostępnych gniazd.

O ile podstawowe cechy PowerCube nie wydają się rewolucyjne, o tyle lista opcji pozwala zauważyć, że produkt jest dopracowany i unikalny. Wszystkie podstawowe modele PowerCube dostępne są w wersji z wbudowaną 2-wyjściową ładowarką USB o wydajności 2 A.

PowerCube Remote to wersja PowerCube Extended wyposażona we włącznik o obciążalności 16 A ze zdalnym sterowaniem. Co ciekawe, bezprzewodowy sterownik PowerRemote nie wymaga zasilania bateryjnego, wykorzystuje do tego energię kinetyczną. Można go skonfigurować, aby sterował wieloma kostkami PowerCube. I odwrotnie - wiele sterowników PowerRemote może być przypisane do jednego włącznika.

Allocacoc oferuje również dodatki do serii PowerCube. Są to m.in. zestawy wspomnianych wcześniej adapterów do różnych, występujących na świecie, typów gniazd oraz dodatkowe adaptery dokujące. Do modeli wyposażonych w ładowarkę producent proponuje akcesoryjny przewód z wtyczkami microUSB, miniUSB i Apple Lightning. Ofertę uzupełnia PowerCube Extension - przedłużacz o tyle nietypowy, że posiadający wyłącznik wbudowany w gniazdo oraz PowerBar - kompaktowa listwa zasilająca z gniazdami typu N (do płaskiej wtyczki).

Maszyny do nawijania i prasy z Ukrainy

Zapraszamy do zapoznania się z nowością, jaką są maszyny ukraińskiej firmy Eltech. Firma TzDV Eltech zajmuje się produkcją automatycznych maszyn do nawijania uzwojeń oraz pras elektrycznych.

Programowalna nawijarka liniowa SUN-1.8M (na zdjęciu fot. 2) służy do nawijania otwartych uzwojeń cewek i transformatorów. Wyposażona jest w hamulec elektromagnetyczny i niezależny napęd mechanizmu prowadnika. Może być sterowana ręcznie lub jednym z 999 zapisanych w pamięci programów. Maszyna ma interfejs użytkownika z klawiaturą i wyświetlaczem oraz port RS-232, a dołączone oprogramowanie PC wspomaga projektowanie programów i diagnostykę urządzenia.

Prasa elektryczna PK-1.8M to kompaktowa stołowa prasa służąca do zaciskania konektorów, nitowania oraz gięcia i tłoczenia niewielkich detali z taśmy. Maszyna zasilana jest wyłącznie elektrycznie, prądem jednofazowym i dysponuje naciskiem 15(30) kN. Skok roboczy wynosi 30 mm, a wydajność do 12 tys. operacji na godzinę. Konstrukcja umożliwia szybką wymianę tłoczników.

Więcej informacji o tych i innych maszynach z oferty Eltech znajdą Państwo w serwisie www.eltech.com.ua.

Contrans TI Sp. z o.o
www.contrans.pl